V. FELSŐOKTATÁS FELSŐFOKON KONFERENCIA
“TANULVA TANÍTUNK, TANÍTVA TANULUNK - A TANULÁSKÖZPONTÚ FELSŐOKTATÁS ÚTJAI”
ONLINE KONFERENCIA
2027. FEBRUÁR 4.
Örömmel értesítjük Önöket, hogy az Eötvös Loránd Tudományegyetem 2027. február 4-én újra megrendezi a Felsőoktatás Felsőfokon – felsőoktatás-módszertani konferenciáját, amelyre minden ELTE polgárt, hallgatót, oktatót és felsőoktatással foglalkozó szakértőt szeretettel várunk. Rendezvényünk plenáris és szekcióelőadásain egyetemünk oktatói, kutatói, szakértői és hallgatói osztják meg tapasztalataikat a felsőoktatás átalakulásáról és aktuális trendjeiről.
Idei témánk:
TANULVA TANÍTUNK, TANÍTVA TANULUNK - A TANULÁSKÖZPONTÚ FELSŐOKTATÁS ÚTJAI
Hogyan tanulunk és tanítunk egy folyamatosan változó világban? Az ELTE belső szakmai konferenciája idén az újratervezés kérdéseit járja körül: a mesterséges intelligencia hatásától a tanulási terek átalakulásán és a fenntartható egyetem kihívásain át egészen a jövőálló kompetenciák fejlesztéséig. Közösen gondolkodunk arról, mit jelent ma a hallgatóközpontúság, hogyan tanulhatunk az LMS-átállás tapasztalataiból, és miként teremthetünk egyensúlyt a tudomány, a hallgatók és a munkaerőpiac igényei között. A konferencia idén is lehetőséget biztosít az egyetemen zajló projektek és fejlesztések eredményeinek bemutatására, ezért várjuk az előadói jelentkezéseket. Mindenkit szeretettel hívunk, aki kíváncsi a felsőoktatás jövőjére, és szívesen osztja meg tapasztalatait a közösséggel.
A szekcióelőadások idén is előre felvett videók formájában kerülnek levetítésre a Teams-en, amelyeket majd élő diszkusszió követ. A videók a korábbi évekhez hasonlóan később is megtekinthetők lesznek a konferencia MOOC felületén. A konferencián idén is várjuk az angol nyelvű előadásokat, melyeknek külön szekciót biztosítunk.
Amennyiben felkeltettük érdeklődésüket, és szívesen bemutatnák egy rövid előadás formájában együttműködésüket és annak eredményét várjuk jelentkezésüket előadóként!
Milyen témákban várjuk előadásaikat?
- Újratervezés - hogyan tanulunk és tanítunk az AI korában?
- Jelenléti, blended, hibrid, tükrözött, self paced - tanulási tereink változása
- Meddig bírjuk? - fenntartható egyetem
- eLMeSélem - ezt tanul(t)unk az LMS-átállásból
- Igényes egyetem - létezik-e a munkaerőpiac, a hallgatók és a tudomány igényeinek egyaránt megfelelő tanulás szintézise?
- Értetek, értitek? - mitől hallgatóközpontú egy egyetem?
- Megújuló hagyományok - jövőálló kompetenciafejlesztés
További információk
A konferencia helyszíne: online – Microsoft Teams
A konferencia időpontja: 2027. február 4.
A konferencia elnöke:
Az ELTE Oktatási és tanulmányi rektorhelyettese
A szervezőbizottság tagjai:
| Név | Kar |
|---|---|
| Abonyi-Tóth Andor | IK |
| Baditzné Pálvölgyi Kata | BTK |
| Bedzsula Bálint | GTK |
| Berek Andrea | OKTIG |
| Buruncz Orsolya | BTK |
| Chogyelkáné Babócsy Ildikó | OKTIG |
| Fenyvesiné Jászai Lídia | OKTIG |
| Gonda Zsuzsa | TKK |
| Gráf-Szabó Veronika | OKTIG |
| Határ Zsófia | OKTIG |
| Jenei Péter | TTK |
| Kálmán Orsolya | PPK |
| Major Éva | BTK |
| Molnár Levente | GTK |
| Somody Bernadette | ÁJK |
| Szabó Laura | TáTK |
| Tartsay Németh Nóra | BTK |
| Trentinné Benkő Éva | TÓK |
| Virányi Anita | BGGYK |
Várjuk résztvevőként oktatóink, hallgatóink jelentkezését az Eötvös Loránd Tudományegyetemen megrendezendő 2026. évi konferenciánkra!
A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Jelentkezési határidő: 2027. február 1.
Kérdés esetén elérhetőségünk: ffkonferencia@oktig.elte.hu
Letölthető konferenciaplakát ezen a linken keresztül