SN - Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók támogatása

SN - Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Tempus Közalapítvány SN kiegészítő támogatásra irányuló pályázatot hirdet azon felsőoktatásban tanuló, fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára, akik a 2024/2025-ös tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek el. A támogatás célja egyenlő esélyt nyújtani a felsőoktatás területén is a speciális ellátást igénylő kiutazók számára az Erasmus+ programban.

Részletes pályázati felhívás

A) Kik nyújthatnak be pályázatot?

Azok a 2024/25-ös tanévben Erasmus+ tanulmányi célú, szakmai gyakorlati vagy rövid távú mobilitásban részt vevő hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik

  • pl. látás-, hallás- vagy mozgássérültek, illetve egyéb fogyatékossággal élnek, cukorbetegek, tej- vagy lisztérzékenyek, illetve
  • tartós betegségük miatt folyamatos orvosi felügyeletre szorulnak, és betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.

Figyelem! Már megkezdett mobilitási tevékenységhez kapcsolódóan visszamenőlegesen nem nyújtható be pályázat!

B) Pályázati dokumentumok

- Pályázati űrlap (xlsx)

- Kórtörténeti összefoglaló vagy háziorvosi/szakorvosi igazolás, ami alátámasztja és hitelesíti a kórtörténeti összefoglalót, igazolja a betegség, fogyatékosság meglétét.

A pályázati dokumentumokkal kapcsolatos további információkért olvassa el a részletes pályázati felhívást.

A kiegészítő támogatás összegéről a Tempus Közalapítvány kuratóriuma határoz, egy általa felkért, független orvosszakértői bizottság javaslata alapján. A döntés az aktuális leadási határidő után két hónapon belül várható. Az eredményről az ELTE ENPO fogja értesíteni, amint a határozatot megkapja a TKA-tól.

A pályázat leadásának határideje az őszi félévben kiutazóknak: 2024. május 24. (12:00)
A pályázat leadásának határideje a tavaszi félévben kiutazóknak: 2024. november 22. (12:00) vagy 2025. február 21. (12:00)
Folyamatos szakmai gyakorlat, szakmai gyakorlati célú rövid doktori mobilitás és Blended Intenzív Program esetén, ha mobilitási pályázata két határidő közé esik, kérjük, hogy kiegészítő pályázati igényét a mobilitási pályázatával egyidőben jelezze számunkra, eredmény és elnyert támogatás esetén kifizetés ugyanakkor csak az aktuális határidőt követően várható (ld. fent). Figyelem! Már megkezdett mobilitási tevékenységhez kapcsolódóan visszamenőlegesen nem nyújtható be pályázat!

C) A támogatás összege és elszámolása

Az ösztöndíj összege:

  • Hosszú távú hallgatói mobilitás (részképzés, szakmai gyakorlat, diplomaszerzés/abszolválás utáni szakmai gyakorlat): Amennyiben a kiegészítő támogatásra benyújtott igényt alátámasztják a benyújtott dokumentumok, a kiegészítő támogatás összege hallgatók számára egységesen havi 250 euró.
  • Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén).
  • Havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatási igény esetén (ld. igénylés és elszámolás módja, 2. pont): orvosszakértők által javasolt összeg.

Igénylés és elszámolás módja:

  1. Hallgatói mobilitás esetén a havi 250 eurót meg nem haladó támogatást nem szükséges tételesen igényelni, illetve tételes elszámolás sem szükséges a támogatás felhasználásáról a mobilitás lezárultakor.
  2. Amennyiben a mobilitás megvalósításához havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatásra van szüksége a hallgatónak, a pályázati űrlapon tételesen fel kell sorolnia, hogy milyen tételekre mekkora összegű támogatást igényel. A pályázati űrlapon a teljes időtartamra igényelt összegeket kell feltüntetni. Kizárólag olyan tételekre igényelhető támogatást, amelyek szorosan összefüggnek a külföldi tartózkodással. Amennyiben a benyújtott dokumentumok alapján az orvosszakértők által javasolt kiegészítő támogatás összege meghaladja a havi 250 eurót, kizárólag a havi 250 eurót meghaladó összegről kell tételesen, számlákkal igazolva elszámolnia a kiutazónak.
  3. Hosszú távú mobilitás keretében esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó hallgatók esetében a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatásának igénylése és teljes összegének elszámolása minden esetben tételes lesz. A pályázás módja megegyezik a 2. pontban leírtakkal.

D) A pályázat beadásának módja

A pályázati anyagot kizárólag elektronikusan kitöltve, magyar nyelven, a megadott pályázati űrlapon az alábbiak szerint lehet benyújtani:

  • a pályázati űrlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát, valamint a kinyomtatott és aláírt űrlap szkennelt változatát, illetve a kötelező melléklet szkennelt verzióját (összesen tehát minimum 3 dokumentumot) az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail-címre kell elküldeni. Az e-mailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2425 (Példa: Minta_Márta_19990909_ELTE_2425). Az e-mail tárgyában kérjük feltüntetni: „Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása”.
  • Kérjük, ügyeljen arra, hogy a dokumentumoknak meg kell érkeznie a megadott határidőig!

Segítség a pályázat leadásához:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlapot elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban tanulni fog a mobilitás idején, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; Egyéni oktatási azonosító szám: 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan; a státusznál és a mobilitás típusánál a legördülő listából választhatja ki a megfelelő opciót).
  • A betegség vagy fogyatékosság ismertetése: Részletesen fejtse ki, hogy milyen fogyatékossággal vagy tartós betegséggel rendelkezik, és az milyen hatással van a mobilitására, illetve milyen többletköltséggel jár!
  • Kiegészítő támogatás tételes igénylése: Kitöltése csak azon hallgatók esetében szükséges, akik havi 250 eurónál nagyobb összegű kiegészítő támogatást igényelnek. Esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a kitöltése kötelező! Sorolja fel tételesen, hogy milyen költségtípusokra mekkora összegű támogatást igényel! Kérjük, tartsa szem előtt, hogy a megítélt támogatás 250 eurót meghaladó részének (esélyegyenlőségi támogatást is pályázott, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a teljes összeg) felhasználásáról tételesen, számlákkal kell elszámolnia, tehát ha például azt írja be, hogy gluténmentes élelmiszerek, akkor az elszámoláskor a „blokkon” szerepelnie kell, hogy gluténmentes volt az adott élelmiszer. Csak olyan többletköltségekre kérjen támogatást, amelyek szorosan kapcsolódnak a betegségéhez és a külföldi tartózkodás miatt merülnek fel!
  • Kiegészítő támogatási igény részletes indoklása: Kitöltése csak azon hallgatók esetében szükséges, akik havi 250 eurónál nagyobb összegű kiegészítő támogatást igényelnek. Esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a kitöltése kötelező!
  • Ügyeljen rá, hogy az összeget tartalmazó rubrikában CSAK SZÁMOK szerepeljenek, egyéb esetben a táblázat képletei nem működnek!
  • A kötelező mellékletként csatolandó orvosi igazolást (bizonyos esetekben három hónapnál nem régebbi fogadható csak el, ld. részletes pályázati felhívás) korábbi szakorvosi zárójelentésre alapozva a háziorvos is kiállíthatja, de ez csak abban az esetben opció, ha a szakorvos nem elérhető a pályázat beadása előtt.
  • Minden szükségesnek gondolt igazolást csatoljon az űrlap mellé!
  • Amennyiben kérdése van, a leadási határidő előtt legalább 1-2 héttel jelezze! Ne hagyja az utolsó pillanatra a pályázat leadását! FONTOS: Az űrlap alján alá kell írnia a dokumentumot KÉK TOLLAL!

Minta kitöltött elektronikus űrlapra a két típus szerint: tételes, illetve nem tételes elszámolás esetén (ilyet kell Önnek elektronikusan beküldenie)

E) A támogatás felhasználása, elszámolás

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény fizeti ki a támogatott résztvevőknek.

Azon hallgatói mobilitások esetén, ahol a megítélt kiegészítő támogatás meghaladja a havi 250 eurót, a kiegészítő támogatás kizárólag a pályázatban igényelt és Tempus Közalapítvány Kuratóriuma által elfogadott költségtételekre használható fel. A felhasználást tételenként, számlákkal kell igazolni a kiutazónak a mobilitás lezárultakor.

A havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatást elnyert hallgatókat az Erasmus+ Nemzetközi Programok Osztályának munkatársa egy rövid, Teams-en/Skype-on történő beszélgetés során felkészíti a támogatás elszámolásával kapcsolatos feladataira.

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény egy összegben fizeti ki a támogatott résztvevőknek, a támogatás megítélése után, lehetőleg az Erasmus+ ösztöndíj első részletével együtt, amennyiben a hallgató mobilitását még nem kezdte meg. A döntés idején már megkezdett mobilitás esetén a támogatás kifizetésére a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

F) További felvilágosítás

  • ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, erasmus.out@dep.elte.hu (tárgy mezőben: Erasmus+ kiegészítő támogatás fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára)
  • Tempus Közalapítvány (061-237-1300, ka131@tpf.hu)

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása - 2023/24

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Tempus Közalapítvány kiegészítő támogatásra irányuló pályázatot hirdet azon felsőoktatásban tanuló, fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára, akik a 2023/2024-es tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek el. A támogatás célja egyenlő esélyt nyújtani a felsőoktatás területén is a speciális ellátást igénylő kiutazók számára az Erasmus+ programban.

Pályázati felhívás szövege

A) Kik nyújthatnak be pályázatot?

Azok a 2023/24-es tanévben Erasmus+ tanulmányi célú, szakmai gyakorlati vagy rövid távú mobilitásban részt vevő hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik

  • pl. látás-, hallás- vagy mozgássérültek, illetve egyéb fogyatékossággal élnek, cukorbetegek, tej- vagy lisztérzékenyek, illetve
  • tartós betegségük miatt folyamatos orvosi felügyeletre szorulnak, és betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.
B) Pályázati dokumentumok:

- Pályázati űrlap (xlsx)

- Kórtörténeti összefoglaló vagy háziorvosi/szakorvosi igazolás, ami alátámasztja és hitelesíti a kórtörténeti összefoglalót, igazolja a betegség, fogyatékosság meglétét.

A pályázati dokumentumokkal kapcsolatos további információkért olvassa el a részletes pályázati felhívást.

A kiegészítő támogatás összegéről a Tempus Közalapítvány kuratóriuma határoz, egy általa felkért, független orvosszakértői bizottság javaslata alapján.

A pályázat leadásának határideje az őszi félévben kiutazóknak: 2023. április 28. (12:00)
A pályázat leadásának határideje a tavaszi félévben kiutazóknak: 2023. október 20. (12:00) vagy 2024. január 19. (12:00)
C) A támogatás összege és elszámolása

Az ösztöndíj összege:

  • Hosszú távú hallgatói mobilitás (részképzés, szakmai gyakorlat, diplomaszerzés/abszolválás utáni szakmai gyakorlat): Amennyiben a kiegészítő támogatásra benyújtott igényt alátámasztják a benyújtott dokumentumok, a kiegészítő támogatás összege hallgatók számára egységesen havi 250 euró.
  • Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén).
  • Havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatási igény esetén (ld. igénylés és elszámolás módja, 2. pont): orvosszakértők által javasolt összeg.

Igénylés és elszámolás módja:

  1. Hallgatói mobilitás esetén a havi 250 eurót meg nem haladó támogatást nem szükséges tételesen igényelni, illetve tételes elszámolás sem szükséges a támogatás felhasználásáról a mobilitás lezárultakor.
  2. Amennyiben a mobilitás megvalósításához havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatásra van szüksége a hallgatónak, vagy esélyegyenlőségi támogatásra is pályázott. ill. fog pályázni (ld. I. pont), további kiegészítő támogatás is igényelhető. Ebben az esetben a pályázati űrlapon a pályázónak tételesen fel kell sorolnia, hogy milyen tételekre mekkora összegű támogatást igényel. A pályázati űrlapon a teljes időtartamra igényelt összegeket kell feltüntetni. Kizárólag olyan tételekre igényelhető támogatást, amelyek szorosan összefüggnek a külföldi tartózkodással. Amennyiben a benyújtott dokumentumok alapján az orvosszakértők által javasolt kiegészítő támogatás összege meghaladja a havi 250 eurót, kizárólag a havi 250 eurót meghaladó összegről kell tételesen, számlákkal igazolva elszámolnia a kiutazónak.

Figyelem! Hosszú távú mobilitás keretében esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó hallgatók esetében a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatásának igénylése és teljes összegének elszámolása minden esetben tételes lesz (2. pont szerint).

D) A pályázat beadásának módja

A pályázati anyagot kizárólag elektronikusan kitöltve, magyar nyelven, a megadott pályázati űrlapon az alábbiak szerint lehet benyújtani:

  • a pályázati űrlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát, valamint a kinyomtatott és aláírt űrlap szkennelt változatát, illetve a kötelező melléklet szkennelt verzióját (összesen tehát minimum 3 dokumentumot) az adel.kovacs@dep.elte.hu e-mail-címre kell elküldeni. Az e-mailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2223 (Példa: Minta_Márta_19990909_ELTE_2223). Az e-mail tárgyában kérjük feltüntetni: „Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása”.
  • Kérjük, ügyeljen arra, hogy a dokumentumoknak meg kell érkeznie a megadott határidőig!

Segítség a pályázat leadásához:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlapot elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító: 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan; a státusznál és a mobilitás típusánál a legördülő listából választhatja ki a megfelelő opciót).
  • A betegség vagy fogyatékosság ismertetése: Részletesen fejtse ki, hogy milyen fogyatékossággal vagy tartós betegséggel rendelkezik, és az milyen hatással van a mobilitására, illetve milyen többletköltséggel jár!
  • Kiegészítő támogatás tételes igénylése: Kitöltése csak azon hallgatók esetében szükséges, akik havi 250 eurónál nagyobb összegű kiegészítő támogatást igényelnek. Esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a kitöltése kötelező! Sorolja fel tételesen, hogy milyen költségtípusokra mekkora összegű támogatást igényel! Kérjük, tartsa szem előtt, hogy a megítélt támogatás 250 eurót meghaladó részének (esélyegyenlőségi támogatást is pályázott, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a teljes összeg) felhasználásáról tételesen, számlákkal kell elszámolnia, tehát ha például azt írja be, hogy gluténmentes élelmiszerek, akkor az elszámoláskor a „blokkon” szerepelnie kell, hogy gluténmentes volt az adott élelmiszer, gyümölcs például nem számolható el annak. Csak olyan többletköltségekre kérjen támogatást, amelyek szorosan kapcsolódnak a betegségéhez és a külföldi tartózkodás miatt merülnek fel!
  • Kiegészítő támogatási igény részletes indoklása: Kitöltése csak azon hallgatók esetében szükséges, akik havi 250 eurónál nagyobb összegű kiegészítő támogatást igényelnek. Esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a kitöltése kötelező!
  • Ügyeljen rá, hogy az összeget tartalmazó rubrikában CSAK SZÁMOK szerepeljenek, egyéb esetben a táblázat képletei nem működnek!
  • A kötelező mellékletként csatolandó orvosi igazolást korábbi szakorvosi zárójelentésre alapozva a háziorvos is kiállíthatja, de ez csak abban az esetben opció, ha a szakorvos nem elérhető a pályázat beadása előtt.
  • Minden szükségesnek gondolt igazolást csatoljon az űrlap mellé!
  • Amennyiben kérdése van, a leadási határidő előtt 1-2 héttel jelezze! Ne hagyja az utolsó pillanatra a pályázat leadását! FONTOS: Az űrlap alján alá kell írnia a dokumentumot KÉK TOLLAL!

Minta kitöltött elektronikus űrlapra a két típus szerint: tételes, illetve nem tételes elszámolás esetén (ilyet kell Önnek elektronikusan beküldenie)

E) A támogatás felhasználása, elszámolás

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény fizeti ki a támogatott résztvevőknek.

Azon hallgatói mobilitások esetén, ahol a megítélt kiegészítő támogatás meghaladja a havi 250 eurót, a kiegészítő támogatás kizárólag a pályázatban igényelt és Tempus Közalapítvány Kuratóriuma által elfogadott költségtételekre használható fel. A felhasználást tételenként, számlákkal kell igazolni a kiutazónak a mobilitás lezárultakor.

A havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatást elnyert hallgatókat az Erasmus+ Nemzetközi Programok Osztályának munkatársa egy rövid, Teams-en/Skype-on történő beszélgetés során felkészíti a támogatás elszámolásával kapcsolatos feladataira.

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény egy összegben fizeti ki a támogatott résztvevőknek, a támogatás megítélése után, lehetőleg az Erasmus+ ösztöndíj első részletével együtt, amennyiben a hallgató mobilitását még nem kezdte meg. Már megkezdett mobilitás esetén a támogatás kifizetésére a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

F) További felvilágosítás
  • ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, adel.kovacs@dep.elte.hu (tárgy mezőben: Erasmus+ kiegészítő támogatás fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára)
  • Tempus Közalapítvány (061-237-1300, ka131@tpf.hu)

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása - 2022/23

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Tempus Közalapítvány kiegészítő támogatásra irányuló pályázatot hirdet azon felsőoktatásban tanuló, fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára, akik a 2022/2023-as tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek el. A támogatás célja egyenlő esélyt nyújtani a felsőoktatás területén is a speciális ellátást igénylő kiutazók számára az Erasmus+ programban.

Pályázati felhívás szövege

A) Kik nyújthatnak be pályázatot?

Azok a 2022/23-as tanévben Erasmus+ tanulmányi célú, szakmai gyakorlati vagy rövid távú mobilitásban részt vevő hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik

  • pl. látás-, hallás- vagy mozgássérültek, illetve egyéb fogyatékossággal élnek, cukorbetegek, tej- vagy lisztérzékenyek, illetve
  • tartós betegségük miatt folyamatos orvosi felügyeletre szorulnak, és betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.
B) Pályázati dokumentumok:

- Pályázati űrlap (xlsx)

- Kórtörténeti összefoglaló vagy háziorvosi/szakorvosi igazolás, ami alátámasztja és hitelesíti a kórtörténeti összefoglalót, igazolja a betegség, fogyatékosság meglétét.

A pályázati dokumentumokkal kapcsolatos további információkért olvassa el a részletes pályázati felhívást.

A kiegészítő támogatás összegéről a Tempus Közalapítvány kuratóriuma határoz, egy általa felkért, független orvosszakértői bizottság javaslata alapján.

A pályázat leadásának határideje az őszi félévben kiutazóknak: 2022. augusztus 12. (12:00)
A pályázat leadásának határideje a tavaszi félévben kiutazóknak: 2022. október 28. (12:00) vagy 2023. január 20. (12:00)
C) A támogatás összege és elszámolása

Az ösztöndíj összege:

  • Hosszú távú hallgatói mobilitás (részképzés, szakmai gyakorlat, diplomaszerzés/abszolválás utáni szakmai gyakorlat): Amennyiben a kiegészítő támogatásra benyújtott igényt alátámasztják a benyújtott dokumentumok, a kiegészítő támogatás összege hallgatók számára egységesen havi 250 euró.
  • Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén).
  • Havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatási igény esetén (ld. igénylés és elszámolás módja, 2. pont): orvosszakértők által javasolt összeg.

Igénylés és elszámolás módja:

  1. Hallgatói mobilitás esetén a havi 250 eurót meg nem haladó támogatást nem szükséges tételesen igényelni, illetve tételes elszámolás sem szükséges a támogatás felhasználásáról a mobilitás lezárultakor.
  2. Amennyiben a mobilitás megvalósításához havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatásra van szüksége a hallgatónak, vagy esélyegyenlőségi támogatásra is pályázott (ld. I. pont), további kiegészítő támogatás is igényelhető. Ebben az esetben a pályázati űrlapon a pályázónak tételesen fel kell sorolnia, hogy milyen tételekre mekkora összegű támogatást igényel. A pályázati űrlapon a teljes időtartamra igényelt összegeket kell feltüntetni. Kizárólag olyan tételekre igényelhető támogatást, amelyek szorosan összefüggnek a külföldi tartózkodással. Amennyiben a benyújtott dokumentumok alapján az orvosszakértők által javasolt kiegészítő támogatás összege meghaladja a havi 250 eurót, kizárólag a havi 250 eurót meghaladó összegről kell tételesen, számlákkal igazolva elszámolnia a kiutazónak.

Figyelem! Hosszú távú mobilitás keretében esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó hallgatók esetében a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatásának igénylése és teljes összegének elszámolása minden esetben tételes lesz (2. pont szerint).

D) A pályázat beadásának módja

A pályázati anyagot kizárólag elektronikusan kitöltve, magyar nyelven, a megadott pályázati űrlapon az alábbiak szerint lehet benyújtani:

  • a pályázati űrlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát, valamint a kinyomtatott és aláírt űrlap szkennelt változatát, illetve a kötelező melléklet szkennelt verzióját (összesen tehát minimum 3 dokumentumot) az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail-címre kell elküldeni. Az e-mailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2223 (Példa: Minta_Márta_19990909_ELTE_2223). Az e-mail tárgyában kérjük feltüntetni: „Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása”.
  • Kérjük, ügyeljen arra, hogy a dokumentumoknak meg kell érkeznie a megadott határidőig!

Segítség a pályázat leadásához:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlapot elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító: 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan; a státusznál és a mobilitás típusánál a legördülő listából választhatja ki a megfelelő opciót).
  • A betegség vagy fogyatékosság ismertetése: Részletesen fejtse ki, hogy milyen fogyatékossággal vagy tartós betegséggel rendelkezik, és az milyen hatással van a mobilitására, illetve milyen többletköltséggel jár!
  • Kiegészítő támogatás tételes igénylése: Kitöltése csak azon hallgatók esetében szükséges, akik havi 250 eurónál nagyobb összegű kiegészítő támogatást igényelnek. Esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a kitöltése kötelező! Sorolja fel tételesen, hogy milyen költségtípusokra mekkora összegű támogatást igényel! Kérjük, tartsa szem előtt, hogy a megítélt támogatás 250 eurót meghaladó részének (esélyegyenlőségi támogatást is pályázott, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a teljes összeg) felhasználásáról tételesen, számlákkal kell elszámolnia, tehát ha például azt írja be, hogy gluténmentes élelmiszerek, akkor az elszámoláskor a „blokkon” szerepelnie kell, hogy gluténmentes volt az adott élelmiszer, gyümölcs például nem számolható el annak. Csak olyan többletköltségekre kérjen támogatást, amelyek szorosan kapcsolódnak a betegségéhez és a külföldi tartózkodás miatt merülnek fel!
  • Kiegészítő támogatási igény részletes indoklása: Kitöltése csak azon hallgatók esetében szükséges, akik havi 250 eurónál nagyobb összegű kiegészítő támogatást igényelnek. Esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a kitöltése kötelező!
  • Ügyeljen rá, hogy az összeget tartalmazó rubrikában CSAK SZÁMOK szerepeljenek, egyéb esetben a táblázat képletei nem működnek!
  • A kötelező mellékletként csatolandó orvosi igazolást korábbi szakorvosi zárójelentésre alapozva a háziorvos is kiállíthatja, de ez csak abban az esetben opció, ha a szakorvos nem elérhető a pályázat beadása előtt.
  • Minden szükségesnek gondolt igazolást csatoljon az űrlap mellé!
  • Amennyiben kérdése van, a leadási határidő előtt 1-2 héttel jelezze! Ne hagyja az utolsó pillanatra a pályázat leadását! FONTOS: Az űrlap alján alá kell írnia a dokumentumot KÉK TOLLAL!

Minta kitöltött elektronikus űrlapra a két típus szerint: tételes, illetve nem tételes elszámolás esetén (ilyet kell Önnek elektronikusan beküldenie)

E) A támogatás felhasználása, elszámolás

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény fizeti ki a támogatott résztvevőknek.

Azon hallgatói mobilitások esetén, ahol a megítélt kiegészítő támogatás meghaladja a havi 250 eurót, a kiegészítő támogatás kizárólag a pályázatban igényelt és Tempus Közalapítvány Kuratóriuma által elfogadott költségtételekre használható fel. A felhasználást tételenként, számlákkal kell igazolni a kiutazónak a mobilitás lezárultakor.

A havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatást elnyert hallgatókat az Erasmus+ Nemzetközi Programok Osztályának munkatársa egy rövid, Teams-en/Skype-on történő beszélgetés során felkészíti a támogatás elszámolásával kapcsolatos feladataira.

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény egy összegben fizeti ki a támogatott résztvevőknek, a támogatás megítélése után, lehetőleg az Erasmus+ ösztöndíj első részletével együtt, amennyiben a hallgató mobilitását még nem kezdte meg. Már megkezdett mobilitás esetén a támogatás kifizetésére a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

F) További felvilágosítás
  • ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, erasmus.out@dep.elte.hu (tárgy mezőben: Erasmus+ kiegészítő támogatás fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára)
  • Tempus Közalapítvány (061-237-1300, ka131@tpf.hu)

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása - 2021/22 - ÚJ, 2022. márciusi felhívás

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Tempus Közalapítvány kiegészítő támogatásra irányuló pályázatot hirdet azon felsőoktatásban tanuló, fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára, akik a 2021/2022-es tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek el. A támogatás célja egyenlő esélyt nyújtani a felsőoktatás területén is a speciális ellátást igénylő kiutazók számára az Erasmus+ programban.

Jelen felhívás keretében a támogatásra visszamenőleg is pályázhat, akkor is, ha a mobilitása már elkezdődött. Pályázni folyamatosan lehet, a Tempus Közalapítvány havonta egyszer bírálja el az addig beérkezett pályázatokat. A támogatás kifizetésére a pozitív bírálat, valamint a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

Pályázati felhívás szövege

A) Kik nyújthatnak be pályázatot?

Azok a 2021/22-es tanévben Erasmus+ tanulmányi célú, szakmai gyakorlati vagy rövid távú mobilitásban részt vevő hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik

  • pl. látás-, hallás- vagy mozgássérültek, illetve egyéb fogyatékossággal élnek, cukorbetegek, tej- vagy lisztérzékenyek, illetve
  • tartós betegségük miatt folyamatos orvosi felügyeletre szorulnak, és betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.
B) Pályázati dokumentumok:

- Pályázati űrlap (xlsx)

- 3 hónapnál nem régebbi kórtörténeti összefoglaló, illetve 3 hónapnál régebbi kórtörténeti összefoglaló esetén ehhez a háziorvos vagy szakorvos által kiállított, 3 hónapnál nem régebbi igazolást is csatolni kell

A pályázati dokumentumokkal kapcsolatos további információkért olvassa el a részletes pályázati felhívást.

A kiegészítő támogatás összegéről a Tempus Közalapítvány kuratóriuma határoz, egy általa felkért, független orvosszakértői bizottság javaslata alapján.

A pályázat beadása folyamatosan lehetséges.
Javasolt a kiegészítő pályázatot a mobilitás tervezett kezdete előtt 3 hónappal benyújtani, hogy elegendő idő álljon rendelkezésre a bírálati folyamatra, a szerződéskötésre és a támogatási összeg kiutalására még a kiutazás előtt.
C) A támogatás összege és elszámolása

Az ösztöndíj összege:

  • Hosszú távú hallgatói mobilitás (részképzés, szakmai gyakorlat, diplomaszerzés/abszolválás utáni szakmai gyakorlat): Amennyiben a kiegészítő támogatásra benyújtott igényt alátámasztják a benyújtott dokumentumok, a kiegészítő támogatás összege hallgatók számára egységesen havi 250 euró.
  • Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén).
  • Havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatási igény esetén (ld. igénylés és elszámolás módja, 2. pont): orvosszakértők által javasolt összeg.

Igénylés és elszámolás módja:

  1. Hallgatói mobilitás esetén a havi 250 eurót meg nem haladó támogatást nem szükséges tételesen igényelni, illetve tételes elszámolás sem szükséges a támogatás felhasználásáról a mobilitás lezárultakor.
  2. Amennyiben a mobilitás megvalósításához havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatásra van szüksége a hallgatónak, vagy esélyegyenlőségi támogatásra is pályázott (ld. I. pont), további kiegészítő támogatás is igényelhető. Ebben az esetben a pályázati űrlapon a pályázónak tételesen fel kell sorolnia, hogy milyen tételekre mekkora összegű támogatást igényel. A pályázati űrlapon a teljes időtartamra igényelt összegeket kell feltüntetni. Kizárólag olyan tételekre igényelhető támogatást, amelyek szorosan összefüggnek a külföldi tartózkodással. Amennyiben a benyújtott dokumentumok alapján az orvosszakértők által javasolt kiegészítő támogatás összege meghaladja a havi 250 eurót, kizárólag a havi 250 eurót meghaladó összegről kell tételesen, számlákkal igazolva elszámolnia a kiutazónak.

Figyelem! Hosszú távú mobilitás keretében esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó hallgatók esetében a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatásának igénylése és teljes összegének elszámolása minden esetben tételes lesz (2. pont szerint).

D) A pályázat beadásának módja

A pályázati anyagot kizárólag elektronikusan kitöltve, magyar nyelven, a megadott pályázati űrlapon az alábbiak szerint lehet benyújtani:

  • a kitöltött pályázati űrlapot, valamint a kötelező melléklet eredeti példányát vagy másolatát (ebben az esetben a másolaton fel kell tüntetni, hogy „az eredetivel megegyező másolat”, amit a pályázó aláírásával, dátummal ellátva igazol) postázza el az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályára (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 37.);
  • a pályázati űrlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát, valamint a kinyomtatott és aláírt űrlap szkennelt változatát, illetve a kötelező melléklet szkennelt verzióját (összesen tehát minimum 3 dokumentumot) az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail-címre kell elküldeni. Az e-mailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2122 (Példa: Minta_Márta_19990909_ELTE_2122). Az e-mail tárgyában kérjük feltüntetni: „Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása”.
  • Kérjük, ügyeljen arra, hogy a dokumentumnak meg kell érkeznie a megadott határidőig!

Segítség a pályázat leadásához:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlapot elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító: 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan; a státusznál és a mobilitás típusánál a legördülő listából választhatja ki a megfelelő opciót).
  • A betegség vagy fogyatékosság ismertetése: Részletesen fejtse ki, hogy milyen fogyatékossággal vagy tartós betegséggel rendelkezik, és az milyen hatással van a mobilitására, illetve milyen többletköltséggel jár!
  • Kiegészítő támogatás tételes igénylése: Kitöltése csak azon hallgatók esetében szükséges, akik havi 250 eurónál nagyobb összegű kiegészítő támogatást igényelnek. Esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a kitöltése kötelező! Sorolja fel tételesen, hogy milyen költségtípusokra mekkora összegű támogatást igényel! Kérjük, tartsa szem előtt, hogy a megítélt támogatás 250 eurót meghaladó részének (esélyegyenlőségi támogatást is pályázott, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a teljes összeg) felhasználásáról tételesen, számlákkal kell elszámolnia, tehát ha például azt írja be, hogy gluténmentes élelmiszerek, akkor az elszámoláskor a „blokkon” szerepelnie kell, hogy gluténmentes volt az adott élelmiszer, gyümölcs például nem számolható el annak. Csak olyan többletköltségekre kérjen támogatást, amelyek szorosan kapcsolódnak a betegségéhez és a külföldi tartózkodás miatt merülnek fel!
  • Kiegészítő támogatási igény részletes indoklása: Kitöltése csak azon hallgatók esetében szükséges, akik havi 250 eurónál nagyobb összegű kiegészítő támogatást igényelnek. Esélyegyenlőségi támogatást is megpályázó, hosszú távú mobilitásra kiutazó hallgatók esetében a kitöltése kötelező!
  • Ügyeljen rá, hogy az összeget tartalmazó rubrikában CSAK SZÁMOK szerepeljenek, egyéb esetben a táblázat képletei nem működnek!
  • A kötelező mellékletként csatolandó orvosi igazolást korábbi szakorvosi zárójelentésre alapozva a háziorvos is kiállíthatja, de ez csak abban az esetben opció, ha a szakorvos nem elérhető a pályázat beadása előtt.
  • Minden szükségesnek gondolt igazolást csatoljon az űrlap mellé!
  • Amennyiben kérdése van, a leadási határidő előtt 1-2 héttel jelezze! Ne hagyja az utolsó pillanatra a pályázat leadását! FONTOS: Az űrlap alján alá kell írnia a dokumentumot KÉK TOLLAL!

Minta kitöltött elektronikus űrlapra a két típus szerint: tételes, illetve nem tételes  elszámolás esetén (ilyet kell Önnek elektronikusan beküldenie)

E) A támogatás felhasználása, elszámolás

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény fizeti ki a támogatott résztvevőknek.

Azon hallgatói mobilitások esetén, ahol a megítélt kiegészítő támogatás meghaladja a havi 250 eurót, a kiegészítő támogatás kizárólag a pályázatban igényelt és Tempus Közalapítvány Kuratóriuma által elfogadott költségtételekre használható fel. A felhasználást tételenként, számlákkal kell igazolni a kiutazónak a mobilitás lezárultakor.

A havi 250 eurót meghaladó kiegészítő támogatást elnyert hallgatókat az Erasmus+ Nemzetközi Programok Osztályának munkatársa egy rövid, Teams-en/Skype-on történő beszélgetés során felkészíti a támogatás elszámolásával kapcsolatos feladataira.

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény egy összegben fizeti ki a támogatott résztvevőknek, a támogatás megítélése után, lehetőleg az Erasmus+ ösztöndíj első részletével együtt, amennyiben a hallgató mobilitását még nem kezdte meg. Már megkezdett mobilitás esetén a támogatás kifizetésére a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

F) További felvilágosítás
  • ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, erasmus.out@dep.elte.hu (tárgy mezőben: Erasmus+ kiegészítő támogatás fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára)
  • Tempus Közalapítvány (061-237-1300, ka131@tpf.hu)

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása - 2021/22

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem kiegészítő támogatásra irányuló pályázatot hirdet azon fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára, akik a 2021/22-es tanévre Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek.

Pályázati felhívás szövege

Kik nyújthatnak be pályázatot?

Azok az Erasmus+ tanulmányi célú vagy szakmai gyakorlati mobilitásban részt vevő hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik

  • pl. látás-, hallás- vagy mozgássérültek, illetve egyéb fogyatékossággal élnek, cukorbetegek, tej- vagy lisztérzékenyek, illetve
  • tartós betegségük miatt folyamatos orvosi felügyeletre szorulnak, és betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.

Pályázati dokumentumok:

Pályázati űrlap (xlsx)

- 3 hónapnál nem régebbi kórtörténeti összefoglaló, illetve 3 hónapnál régebbi kórtörténeti összefoglaló esetén ehhez a háziorvos vagy szakorvos által kiállított, 3 hónapnál nem régebbi igazolást is csatolni kell

- A mobilitás időtartamát tartalmazó igazolás a 2021/22-es tanévre elnyert Erasmus+ támogatásról, amelyet az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya fog csatolni a pályázathoz, így a hallgatónak ezzel nem kell foglalkoznia.

A pályázati dokumentumokkal kapcsolatos további információkért olvassa el a részletes pályázati felhívást.

A kiegészítő támogatás összegéről a Tempus Közalapítvány kuratóriuma határoz, egy általa felkért, független orvos-szakértői bizottság javaslata alapján.
 

A támogatást tételesen kell igényelni, felhasználása pedig a megítélt tételek szerint lehetséges, számlákkal igazolt költségelszámolással.

A pályázat leadásának határideje tavaszi kiutazás esetén: 2022. január 28.

A pályázat beadásának módja

A pályázati anyagot kizárólag elektronikusan kitöltve, magyar nyelven, a megadott pályázati űrlapon az alábbiak szerint lehet benyújtani:

  • a kitöltött pályázati űrlapot valamint a kötelező melléklet eredeti példányát vagy másolatát (ebben az esetben a másolaton fel kell tüntetni, hogy „az eredetivel megegyező másolat”, amit a pályázó aláírásával, dátummal ellátva igazol) postázza el az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályára (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 37.);

  • a pályázati űrlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát, valamint a kinyomtatott és aláírt űrlap szkennelt változatát, illetve a kötelező melléklet szkennelt verzióját (összesen tehát minimum 3 dokumentumot) az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail-címre kell elküldeni. Az e-mailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2122 (Példa: Minta_Márta_19990909_ELTE_2122). Az e-mail tárgyában kérjük feltüntetni: „Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása”.

Segítség a pályázat leadásához:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.

  • Az űrlapot elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan; a státusznál és a mobilitás típusánál a legördülő listából választhatja ki a megfelelő opciót).

  • A betegség vagy fogyatékosság ismertetése: Részletesen fejtse ki, hogy milyen fogyatékossággal vagy tartós betegséggel rendelkezik, és az milyen hatással van a mobilitására, illetve milyen többletköltséggel jár!

  • Kiegészítő támogatás tételes igénylése: Sorolja fel tételesen, hogy milyen költségtípusokra mekkora összegű támogatást igényel! Tartsa szem előtt, hogy a felhasználás igazolása is tételesen történik majd, és a tételekről ugyanilyen formában kell elszámolnia, tehát ha például azt írja be, hogy gluténmentes élelmiszerek, akkor az elszámoláskor a „blokkon” szerepelnie kell, hogy gluténmentes volt az adott élelmiszer, gyümölcs például nem számolható el annak.

  • Az igényelt támogatási összeg beírásakor vegye figyelembe a maximálisan adható támogatási összegeket (lásd a pályázati kiírásban szereplő táblázatot):

    • ​​Enyhe betegség/fogyatékosság: maximum 150 €/hó

    • Közepesen súlyos betegség/fogyatékosság: maximum 320 €/hó

    • Súlyos betegség/fogyatékosság: maximum 500 €/hó

  • Ügyeljen rá, hogy az összeget tartalmazó rubrikában CSAK SZÁMOK szerepeljenek, egyéb esetben a táblázat képletei nem működnek!

  • A kötelező mellékletként csatolandó orvosi igazolást korábbi szakorvosi zárójelentésre alapozva a háziorvos is kiállíthatja, de ez csak abban az esetben opció, ha a szakorvos nem elérhető a pályázat beadása előtt.

  • Minden szükségesnek gondolt igazolást csatoljon az űrlap mellé!

  • Amennyiben kérdése van, a leadási határidő előtt 1-2 héttel jelezze! Ne hagyja az utolsó pillanatra a pályázat leadását! FONTOS: Az űrlap alján alá kell írnia a dokumentumot KÉK TOLLAL!

Minta kitöltött elektronikus űrlapra (ilyet kell Önnek elektronikusan beküldenie)

Mindezeket követően két dolga van:

1. Az elektronikusan kitöltött űrlapot (xlsx) nevezze át a fent megadott forma szerint (vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2122, pl.  Minta_Márta_19990909_ELTE_2122). 
Ezután küldje el elektronikus formában az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail-címre, a tárgyhoz a következőt írva: Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása.
Az űrlapot szkennelt változatban is csatolja, valamint a kötelező melléklet szkennelt verziójáról se feledkezzen meg!

2. Az aláírt eredeti űrlapot és a kötelező melléklet eredeti példányát postázza el: ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, 1056 Budapest, Szerb utca 21–23. I. em. 37.
Kérjük, ügyeljen arra, hogy a dokumentumnak meg kell érkeznie a megadott határidőig!

A támogatás felhasználása, elszámolás

A kiegészítő támogatás kizárólag a pályázatban igényelt és a Tempus Közalapítvány Kuratóriuma által elfogadott költségtételekre használható fel. A támogatást tételesen kell igényelni, és kizárólag a megítélt tételeknek megfelelően lehet felhasználni, számlákkal igazolt, tételes költségelszámolással.

A kiegészítő támogatást elnyert hallgatókat az Erasmus+ Nemzetközi Programok Osztályának munkatársa még a kiutazás előtt egy rövid, személyes vagy Teams-en/Skype-on történő beszélgetés során felkészíti a támogatás elszámolásának megfelelő elkészítésére.

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény egy összegben fizeti ki a támogatott résztvevőknek, a támogatás megítélése után, lehetőleg az Erasmus+ ösztöndíj első részletével együtt.

További felvilágosítás

  • ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, erasmus.out@dep.elte.hu (tárgy mezőben: Erasmus+ kiegészítő támogatás fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára)
  • Tempus Közalapítvány (061-237-1300, info@tpf.hu

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása - 2020/21

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem kiegészítő támogatásra irányuló pályázatot hirdet azon fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára, akik a 2020/21-es tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek.

(ARCHÍV) Pályázati felhívás teljes szövege
Pályázati felhívás szövege

Kik nyújthatnak be pályázatot?

Azok az Erasmus+ tanulmányi célú vagy szakmai gyakorlati mobilitásban részt vevő hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik

  • pl. látás-, hallás- vagy mozgássérültek, illetve egyéb fogyatékossággal élnek, cukorbetegek, tej- vagy lisztérzékenyek, illetve
  • tartós betegségük miatt folyamatos orvosi felügyeletre szorulnak, és betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.

Pályázati dokumentumok:

Pályázati űrlap (xlsx)

- 3 hónapnál nem régebbi v. háziorvos által hitelesített kórtörténeti összefoglaló

- A mobilitás időtartamát tartalmazó igazolás a 2020/21-es tanévre elnyert Erasmus+ támogatásról, amelyet az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya fog csatolni a pályázathoz, így a hallgatónak ezzel nem kell foglalkoznia.

A pályázati dokumentumokkal kapcsolatos további információkért olvassa el a részletes pályázati felhívást részletes pályázati felhívást.

A kiegészítő támogatás összegéről a Tempus Közalapítvány kuratóriuma határoz, egy általa felkért, független orvos-szakértői bizottság javaslata alapján.
 

A támogatást tételesen kell igényelni, felhasználása pedig a megítélt tételek szerint lehetséges, számlákkal igazolt költségelszámolással.

A pályázat leadásának határideje az őszi félévben kiutazóknak: 2020. május 25. (12:00) vagy 2020. szeptember 28. (12:00)
A pályázat leadásának határideje a tavaszi félévben kiutazóknak: 2020. szeptember 28. (12:00) vagy 2021. január 18. (12:00)

A pályázat leadásának határideje nyári kiutazás esetén: 2021. május 28.

A pályázat beadásának módja

A pályázati anyagot kizárólag elektronikusan kitöltve, magyar nyelven, a megadott pályázati űrlapon az alábbiak szerint lehet benyújtani:

  • a kitöltött pályázati űrlapot valamint a kötelező melléklet eredeti példányát vagy másolatát (ebben az esetben a másolaton fel kell tüntetni, hogy „az eredetivel megegyező másolat”, amit a pályázó aláírásával, dátummal ellátva igazol) postázza el az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályára (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 37.);
  • a pályázati űrlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát, valamint a kinyomtatott és aláírt űrlap szkennelt változatát, illetve a kötelező melléklet szkennelt verzióját (összesen tehát minimum 3 dokumentumot) az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail-címre kell elküldeni. Az e-mailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021 (Példa: Minta_Márta_19990909_ELTE_2021). Az e-mail tárgyában kérjük feltüntetni: „Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása”.

Segítség a pályázat leadásához:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlapot elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan; a státusznál és a mobilitás típusánál a legördülő listából választhatja ki a megfelelő opciót).
  • A betegség vagy fogyatékosság ismertetése: Részletesen fejtse ki, hogy milyen fogyatékossággal vagy tartós betegséggel rendelkezik, és az milyen hatással van a mobilitására, illetve milyen többletköltséggel jár!
  • Kiegészítő támogatás tételes igénylése: Sorolja fel tételesen, hogy milyen költségtípusokra mekkora összegű támogatást igényel! Tartsa szem előtt, hogy a felhasználás igazolása is tételesen történik majd, és a tételekről ugyanilyen formában kell elszámolnia, tehát ha például azt írja be, hogy gluténmentes élelmiszerek, akkor az elszámoláskor a „blokkon” szerepelnie kell, hogy gluténmentes volt az adott élelmiszer, gyümölcs például nem számolható el annak.
  • Az igényelt támogatási összeg beírásakor vegye figyelembe a maximálisan adható támogatási összegeket (lásd a pályázati kiírásban szereplő táblázatot):
    • ​​Enyhe betegség/fogyatékosság: maximum 150 €/hó
    • Közepesen súlyos betegség/fogyatékosság: maximum 320 €/hó
    • Súlyos betegség/fogyatékosság: maximum 500 €/hó
  • Ügyeljen rá, hogy az összeget tartalmazó rubrikában CSAK SZÁMOK szerepeljenek, egyéb esetben a táblázat képletei nem működnek!
  • A kötelező mellékletként csatolandó orvosi igazolást korábbi szakorvosi zárójelentésre alapozva a háziorvos is kiállíthatja, de ez csak abban az esetben opció, ha a szakorvos nem elérhető a pályázat beadása előtt.
  • Minden szükségesnek gondolt igazolást csatoljon az űrlap mellé!
  • Amennyiben kérdése van, a leadási határidő előtt 1-2 héttel jelezze! Ne hagyja az utolsó pillanatra a pályázat leadását! FONTOS: Az űrlap alján alá kell írnia a dokumentumot KÉK TOLLAL!

Minta kitöltött elektronikus űrlapra (ilyet kell Önnek elektronikusan beküldenie)

Mindezeket követően két dolga van:

1. Az elektronikusan kitöltött űrlapot (xlsx) nevezze át a fent megadott forma szerint (vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021, pl.  Minta_Márta_19990909_ELTE_2021). 
Ezután küldje el elektronikus formában az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail-címre, a tárgyhoz a következőt írva: Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása.
Az űrlapot szkennelt változatban is csatolja, valamint a kötelező melléklet szkennelt verziójáról se feledkezzen meg!

2. Az aláírt eredeti űrlapot és a kötelező melléklet eredeti példányát postázza el: ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, 1056 Budapest, Szerb utca 21–23. I. em. 37.
Kérjük, ügyeljen arra, hogy a dokumentumnak meg kell érkeznie a megadott határidőig!

A támogatás felhasználása, elszámolás

A kiegészítő támogatás kizárólag a pályázatban igényelt és a Tempus Közalapítvány Kuratóriuma által elfogadott költségtételekre használható fel. A támogatást tételesen kell igényelni, és kizárólag a megítélt tételeknek megfelelően lehet felhasználni, számlákkal igazolt, tételes költségelszámolással.

A kiegészítő támogatást elnyert hallgatókat az Erasmus+ Nemzetközi Programok Osztályának munkatársa még a kiutazás előtt egy rövid, személyes vagy Teams-en/Skype-on történő beszélgetés során felkészíti a támogatás elszámolásának megfelelő elkészítésére.

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény egy összegben fizeti ki a támogatott résztvevőknek, a támogatás megítélése után, lehetőleg az Erasmus+ ösztöndíj első részletével együtt.

További felvilágosítás

  • ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, erasmus.out@dep.elte.hu (tárgy mezőben: Erasmus+ kiegészítő támogatás fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára)
  • Tempus Közalapítvány (061-237-1300, info@tpf.hu

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása - 2019/20

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem kiegészítő támogatásra irányuló pályázatot hirdet azon fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára, akik a 2019/20-as tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek.

Pályázati dokumentumok

Igénylőlap (xlsx)
Pályázati felhívás teljes szövege (docx)

Kik nyújthatnak be pályázatot?

Azok az Erasmus+ tanulmányi célú vagy szakmai gyakorlati mobilitásban részt vevő hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik

  • pl. látás-, hallás- vagy mozgássérültek, illetve egyéb fogyatékossággal élnek, cukorbetegek, tej- vagy lisztérzékenyek, illetve
  • tartós betegségük miatt folyamatos orvosi felügyeletre szorulnak, és betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.

A pályázathoz a hallgatónak csatolnia kell egy 3 hónapnál nem régebbi kórtörténeti összefoglalót.
A pályázat benyújtásához szükséges továbbá egy, a mobilitás időtartamát tartalmazó igazolás a 2019/20-as tanévre elnyert Erasmus+ támogatásról, amelyet az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya fog csatolni a pályázathoz, a hallgatónak tehát ezzel nem kell foglalkoznia.

A kiegészítő támogatás összegéről a Tempus Közalapítvány kuratóriuma határoz, egy általa felkért, független orvos-szakértői bizottság javaslata alapján.

A támogatást tételesen kell igényelni, felhasználása pedig a megítélt tételek szerint lehetséges, számlákkal igazolt költségelszámolással.

A pályázat leadásának határideje: 2019. május 24. (12:00)
Pótpályázó hallgatóknak: 2019. október 25. (12.00)

A pályázat beadásának módja

A pályázati anyagot kizárólag elektronikusan kitöltve, magyar nyelven, a megadott pályázati űrlapon lehet benyújtani az alábbiak szerint:

  • a kitöltött és kinyomtatott, eredeti, KÉK tollal aláírt pályázati űrlapot 1 példányban, valamint a kötelező melléklet eredeti példányát vagy másolatát (ebben az esetben a másolaton fel kell tüntetni, hogy „az eredetivel megegyező másolat”, amit a pályázó aláírásával, dátummal ellátva igazol) az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályán (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 37.) kell leadni;
  • a pályázati űrlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát, valamint a kinyomtatott és aláírt űrlap szkennelt változatát, illetve a kötelező melléklet szkennelt verzióját (összesen tehát minimum 3 dokumentumot) az erasmus@elte.hu emailcímre kell elküldeni. 
    Az emailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_1920 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_1920).
    Az email tárgyában kérjük feltüntetni: „Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása”.

Felhívjuk figyelmét, hogy a formailag nem megfelelően kitöltött és beküldött pályázatokat nem áll módunkban befogadni!

Segítség a pályázat leadásához

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlapot elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan; a státusznál és a mobilitás típusánál a legördülő listából választhatja ki a megfelelő opciót).
  • A betegség vagy fogyatékosság ismertetése: Részletesen fejtse ki, hogy milyen fogyatékossággal vagy tartós betegséggel rendelkezik, és az milyen hatással van a mobilitására, illetve milyen többletköltséggel jár!
  • Kiegészítő támogatás tételes igénylése: Sorolja fel tételesen, hogy milyen költségtípusokra mekkora összegű támogatást igényel! Tartsa szem előtt, hogy a felhasználás igazolása is tételesen történik majd, és a tételekről ugyanilyen formában kell elszámolnia, tehát ha például azt írja be, hogy gluténmentes élelmiszerek, akkor az elszámoláskor a „blokkon” szerepelnie kell, hogy gluténmentes volt az adott élelmiszer, gyümölcs például nem számolható el annak.
  • Az igényelt támogatási összeg beírásakor vegye figyelembe a maximálisan adható támogatási összegeket (lásd a pályázati kiírásban szereplő táblázatot):
    • ​​Enyhe betegség/fogyatékosság: maximum 150 €/hó
    • Közepesen súlyos betegség/fogyatékosság: maximum 320 €/hó
    • Súlyos betegség/fogyatékosság: maximum 500 €/hó
  • Ügyeljen rá, hogy az összeget tartalmazó rubrikában CSAK SZÁMOK szerepeljenek, egyéb esetben a táblázat képletei nem működnek!
  • A kötelező mellékletként csatolandó orvosi igazolást korábbi szakorvosi zárójelentésre alapozva a háziorvos is kiállíthatja, de ez csak abban az esetben opció, ha a szakorvos nem elérhető a pályázat beadása előtt.
  • Minden szükségesnek gondolt igazolást csatoljon az űrlap mellé!
  • Amennyiben kérdése van, a leadási határidő előtt 1-2 héttel jelezze! Ne hagyja az utolsó pillanatra a pályázat leadását!
  • FONTOS: Az űrlap alján alá kell írnia a dokumentumot KÉK TOLLAL!

Mindezeket követően két dolga van:

1. Az elektronikusan kitöltött űrlapot (xlsx) nevezze át a fent megadott forma szerint (vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_1920, pl.  Toth_Imre_19951231_ELTE_1920). 
Ezután küldje el elektronikus formában az erasmus@elte.hu emailcímre, a tárgyhoz a következőt írva: Jelentkezés: Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása.
Az űrlapot szkennelt változatban is csatolja, valamint a kötelező melléklet szkennelt verziójáról se feledkezzen meg!

2. Az aláírt eredeti űrlapot és a kötelező melléklet eredeti példányát itt adja le: ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, 1056 Budapest, Szerb utca 21–23. I. em. 37.
Akadályoztatása esetén a dokumentumokat postán is beküldheti – kérjük, ügyeljen arra, hogy a dokumentumnak meg kell érkeznie 2019. május 24-ig!

Felhívjuk figyelmét, hogy a határidő után, hiányosan vagy hibásan benyújtott pályázatokat nem áll módunkban befogadni!
A határidő nem vonatkozik azokra a szakmai gyakorlatra jelentkező hallgatókra, akik az Erasmus+ pályázási időszakon 
kívül adják le pályázatukat.

A támogatás felhasználása, elszámolás

A kiegészítő támogatás kizárólag a pályázatban igényelt és a Tempus Közalapítvány Kuratóriuma által elfogadott költségtételekre használható fel. A támogatást tételesen kell igényelni, és kizárólag a megítélt tételeknek megfelelően lehet felhasználni, számlákkal igazolt, tételes költségelszámolással.

A kiegészítő támogatást elnyert hallgatókat az Erasmus+ Nemzetközi Programok Osztályának munkatársa még a kiutazás előtt egy rövid, személyes vagy skype-on történő beszélgetés során felkészíti a támogatás elszámolásának megfelelő elkészítésére.

A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény egy összegben fizeti ki a támogatott résztvevőknek, a támogatás megítélése után, lehetőleg az Erasmus+ ösztöndíj első részletével együtt.

További felvilágosítás

  • ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, erasmus@elte.hu (tárgy mezőben: Erasmus+ kiegészítő támogatás fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára)
  • Tempus Közalapítvány (061-237-1300, info@tpf.hu

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása - 2018/19

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Tempus Közalapítvány (továbbiakban: TKA) közösen kiegészítő támogatásra irányuló pályázatot hirdetnek azon fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára, akik a 2018/19-as tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek.

Kik nyújthatnak be pályázatot?

Azok az Erasmus+ tanulmányi célú vagy szakmai gyakorlati mobilitásban részt vevő hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik

  • pl: látás-, hallás- vagy mozgássérültek, illetve egyéb fogyatékossággal élnek, cukorbetegek, tej- vagy lisztérzékenyek,
  • illetőleg tartós betegségük miatt folyamatos orvosi felügyeletre szorulnak és betegségük jelentős többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során.

A pályázathoz csatolni kell egy 3 hónapnál nem régebbi kórtörténeti összefoglalót illetőleg a mobilitás időtartamát tartalmazó igazolást az elnyert Erasmus+ támogatásról. (Az igazolást a 2018/19-as tanévre elnyert Erasmus+ ösztöndíjról az ELTE OI Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya fogja csatolni a pályázatokhoz, a hallgatónak ezt az igazolást nem szüksége csatolnia a pályázathoz.)
A kiegészítő támogatás összegéről a Tempus Közalapítvány kuratóriuma határoz egy általa felkért független orvos-szakértői bizottság javaslata alapján.
A támogatást tételesen kell igényelni, felhasználása pedig a megítélt tételek szerint lehetséges, számlákkal igazolt költségelszámolással.

Pályázati leadásának határideje: 2018. május 24. (12:00) Pótpályázó hallgatóknak 2018. október 25.

Hogyan kell benyújtani a pályázatot?

A pályázati anyagot számítógéppel kitöltve, magyar nyelven, a megadott űrlapon (pályázati űrlap) kell benyújtani az alábbiak szerint:

  1. e-mailben: az erasmus@elte.hu címre a tárgyban az „Erasmus+ fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása” megjelöléssel, csatolva a: (1) pályázati űrlap elektronikus verzióját (xlsx) és (2)szkennelt változatát, illetve (3) a kötelező melléklet szkennelt verzióját. Összesen tehát minimum 3 dokumentumot kell csatolni)
  2. papír alapon: az ELTE Oktatási Igazgatóság, Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályán (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 37.) 
    • 1 db nyomtatott, eredeti (kék színű tintával) aláírt pályázati űrlappal
    • a kötelező mellékletet (eredeti példány) vagy másolat esetén a másolaton fel kell tüntetni, hogy „az eredetivel megegyező másolat” és ezt a pályázó aláírásával, dátumozva igazolja 

Pályázati űrlap Erasmus+ fogyatékkal élők vagy tartós betegségben szenvedők részére letölthető jelen linkre kattintva.

Tippek, trükkök a pályázat leadásához

  1. Az űrlapot mentse le, és engedélyezze a dokumentum szerkesztését.
  2. Az űrlapot számítógéppel töltse ki. Amikor minden, számítógéppel kitölthető részt kitöltött, akkor nyomtassa ki a dokumentumot. 
  3. Fontos: Az Űrlap alján a hallgatónak alá kell írnia a dokumentumot KÉK TINTÁVAL! (a dátumot és a helyszínt is ki kell tölteni!)
  4. A személyes adatok kitöltésekor: Évfolyam= ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; Szak = amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; Képzési szint: BA/MA/PhD vagy Osztatlan-pl. ha jogász vagy tanár
  5. A személyes adatok kitöltése után: a pályázó státuszánál legördülő listából választható ki a megfelelő opció! 
  6. A képzési szint szintén legördülő listából kiválasztandó.
  7. Az ERASMUS+ mobilitás típusa kettő féle lehet: tanulmányi vagy szakmai gyakorlati célú-itt is ki kell választani a megfelelőt. 
  8. A betegség vagy fogyatékosság ismertetése: Részletesen fejtse ki, hogy milyen fogyatékossággal vagy tartós betegséggel rendelkezik és az milyen hatással van a mobilitására illetve ez milyen többletköltséggel jár. 
  9. Kiegészítő támogatás tételes igénylése: Sorolja fel tételesen, hogy milyen költségtípusokra mekkora összegű támogatást igényel. 8Tartsa szem előtt, hogy ezekről majd szintén így kell elszámolnia, tehát, ha péládul azt írja be, hogy gluténmentes élelmiszerek, akkor az elszámoláskor a "blokkon" szerepelnie kell, hogy gluténmentes volt az adott élelmiszer, gyümölcs például e tekintetben nem számolható majd el!)
  10. Tartsa tehát szem előtt, hogy a felhasználás igazolása is tételesen történik majd!
  11. Tekintse át a pályázati kiírásban szereplő maximális támogatási összegeket tartalmazó táblázatot, mielőtt kitölti  az igényelendő támogatási összeg részt:
    • ​​Enyhe betegség /fogyatékosság: maximum 150 €/hó
    • Közepesen súlyos betegség /fogyatékosság: maximum 320 €/hó
    • Súlyos betegség/fogyatékosság: maximum 500 €/hó
  12. Figyeljen rá, hogy az összeget tartalmazó rubrikában CSAK SZÁMOK szerepeljenek, egyéb esetben a táblázat képletei nem működnek!
  13. A kötelező mellékletként csatolandó orvosi igazolást korábbi szakorvosi zárójelentésre alapozva a háziorvos is kiállíthatja, de ez csak abban az esetben opció, ha a szakorvos nem elérhető a pályázat beadása előtt.
  14. Minden szükségesnek vélt igazolást csatoljon az űrlap mellé!
  15. Amennyiben kérdése van, kérem a leadási határidő előtt 1-2 héttel jelezze! Ne hagyja az utolsó pillanatra a pályázat leadását!
  16. Minta kitöltött űrlap letölthető itt.

Az űrlap hiánytalan kitöltése után 2 dolga van:

  1. Küldje át elektronikus formában az erasmus@elte.hu e-mail címre.
    A tárgyhoz a következőt írja: JELENTKEZÉS: ERASMUS+ FOGYATÉKOSSÁGGAL ÉLŐ VAGY TARTÓSAN BETEG KIEG. TÁM. Kérjük, figyeljen rá, hogy az űrlapot xlsx fájl formátumban és szkennelt változatban IS csatolja, illetve a kötelező melléklet szkennelt verziójáról se feledkezzen meg.
  2. Az aláírt eredeti kinyomtatott űrlapot és a kötelező melléklet eredeti példányát adja le ide: Szontágh Anikó, ELTE OI Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya 1056 Budapest, Szerb utca 21–23. I. emelet 37-es szoba. Akadályoztatása esetén küldje be postán.( Figyeljen arra, hogy a dokumentumnak be kell érnie május 24-ig, tehát ha aznap adja fel a dokumentumot, az nem fog beérkezni időben.) 

Mindezt legkésőbb 2018. május 24-ig tegye meg. A határidő után, hiányosan vagy hibásan benyújtott pályázatokat nem tudunk elfogadni.

A támogatás felhasználása, elszámolás

A kiegészítő támogatás kizárólag a pályázatban igényelt és Tempus Közalapítvány Kuratóriuma által elfogadott költségtételekre használható fel. A támogatást tételesen kell igényelni, a támogatás felhasználása pedig a megítélt tételek szerint lehetséges, számlákkal igazolt tételes költségelszámolással. A kiegészítő támogatási összeget a küldő felsőoktatási intézmény fizeti ki a támogatott résztvevőknek

További felvilágosítás

  • Szontágh Anikó, intézményi Erasmus+ koordinátor, 1/411-6500/2170, erasmus@elte.hu (tárgy mezőben: Erasmus+ kiegészítő támogatás fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók számára)
  • Tempus Közalapítvány (1/237-1300, info@tpf.hu

A pályázati felhívás teljes szövege itt elérhető.


EN