Esélyegyenlőségi támogatás

Esélyegyenlőségi támogatás

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdet esélyegyenlőséget elősegítő kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2024/2025-ös tanévre Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek el.

frissítve: 2024.10.10.

Általános pályázati feltételek

  • Kiegészítő támogatásra csak akkor jogosult a hallgató, ha az Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat is sikeresen megpályázta és elnyerte. Zero grant státuszhoz (amikor a hallgató saját költségére meghosszabbítja Erasmus státuszát, de ösztöndíjat a hosszabbítás idejére nem kap) nem igényelhető kiegészítő támogatás!
  • Minden Erasmus+ mobilitási pályázathoz külön szükséges kiegészítő támogatást igényelni.
  • A kiegészítő támogatás jóváhagyható időtartama a kapcsolódó jóváhagyott mobilitáshoz illeszkedik.
  • A támogatás feltétele a megadott határidőig benyújtott, formailag megfelelő dokumentáció (ld. a pályázat benyújtásának határideje).
  • Figyelem! Már megkezdett mobilitási tevékenységhez kapcsolódóan visszamenőlegesen nem nyújtható be pályázat!

A) Pályázati dokumentumok és hasznos dokumentumok

B) Az ösztöndíj összege

A megpályázható összeg az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül:

  • Hosszú távú mobilitás esetén (a mobilitás típusától függetlenül) havi 250 euró.
  • Rövid távú mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén).

Figyelem! A kiegészítő támogatás megítélése a rendelkezésre álló források függvényében lehetséges.

Amennyiben Támogatási szerződését még nem kapta meg, az elnyert kiegészítő támogatási összeg hozzáadódik az Erasmus ösztöndíjhoz, tehát hosszú távú mobilitás esetén az összeg 90%-át az ösztöndíj 1. részletével, rövid távú mobilitás esetén az egyszeri összeget pedig az ösztöndíj teljes összegével együtt kapja meg. Már megkezdett hosszú távú mobilitás esetén a kiegészítő támogatás 90%-ának kifizetésére, rövid távú mobilitás esetén pedig a teljes egyszeri összeg kifizetésére a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE

2024/25-es tanévi hosszú távú tanulmányi mobilitásra pályázók esetén:
- az őszi félévben tanulmányi mobilitásra kiutazóknak:
2024. május 7. (LEJÁRT)

- a tavaszi félévben tanulmányi mobilitásra kiutazóknak: 
2024. október 16-tól 2024. november 6-ig pályázható.


Folyamatosan pályázható szakmai gyakorlatra, szakmai gyakorlati célú rövid doktori mobilitás, illetve Blended Intenzív Program esetén:
A kiegészítő támogatási pályázatot kérjük a mobilitási pályázattal egyidőben benyújtani.

C) A pályázat beadásának módja

  • Folyamatosan pályázható szakmai gyakorlat és szakmai gyakorlati célú rövid doktori mobilitás, illetve Blended Intenzív Program esetén: e-mailben kell benyújtani kari koordinátorának, a mobilitási pályázattal egyidőben. A benyújtandó dokumentumokról információt a D) pontban talál.
  • A 2024/25-es tanév őszi félévében hosszú távú tanulmányi mobilitásra kiutazók esetén: a határidő lejárt 2024. május 7-én, nem pályázható.
  • A 2024/25-es tanév tavaszi félévében hosszú távú tanulmányi mobilitásra kiutazók:
Mobilitási pályázattípus Pályázás módja
a) Európán belüli részképzés (tanulmányi célú mobilitás), kari partnerintézménynél A Mobility-Online rendszeren keresztül pályázhat a kiegészítő támogatásra 2024. október 16 - 2024. november 6. között. A hallgatói felületen a kiegészítő támogatásra a „Fill in application for additional financial support for students with fewer opportunities” kérdőív kitöltésével tud pályázni. Az egyes jogosultsági feltételekhez kapcsolódóan a kiegészítő támogatás igényléséhez szükséges dokumentumokat is itt tudja feltölteni. Kérjük, hogy a pályázathoz benyújtandó nyilatkozatokkal kapcsolatban tájékozódjon az E) pontban.
b) Részképzés minden tématerületre vonatkozó Erasmus+ keretmegállapodás keretében - minden tavaszi kiutazó, kivéve University of Sheffield és Sheffield Hallam University
c) Részképzés minden tématerületre vonatkozó Erasmus+ keretmegállapodás keretében - University of Sheffield és Sheffield Hallam University kiutazói E-mailben, az erasmus@elte.hu címen pályázhatnak 2024. október 16 - 2024. november 6. között. A benyújtandó dokumentumokról információt a D) pontban talál.
d) Erasmus+ Nemzetközi Kreditmobilitási program keretében elnyert mobilitás
e) Részképzés az ELTE hallgatócseréről szóló intézményi kétoldalú együttműködései alapján
Figyelem! Az egészségügyi akadályokkal küzdők a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő pénzügyi támogatásáról szóló felhívásban foglaltaknak megfelelően nyújthatnak be pályázatot, lásd lejjebb, a II. pontban.

Fontos tudnivaló! Mivel az esélyegyenlőségi támogatás havi összege rögzített (250 euró), elegendő csak egy szempont alapján jelentkeznie a felsoroltak közül – azt javasoljuk, hogy az Ön számára legegyszerűbben igazolható kritériumot válassza, illetve igazolja le. A csatolt dokumentum(ok)nak a pályázati űrlapban megjelölt szempontot kell igazolniuk!

D) Benyújtandó dokumentumok

E-mailben történő pályázás esetén érvényes pályázat kizárólag a megadott pályázati űrlapon nyújtható be a kötelező melléklettel együtt - ezekkel kapcsolatban tájékozódjon az E) pontban.

  • Az egyéni pályázati űrlap hiánytalanul, számítógéppel kitöltött elektronikus verziója (xlsx fájl)
  • Az egyéni pályázati űrlap aláírt (ügyfélkapun keresztül hitelesített vagy kézzel aláírt és szkennelt) verziója (pdf fájl)
  • A kötelező alátámasztó dokumentum(ok) aláírt (ügyfélkapun keresztül hitelesített vagy kézzel aláírt és szkennelt) verziója (pdf fájl)

Mobility-Online felületen történő pályázás esetén kérjük kövesse a felület utasításait.

E) Fontos információk a benyújtandó nyilatkozatokkal kapcsolatban

1. Oktatási és képzési rendszerekkel kapcsolatos akadályok

Esti vagy levelező képzésben részt vevő hallgatók hallgatói jogviszony-igazolással tudják igazolni a jogosultságukat, melyet a Quaesturánál igényelhetnek. Diploma utáni szakmai gyakorlaton részt vevő, jogviszonnyal már nem rendelkező hallgatók az utolsó aktív szemeszterükről kérjék az igazolást.

2. Társadalmilag sérülékeny csoportok

  • Magyarországon elismert nemzeti vagy etnikai kisebbséghez tartozó hallgatók, különösen a roma etnikai kisebbség tagjai. Igazoló dokumentum: a hallgató által aláírt és két tanúval aláíratott nyilatkozat (ügyfélkapus hitelesítés nem megfelelő!).
  • A származási országukban kisebbségként élő határon túli magyar hallgatók. Igazoló dokumentum: a hallgató által aláírt és két tanúval aláíratott nyilatkozat (ügyfélkapus hitelesítés nem megfelelő!).
  • A magyar állam által elismert menekültstátusszal rendelkező hallgatók. Igazoló dokumentum: a menekültstátuszt igazoló határozat másolata.

3. Társadalmi akadályok

  • A pályázó legalább egyik szülője/gondviselője nem rendelkezik középfokú iskolai végzettséggel. Igazoló dokumentum: hallgatói nyilatkozat.
  • A pályázó szülő/gondviselő. Igazoló dokumentumok: eltartott gyermek(ek) anyakönyvi kivonata, valamint hallgatói nyilatkozat.
  • Az állami ellátórendszerbe tartozó vagy onnan kikerült hallgatók (gyermekotthonban, lakásotthonban vagy nevelőszülőknél nevelkedett, vagy utógondozó ellátásban részesült hallgatók). Igazoló dokumentum: szociális bentlakásos intézménybe történő elhelyezésről szóló nyilatkozat.
  • Árva/félárva hallgatók. Igazoló dokumentumok: elhunyt halotti anyakönyvi kivonata, holttá, illetve eltűntté nyilvánítás esetén az elhunyt személyt halottnak vagy eltűntnek nyilvánító bírói döntés, valamint hallgatói nyilatkozat.
  • Nagycsaládban élő hallgatók (a pályázó hallgatónak 2 vagy több, vele egy háztartásban élő testvére van). Igazoló dokumentum: az eltartott gyermekekről szóló hallgatói nyilatkozat.

4. Gazdasági nehézségek

Az alábbi jogosultságokat ezen az igénylőlapon tudják igazoltatni a támogatást nyújtó szervezetnél.

a. A felsőoktatási intézménybe való jelentkezés során hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű hallgatóként többletpontokat kapott.
b. Bursa Hungarica Tanulmányi Ösztöndíjban részesül.
c. Rendszeres vagy rendkívüli szociális ösztöndíjban részesül
d. HÖOK Mentorprogram kedvezményezett hallgatója volt.
e. „Út a felsőoktatásba” – „Út a diplomához” pályázat kedvezményezett hallgatója
f. Roma szakkollégium tagja (volt).
g. Felsőfokú tanulmányai megkezdésekor szociális alapon iskolakezdő alaptámogatásban részesült.
h. Arany János Tehetséggondozó Programban támogatást nyert hallgató

Segítség a gazdasági nehézségeken alapuló kiegészítő támogatáshoz szükséges igénylőlap kitöltéséhez és leadásához:

  • Az igénylőlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az igénylőlap első részét – a személyes adatok megjelöléséig – elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító: 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben a szempontok közül bármelyik felsorolt támogatásban részesült, a szürke téglalapra kattintva válassza ki, hogy melyik évben kapta meg a támogatást. Elegendő csak egy szempontot bejelölni az űrlapon, akkor is, ha többre is jogosult (volt).
  • Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, be kell szereznie az igazolást a kitöltött elsődleges szemponthoz. 

Az igazolás kiállítása:

A felsorolt (a.-h.) szempontok esetében a Quaestura igazolja a jogosultságot. (A Bursa Hungarica ösztöndíjat ezen kívül a folyósító önkormányzat is igazolhatja az igénylőlapon, illetve az erre az ösztöndíjra vonatkozó banki kivonat is megfelelő.) Az eljárásrend a következő:

  1. Töltse ki az igénylőlapot (nem kell aláírnia!), és nevezze át így: sajat_nev_igenybejelento_2024_25.
  2. Küldje meg a kitöltött excel fájlt a Quaesturának (a quaestura@elte.hu e-mail címen kérhet igazolást). Ők visszaküldik Önnek az elektronikusan hitelesített dokumentumot pdf formátumban, ezt kell csatolnia a pályázásnál.

i. A szociális körülményekben hirtelen beállt változás esetén, jellemzően az eltartó halála, munkanélkülivé válása (pl. a COVID-19 járvány ideje alatt), tartós betegsége, balesete miatt. Igazoló dokumentumok: keresőképtelenség igazolása, vagy álláskeresési igazolás, vagy halotti anyakönyvi kivonat (holttá, illetve eltűntté nyilvánítás esetén az elhunyt személyt halottnak vagy eltűntnek nyilvánító bírói döntést), vagy orvosi igazolás (tartós táppénz esetén), valamint a hallgató nyilatkozata.

j. Fizetett állással rendelkező hallgatók, akiknek külföldi tanulmányaik, szakmai gyakorlatuk alatt fizetéskieséssel kell számolniuk a mobilitás időszaka alatt. Ez a szempont rövid távú hallgatói mobilitás megvalósításakor nem pályázható! Igazoló dokumentum: munkáltatói igazolás, amely tartalmazza, hogy a pályázat benyújtását megelőző hat hónapban munkaviszonnyal rendelkezett.

k. Önköltséges képzésben részt vevő hallgatók: hallgatói jogviszony-igazolással tudják igazolni a jogosultságukat. Igénylés a Quaesturánál.

5. Földrajzi akadályok:

A vonatkozó kormányrendelet alapján. Igazoló dokumentum: lakcímkártya másolata.

Felmerülő kérdés esetén kérjük, írjon az erasmus@elte.hu címre.

F) Pályázatok bírálata, döntéshozatal

A pályázatok bírálatát – szükség esetén konzultálva a Tempus Közalapítvánnyal – a küldő felsőoktatási intézmény végzi. Az elbírált kérelmek támogatásáról a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság (HOMB) dönt. A megadott határidőig benyújtott pályázatokról 30 napon belül várható döntés. Az eredményről a hallgatók a megadott e-mail címükön kapnak hivatalos értesítést, a döntést követő legkésőbb 1 héten belül. A rendelkezésre álló költségvetési keret túligénylése esetén a kiíró fenntartja magának a jogot a pályázat azonnali hatályú felfüggesztésére, a pályázási szempontok megváltoztatására vagy az igénylés elutasítására.

A támogatás kifizetésére a pozitív bírálatot követően kerül sor a I/B. pontban ismertetett eljárásnak megfelelően.

Esélyegyenlőségi támogatás - 2023/24

frissítve: 2024.03.18.

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdet esélyegyenlőséget elősegítő kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2023/2024-es tanévre Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat nyertek.

Általános pályázati feltételek:

  • Kiegészítő támogatásra csak akkor jogosult a hallgató, ha az Erasmus+ mobilitási ösztöndíjat is sikeresen megpályázta és elnyerte. Zero grant státuszhoz (amikor a hallgató saját költségére meghosszabbítja Erasmus státuszát, de ösztöndíjat a hosszabbítás idejére nem kap) nem igényelhető kiegészítő támogatás!
  • Minden Erasmus+ mobilitási pályázathoz külön szükséges kiegészítő támogatást igényelni.
  • A kiegészítő támogatás jóváhagyható időtartama a kapcsolódó jóváhagyott mobilitáshoz illeszkedik.
  • A támogatás feltétele a megadott határidőig benyújtott dokumentáció (ld. a pályázat benyújtásának határideje). Diplomaszerzést követő szakmai gyakorlati mobilitáshoz kapcsolódóan a hallgató mobilitási pályázatával egyidőben, az utolsó aktív félévének végéig (vizsgaidőszak utolsó napja) pályázhat kiegészítő támogatásra.
  • Figyelem! Már megkezdett mobilitási tevékenységhez kapcsolódóan visszamenőlegesen nem nyújtható be pályázat!
A) Pályázati dokumentumok és hasznos dokumentumok
B) Az ösztöndíj összege

A megpályázható összeg az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül:

  • Hosszú távú mobilitás esetén (a mobilitás típusától függetlenül) havi 250 euró.
  • Rövid távú mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén).

Figyelem! A kiegészítő támogatás megítélése a rendelkezésre álló források függvényében lehetséges.

Amennyiben Támogatási szerződését még nem kapta meg, az elnyert kiegészítő támogatási összeg hozzáadódik az Erasmus ösztöndíjhoz, tehát hosszú távú mobilitás esetén az összeg 90%-át az ösztöndíj 1. részletével, rövid távú mobilitás esetén az egyszeri összeget pedig az ösztöndíj teljes összegével együtt kapja meg. Már megkezdett hosszú távú mobilitás esetén a kiegészítő támogatás 90%-ának kifizetésére, rövid távú mobilitás esetén pedig a teljes egyszeri összeg kifizetésére a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE

2023/24-es tanévi hosszú távú tanulmányi mobilitásra fő- vagy pótpályázati (2023. február, illetve 2023. szeptember) felhívás keretében pályázók esetén:
őszi és tavaszi félévben kiutazóknak (meghosszabbított határidő): 2023. június 23.
csak a tavaszi félévben kiutazóknak: 2023. október 20.

Folyamatosan pályázható szakmai gyakorlat és szakmai gyakorlati célú rövid doktori mobilitás, illetve Blended Intenzív Program esetén:
A kiegészítő támogatási pályázatot kérjük a mobilitási pályázattal egyidőben benyújtani.

C) A pályázat beadásának módja

A kiegészítő támogatás pályázati anyagát tanulmányi mobilitás esetén e-mailben kell benyújtani az erasmus@elte.hu címre Milovszky Krisztinának.

Folyamatosan pályázható szakmai gyakorlat és szakmai gyakorlati célú rövid doktori mobilitás, illetve Blended Intenzív Program esetén: kari koordinátorának

 (Figyelem! Az egészségügyi akadályokkal küzdők a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő pénzügyi támogatásáról szóló felhívásban foglaltaknak megfelelően nyújthatnak be pályázatot, lásd lejjebb, a II. pontban.)

Benyújtandó dokumentumok

  • Az egyéni pályázati űrlap hiánytalanul, számítógéppel kitöltött elektronikus verziója (xlsx fájl)
  • Az egyéni pályázati űrlap aláírt (ügyfélkapun keresztül hitelesített vagy kézzel aláírt és szkennelt) verziója (pdf fájl)
  • A kötelező alátámasztó dokumentum(ok) aláírt (ügyfélkapun keresztül hitelesített vagy kézzel aláírt és szkennelt) verziója (pdf fájl)

Fontos tudnivaló! Mivel az esélyegyenlőségi támogatás havi összege rögzített (250 euró), elegendő csak egy szempont alapján jelentkeznie a felsoroltak közül – azt javasoljuk, hogy az Ön számára legegyszerűbben igazolható kritériumot válassza, illetve igazolja le. A csatolt dokumentum(ok)nak a pályázati űrlapban megjelölt szempontot kell igazolniuk!

Érvényes pályázat kizárólag a megadott pályázati űrlapon nyújtható be a kötelező melléklettel együtt.

D) Fontos információk a benyújtandó nyilatkozatokkal kapcsolatban:

1. Oktatási és képzési rendszerekkel kapcsolatos akadályok:

Esti vagy levelező képzésben részt vevő hallgatók hallgatói jogviszony-igazolással tudják igazolni a jogosultságukat, melyet a Quaesturánál igényelhetnek. Diploma utáni szakmai gyakorlaton részt vevő, jogviszonnyal már nem rendelkező hallgatók az utolsó aktív szemeszterükről kérjék az igazolást.

2. Társadalmilag sérülékeny csoportok:

  • Magyarországon elismert nemzeti vagy etnikai kisebbséghez tartozó hallgatók, különösen a roma etnikai kisebbség tagjai. Igazoló dokumentum: a hallgató által aláírt és két tanúval aláíratott nyilatkozat (ügyfélkapus hitelesítés nem megfelelő!).
  • A származási országukban kisebbségként élő határon túli magyar hallgatók. Igazoló dokumentum: a hallgató által aláírt és két tanúval aláíratott nyilatkozat (ügyfélkapus hitelesítés nem megfelelő!).
  • A magyar állam által elismert menekültstátusszal rendelkező hallgatók. Igazoló dokumentum: a menekültstátuszt igazoló határozat másolata.

3. Társadalmi akadályok

  • A pályázó legalább egyik szülője/gondviselője nem rendelkezik középfokú iskolai végzettséggel. Igazoló dokumentum: hallgatói nyilatkozat.
  • A pályázó szülő/gondviselő. Igazoló dokumentumok: eltartott gyermek(ek) anyakönyvi kivonata, valamint hallgatói nyilatkozat.
  • Az állami ellátórendszerbe tartozó vagy onnan kikerült hallgatók (gyermekotthonban, lakásotthonban vagy nevelőszülőknél nevelkedett, vagy utógondozó ellátásban részesült hallgatók). Igazoló dokumentum: szociális bentlakásos intézménybe történő elhelyezésről szóló nyilatkozat.
  • Árva/félárva hallgatók. Igazoló dokumentumok: elhunyt halotti anyakönyvi kivonata, holttá, illetve eltűntté nyilvánítás esetén az elhunyt személyt halottnak vagy eltűntnek nyilvánító bírói döntés, valamint hallgatói nyilatkozat.
  • Nagycsaládban élő hallgatók (a pályázó hallgatónak 2 vagy több, vele egy háztartásban élő testvére van). Igazoló dokumentum: az eltartott gyermekekről szóló hallgatói nyilatkozat.

4. Gazdasági nehézségek

Az alábbi jogosultságokat ezen az igénylőlapon tudják igazoltatni a támogatást nyújtó szervezetnél.

a. A felsőoktatási intézménybe való jelentkezés során hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű hallgatóként többletpontokat kapott.
b. Bursa Hungarica Tanulmányi Ösztöndíjban részesül.
c. Rendszeres vagy rendkívüli szociális ösztöndíjban részesül
d. HÖOK Mentorprogram kedvezményezett hallgatója volt.
e. „Út a felsőoktatásba” – „Út a diplomához” pályázat kedvezményezett hallgatója
f. Roma szakkollégium tagja (volt).
g. Felsőfokú tanulmányai megkezdésekor szociális alapon iskolakezdő alaptámogatásban részesült.
h. Arany János Tehetséggondozó Programban támogatást nyert hallgató
 

Segítség a gazdasági nehézségeken alapuló kiegészítő támogatáshoz szükséges igénylőlap kitöltéséhez és leadásához:

  • Az igénylőlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az igénylőlap első részét – a személyes adatok megjelöléséig – elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító: 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben a szempontok közül bármelyik felsorolt támogatásban részesült, a szürke téglalapra kattintva válassza ki, hogy melyik évben kapta meg a támogatást. Elegendő csak egy szempontot bejelölni az űrlapon, akkor is, ha többre is jogosult (volt).
  • Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, be kell szereznie az igazolást a kitöltött elsődleges szemponthoz. 

Az igazolás kiállítása:

A felsorolt (a.-h.) szempontok esetében a Quaestura igazolja a jogosultságot. (A Bursa Hungarica ösztöndíjat ezen kívül a folyósító önkormányzat is igazolhatja az igénylőlapon, illetve az erre az ösztöndíjra vonatkozó banki kivonat is megfelelő.) Az eljárásrend a következő:

  1. Töltse ki az igénylőlapot (nem kell aláírnia!), és nevezze át így: sajat_nev_igenybejelento_2023_24.
  2. Küldje meg a kitöltött excel fájlt a Quaesturának (a quaestura@elte.hu e-mail címen kérhet igazolást). Ők visszaküldik Önnek az elektronikusan hitelesített dokumentumot pdf formátumban, ezt kell csatolnia a pályázásnál.

i. A szociális körülményekben hirtelen beállt változás esetén, jellemzően az eltartó halála, munkanélkülivé válása (pl. a COVID-19 járvány ideje alatt), tartós betegsége, balesete miatt. Igazoló dokumentumok: keresőképtelenség igazolása, vagy álláskeresési igazolás, vagy halotti anyakönyvi kivonat (holttá, illetve eltűntté nyilvánítás esetén az elhunyt személyt halottnak vagy eltűntnek nyilvánító bírói döntést), vagy orvosi igazolás (tartós táppénz esetén), valamint a hallgató nyilatkozata.

j. Fizetett állással rendelkező hallgatók, akiknek külföldi tanulmányaik, szakmai gyakorlatuk alatt fizetéskieséssel kell számolniuk a mobilitás időszaka alatt. Ez a szempont rövid távú hallgatói mobilitás megvalósításakor nem pályázható! Igazoló dokumentum: munkáltatói igazolás, amely tartalmazza, hogy a pályázat benyújtását megelőző hat hónapban munkaviszonnyal rendelkezett.

k. Önköltséges képzésben részt vevő hallgatók: hallgatói jogviszony-igazolással tudják igazolni a jogosultságukat. Igénylés a Quaesturánál.

5. Földrajzi akadályok:

A vonatkozó kormányrendelet alapján. Igazoló dokumentum: lakcímkártya másolata.

Felmerülő kérdés esetén kérjük, írjon az erasmus@elte.hu címre.

E) Pályázatok bírálata, döntéshozatal

A pályázatok bírálatát – konzultálva a Tempus Közalapítvánnyal – a küldő felsőoktatási intézmény végzi. Az elbírált kérelmek támogatásáról a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság (HOMB) dönt. A megadott határidőig benyújtott pályázatokról 30 napon belül várható döntés. Az eredményről a hallgatók a megadott e-mail címükön kapnak hivatalos értesítést, a döntést követő legkésőbb 1 héten belül. A rendelkezésre álló költségvetési keret túligénylése esetén a kiíró fenntartja magának a jogot a pályázat azonnali hatályú felfüggesztésére, a pályázási szempontok megváltoztatására vagy az igénylés elutasítására.

A támogatás kifizetésére a pozitív bírálatot követően kerül sor a I/B. pontban ismertetett eljárásnak megfelelően.


Esélyegyenlőségi támogatás - 2022/23

Frissítve: 2023. február 10.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jelenlegi felhívás keretében a 2023. tavaszi-nyári, már jóváhagyott mobilitásokhoz pályázható esélyegyenlőségi támogatás:
- részképzés esetén 2023. tavaszi féléves kiutazások

- szakmai gyakorlat és rövid távú mobilitás esetén a legkésőbb 2023. augusztusban kezdődő tevékenységek.
A 2023/24-es tanév mobilitásaihoz kapcsolódóan egyelőre nem nyújtható be pályázat, a vonatkozó felhívás közzététele 2023. május/júniusban várható!

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdet esélyegyenlőséget elősegítő kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2022/2023-as tanévre (legkorábban 2022 szeptemberében kezdődő) Erasmus+ tanulmányi célú, szakmai gyakorlati vagy rövid távú mobilitási ösztöndíjat nyertek el. Figyelem! Már lezárult mobilitási tevékenységhez kapcsolódóan visszamenőlegesen nem nyújtható be pályázat!

A) Pályázati dokumentumok és hasznos dokumentumok
  • A pályázati felhívás teljes szövege
  • Egyéni pályázati űrlap (xlsx)
  • Igénylőlap gazdasági nehézségeken alapuló kiegészítő támogatáshoz (xlsx)
  • A pályázati sablonok a társadalmi akadályokon, illetve a társadalmilag sérülékeny csoporthoz tartozáson alapuló kiegészítő támogatáshoz itt érhetők el.
  • Tájékoztató a benyújtandó nyilatkozatokról, adatkezelési tájékoztató, illetve hallgatói útmutató itt érhető el – kérjük, ezeket figyelmesen olvassa el!
B) Az ösztöndíj összege

A megpályázható összeg az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül:

  • Hosszú távú mobilitás esetén (a mobilitás típusától – részképzés, szakmai gyakorlat, diplomaszerzés/abszolválás utáni szakmai gyakorlat – függetlenül) havi 250 euró.
  • Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén) az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül.

Kiegészítő támogatásra csak akkor jogosult a hallgató, ha az Erasmus+ ösztöndíjat is sikeresen megpályázta és elnyerte. Figyelem! A pályázat támogatása a rendelkezésre álló források függvényében lehetséges.

Amennyiben mobilitását még nem kezdte meg, az elnyert kiegészítő támogatási összeg hozzáadódik az Erasmus ösztöndíjhoz, tehát hosszú távú mobilitás esetén az összeg 90%-át az ösztöndíj 1. részletével, rövid távú mobilitás esetén az egyszeri összeget pedig az ösztöndíj teljes összegével együtt kapja meg. Már megkezdett hosszú távú mobilitás esetén a kiegészítő támogatás 90%-ának kifizetésére, rövid távú mobilitás esetén pedig a teljes egyszeri összeg kifizetésére a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

C) A pályázat beadásának módja

A pályázat benyújtása a 2022/2023-as tanév mobilitásaihoz kapcsolódóan folyamatosan, a mobilitás kezdete előtt, de legkésőbb 2023. június 9-ig lehetséges. Figyelem! A pályázatok eredményének becsült ideje az E. pontban található, kérjük, pályázáskor azt is vegye figyelembe! A bírálati folyamat, a szerződéskötés és a támogatási összeg kiutalásának időigényessége miatt a pályázatot kérjük minél előbb, de legkésőbb a kiutazás előtt leadandó dokumentumokkal egy időben, még az űrlap kitöltése előtt benyújtani! Különösen indokolt esetben a fent megjelölt határidőn belül lehetőség van későbbi pályázásra is, kérjük, ha erre kerülne sor, jelezze az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail címen!

A pályázati anyagot e-mailben kell benyújtani az erasmus@elte.hu címre Milovszky Krisztinának.

 (Figyelem! Az egészségügyi akadályokkal küzdők a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő pénzügyi támogatásáról szóló felhívásban foglaltaknak megfelelően nyújthatnak be pályázatot, lásd lejjebb, a II. pontban.)

Benyújtandó dokumentum

  • Az egyéni pályázati űrlap hiánytalanul, számítógéppel kitöltött elektronikus verziója (xlsx fájl)
  • Az egyéni pályázati űrlap aláírt (digitálisan (ügyfélkapun keresztül hitelesített) vagy kézzel aláírt (szkennelt)) verziója
  • A kötelező alátámasztó dokumentum(ok) aláírt (digitálisan (ügyfélkapun keresztül hitelesített) vagy kézzel aláírt (szkennelt)) verziója

Fontos tudnivaló! Mivel az esélyegyenlőségi támogatás havi összege rögzített (250 euró), elegendő csak egy szempont alapján jelentkeznie a felsoroltak közül – azt javasoljuk, hogy az Ön számára legegyszerűbben igazolható kritériumot válassza, illetve igazolja le. A csatolt dokumentumoknak a pályázati űrlapban megjelölt szempontokat kell igazolniuk!

Érvényes pályázat kizárólag a megadott pályázati űrlapon nyújtható be a kötelező melléklettel együtt.

D) Kiegészítő információk a benyújtandó nyilatkozatokról szóló tájékoztatóhoz:

1. Oktatási és képzési rendszerekkel kapcsolatos akadályok:

Esti vagy levelező képzésben részt vevő hallgatók hallgatói jogviszony-igazolással tudják igazolni a jogosultságukat. Igénylés a Quaesturánál. Diploma utáni szakmai gyakorlaton részt vevő, jogviszonnyal már nem rendelkező hallgatók az utolsó aktív szemeszterükről kérjék az igazolást.

4. Gazdasági nehézségek

a.-h. Az alábbi jogosultságukat az I./A pontban található igénylőlapon tudják igazoltatni a támogatást nyújtó szervezetnél:

a. A felsőoktatási intézménybe való jelentkezés során hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű hallgatóként többletpontokat kapott.
b. Bursa Hungarica Tanulmányi Ösztöndíjban részesül.
c. Rendszeres vagy rendkívüli szociális ösztöndíjban részesül
d. HÖOK Mentorprogram kedvezményezett hallgatója volt.
e. „Út a felsőoktatásba” – „Út a diplomához” pályázat kedvezményezett hallgatója
f. Roma szakkollégium tagja (volt).
g. Felsőfokú tanulmányai megkezdésekor szociális alapon iskolakezdő alaptámogatásban részesült.
h. Arany János Tehetséggondozó Programban támogatást nyert hallgató

(k. Önköltséges képzésben részt vevő hallgatók: ld. lejjebb)

Segítség a gazdasági nehézségeken alapuló kiegészítő támogatáshoz szükséges igénylőlap kitöltéséhez és leadásához:

  • Az igénylőlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az igénylőlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító: 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben a szempontok közül bármelyik felsorolt támogatásban részesült, a szürke téglalapra kattintva válassza ki, hogy melyik évben kapta meg a támogatást. Elegendő csak egy szempontot bejelölni az űrlapon, akkor is, ha többre is jogosult (volt).
  • Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, be kell szereznie az igazolást a kitöltött elsődleges szempontokhoz. 

Az igazolás kiállítása:

Bursa Hungarica ösztöndíj három módon igazolható: 1-2. az igénylőlapon a Quaestura vagy a folyósító önkormányzat igazolja le, 3. ezeket kiválthatja az ösztöndíjra vonatkozó banki kivonat.

A felsorolt (a-h) szempontok közül azon kifizetések esetében, amelyeket az ELTE folyósít, a Quaestura igazolja a jogosultságot. Ez esetben az eljárásrend a következő:

  1. Töltse ki az excel formátumú igénylőlapot (nem kell aláírnia!), és nevezze át így: sajat_nev_igenybejelento_2022_23.
  2. Küldje meg a kitöltött excel fájlt a Quaesturának (a quaestura@elte.hu e-mail címen kérhet igazolást). Ők visszaküldik Önnek az elektronikusan hitelesített dokumentumot pdf formátumban, ezt kell feltöltenie a pályázásnál.

k. Önköltséges képzésben részt vevő hallgatók: hallgatói jogviszony-igazolással tudják igazolni a jogosultságukat. Igénylés a Quaesturánál.

5. Földrajzi akadályok:

A vonatkozó kormányrendelet itt érhető el.

Felmerülő kérdés esetén kérjük, írjon az erasmus@elte.hu címre.

E) Pályázatok bírálata, döntéshozatal

A pályázatok bírálatát – a Tempus Közalapítvány által megadott szempontok alapján  – a küldő felsőoktatási intézmény végzi. Az elbírált kérelmek támogatásáról a Tempus Közalapítvány Kuratóriuma dönt. A benyújtott pályázatok eredményének becsült ideje:

  • 2023. március 3-ig benyújtott pályázatok: várhatóan 2023. április végén
  • 2023. március 4 – 2023. április 28. között benyújtott pályázatok: várhatóan 2023. június végén

Az eredményről a küldő intézmény tájékoztatja a pályázókat. A rendelkezésre álló költségvetési keret túligénylése esetén a pályázat kiírója fenntartja magának a jogot a pályázat azonnali hatályú felfüggesztésére, a pályázási szempontok megváltoztatására vagy az igénylés elutasítására.

A támogatás kifizetésére a pozitív bírálatot követően kerül sor a I/B. pontban ismertetett eljárásnak megfelelően.


Esélyegyenlőségi támogatás - 2021/22 - ÚJ, 2022. márciusi felhívás

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdet esélyegyenlőséget elősegítő kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2021/2022-es tanévben Erasmus+ tanulmányi célú, szakmai gyakorlati vagy rövid távú mobilitási ösztöndíjat nyertek el.

Fontos! Amennyiben korábban már elnyerte a szociális kiegészítő támogatást, akkor is újra be kell adnia a jelentkezését! A jelentkezéskor a jogosultságot igazoló dokumentumot is fel kell töltenie, tehát ha nem rendelkezik vele, írjon egy e-mailt (erasmus.out@dep.elte.hu), és elküldjük Önnek.

Jelen felhívás keretében a támogatásra visszamenőleg is pályázhat, akkor is, ha a mobilitása már elkezdődött. Pályázni folyamatosan lehet, a Tempus Közalapítvány havonta egyszer bírálja el az addig beérkezett pályázatokat. A támogatás kifizetésére a pozitív bírálat, valamint a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

A pályázat formai ellenőrzését az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya végzi. Ha a pályázat formailag megfelel a megadott kritériumoknak, továbbítja a Tempus Közalapítványnak, ha nem, a pályázatot elutasítja. Mindkét esetben a pályázó automatikus e-mailben kap erről értesítést. (Érdemes a spam mappát is ellenőrizni!) Amennyiben nem egyértelmű, pályázata miért lett elutasítva, érdeklődjön az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail címen! Elutasítás esetén újra kell pályáznia, nincs lehetőség a korábbi kitöltést javítani.

A) Pályázati dokumentumok és hasznos dokumentumok
  • A pályázati felhívás teljes szövege
  • Igénylőlap gazdasági nehézségeken alapuló kiegészítő támogatáshoz (xlsx)
  • A pályázati sablonok a társadalmi akadályokon, illetve a társadalmilag sérülékeny csoporthoz tartozáson alapuló kiegészítő támogatáshoz itt érhetők el.
  • Tájékoztató a benyújtandó nyilatkozatokról, adatkezelési tájékoztató, illetve hallgatói útmutató itt érhető el – kérjük, ezeket figyelmesen olvassa el!
B) Az ösztöndíj összege

A megpályázható összeg az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül:

  • Hosszú távú mobilitás esetén (a mobilitás típusától – részképzés, szakmai gyakorlat, diplomaszerzés/abszolválás utáni szakmai gyakorlat – függetlenül) havi 250 euró.
  • Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén) az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül.

Kiegészítő támogatásra csak akkor jogosult a hallgató, ha az Erasmus+ ösztöndíjat is sikeresen megpályázta és elnyerte.

Amennyiben mobilitását még nem kezdte meg, az elnyert kiegészítő támogatási összeg hozzáadódik az Erasmus ösztöndíjhoz, tehát a 90%-át az ösztöndíj 1. részletével együtt kapja meg. Már megkezdett mobilitás esetén a támogatás kifizetésére a szükséges szerződésmódosítás után kerül sor.

C) A pályázat beadásának módja

A pályázatot a Tempus Közalapítvány esélyegyenlőségi pályázásra létrehozott felületén kell benyújtani.

(Figyelem! Az egészségügyi akadályokkal küzdők a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő pénzügyi támogatásáról szóló felhívásban foglaltaknak megfelelően nyújthatnak be pályázatot, lásd lejjebb, a II. pontban.)

Benyújtandó dokumentum

  • Igénylési szempont szerinti alátámasztó dokumentum másolata

Tájékoztató a benyújtandó nyilatkozatokról

Fontos tudnivaló! Mivel az esélyegyenlőségi támogatás havi összege rögzített (250 euró), elegendő csak egy szempont alapján jelentkeznie a felsoroltak közül – azt javasoljuk, hogy az Ön számára legegyszerűbben igazolható kritériumot válassza, illetve igazolja le. A pályázati felületen megjelölt szempontnak és a csatolt alátámasztó dokumentumoknak egyeznie kell!

Érvényes pályázat kizárólag a megadott felületen nyújtható be a kötelező melléklettel együtt.

D) Kiegészítő információk a benyújtandó nyilatkozatokról szóló tájékoztatóhoz:

1. Oktatási és képzési rendszerekkel kapcsolatos akadályok:

Esti vagy levelező képzésben részt vevő hallgatók hallgatói jogviszony-igazolással tudják igazolni a jogosultságukat. Igénylés a Quaesturánál. Diploma utáni szakmai gyakorlaton részt vevő, jogviszonnyal már nem rendelkező hallgatók az utolsó aktív szemeszterükről kérjék az igazolást.

4. Gazdasági nehézségek

a.-h. Az alábbi jogosultságukat az I./A pontban található igénylőlapon tudják igazoltatni a támogatást nyújtó szervezetnél:

a. A felsőoktatási intézménybe való jelentkezés során hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű hallgatóként többletpontokat kapott.
b. Bursa Hungarica Tanulmányi Ösztöndíjban részesül.
c. Rendszeres vagy rendkívüli szociális ösztöndíjban részesül
d. HÖOK Mentorprogram kedvezményezett hallgatója volt.
e. „Út a felsőoktatásba” – „Út a diplomához” pályázat kedvezményezett hallgatója
f. Roma szakkollégium tagja (volt).
g. Felsőfokú tanulmányai megkezdésekor szociális alapon iskolakezdő alaptámogatásban részesült.
h. Arany János Tehetséggondozó Programban támogatást nyert hallgató

(k. Önköltséges képzésben részt vevő hallgatók: ld. lejjebb)

Segítség a gazdasági nehézségeken alapuló kiegészítő támogatáshoz szükséges igénylőlap kitöltéséhez és leadásához:

  • Az igénylőlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az igénylőlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító: 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben a szempontok közül bármelyik felsorolt támogatásban részesült, a szürke téglalapra kattintva válassza ki, hogy melyik évben kapta meg a támogatást. Elegendő csak egy szempontot bejelölni az űrlapon, akkor is, ha többre is jogosult (volt).
  • Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, be kell szereznie az igazolást a kitöltött elsődleges szempontokhoz. 

Az igazolás kiállítása:

Bursa Hungarica ösztöndíj három módon igazolható: 1-2. az igénylőlapon a Quaestura vagy a folyósító önkormányzat igazolja le, 3. ezeket kiválthatja az ösztöndíjra vonatkozó banki kivonat.

A felsorolt (a-h) szempontok közül azon kifizetések esetében, amelyeket az ELTE folyósít, a Quaestura igazolja a jogosultságot. Ez esetben az eljárásrend a következő:

  1. Töltse ki az excel formátumú igénylőlapot (nem kell aláírnia!), és nevezze át így: sajat_nev_igenybejelento_2021_22.
  2. Küldje meg a kitöltött excel fájlt a Quaesturának (a quaestura@elte.hu e-mail címen kérhet igazolást). Ők visszaküldik Önnek az elektronikusan hitelesített dokumentumot pdf formátumban, ezt kell feltöltenie a pályázásnál.

k. Önköltséges képzésben részt vevő hallgatók: hallgatói jogviszony-igazolással tudják igazolni a jogosultságukat. Igénylés a Quaesturánál.

5. Földrajzi akadályok:

A vonatkozó kormányrendelet itt érhető el.

Felmerülő kérdés esetén kérjük, írjon az erasmus.out@dep.elte.hu címre.


Esélyegyenlőségi támogatás - 2021/22

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdet szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra azon hallgatók számára, akik a 2021/2022-es tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjra pályáznak. A pályázat beadásának nem feltétele az elnyert ösztöndíjas státusz, tehát az Erasmusra pályázó hallgatók az Erasmus-támogatás elnyerése előtt is beadhatják kiegészítő támogatásra vonatkozó igényüket.

Felhívjuk figyelmét, hogy a koronavírus járvánnyal összefüggésben egy új szempont alapján is jogosult lehet a kiegészítő támogatásra. (A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás). Ez utóbbi szempontot kifejezetten a járványügyi veszélyhelyzet időszakával, eseményeivel összefüggő váratlan gazdasági, társadalmi, szociális változás indokolhatja a pályázó hallgató életében. 

Felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben korábban bármikor adott már le érvényes (leigazolt) igénybejelentőt szociális kiegészítő támogatásra, abban az esetben nem kell ismét benyújtania a támogatási igényét, azt automatikusan megkapja, ha a mobilitás előtt kötelezően kitöltendő űrlapon az "Elnyert most vagy korábban Erasmus+ szociális kiegészítő ösztöndíjat?" kérdésre igennel válaszol. (Akkor is, ha a mobilitás végül nem valósult meg!) KIVÉTEL: az elsődleges szempontoknál "a pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás"-t megjelölő, illetve a másodlagos szempontot megjelölő hallgatók, nekik újból be kell nyújtaniuk a teljes dokumentációt.

Pályázati dokumentumok

Igénylőlap (xlsx)
A pályázati felhívás teljes szövege (pdf) - A felhívás egyes elemei (jelentkezési határidő, a pályázás módja) nem relevánsak, kérjük, ne ezeket, hanem az oldalon lévő információkat vegye figyelembe!

Az ösztöndíj összege

A megpályázható összeg az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül:

  • tanulmányi célú mobilitás esetén havi 200 euró,
  • szakmai gyakorlati mobilitás esetén havi 100 euró.

Kiegészítő támogatásra csak akkor jogosult a hallgató, ha az Erasmus+ ösztöndíjat is sikeresen megpályázta és elnyerte, kiutazott, továbbá teljesítette külföldi tanulmányi kötelezettségét, megvalósítva ezzel az Erasmus+ mobilitást. (Az elnyert kiegészítő támogatási összeg hozzáadódik az Erasmus ösztöndíjhoz, tehát a 90%-át az ösztöndíj 1. részletével együtt kapja meg a hallgató.)

A pályázatot kérjük legkésőbb a kiutazás előtt leadandó dokumentumokkal egy időben benyújtani! Különösen indokolt esetben van lehetőség későbbi pályázásra is, kérjük, ha erre kerülne sor, jelezze az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail címen!"

A pályázat beadásának módja

Amennyiben a Quaestura igazolja a jogosultságát: 

1. Töltse ki az igénylőlapot (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli), majd az alábbi séma alapján nevezze el az Excel  fájlt:
vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021(Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_2021).
2. Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formátumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
3. Küldje meg az Excel fájlt és a hitelesített PDF dokumentumot a Quaesturának (a quaestura@elte.hu e-mail címen kérhet igazolást). Igazolás után ők továbbítják az anyagát az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályára, Önnek ezzel kapcsolatban nincs más teendője. (A pályázat eredményéről illetve hiánypótlás szükségességéről az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya fogja értesíteni.)

Amennyiben az Intézményi Erasmus+ koordinátor igazolja a jogosultságát (második szempont: kedvezményezett település egyikének állandó lakosa):

1. Töltse ki az igénylőlapot (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli), majd az alábbi séma alapján nevezze el az Excel  fájlt:
vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_2021).
2. Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formátumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
3. Küldje meg az Excel fájlt, a hitelesített PDF dokumentumot, és a lakcímkártyájáról készített jó minőségű fotót/szkent az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail címre.

Amennyiben NEM a fent felsorolt szervezetek/személyek igazolják a jogosultságát (pl.: Önkormányzat, egyéb szerv):

1. Töltse ki az igénylőlapot (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli), majd az alábbi séma alapján nevezze el az Excel fájlt:
vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_2021).
2. Küldje meg az Excel fájlt az igazoló szervezetnek. Kérje meg az igazolót, hogy töltse ki az igazoló adatait az Excelben, majd igazolja a jogosultságot.
3. Szerezze be az igazoló személy/szervezet aláírásával és pecsétjével ellátott eredeti űrlapot majd KÉK tollal írja alá Ön is.
4. Postázza el a minden fél által aláírt igénylőlapot 1 példányban az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályára (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 37.) és küldje meg az igénylőlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail címre.

Amennyiben "A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás" szempont alapján pályázik:

1. Szerezze be a szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változást igazoló dokumentumot.
2. Töltse ki az igénylőlapot (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli), majd az alábbi séma alapján nevezze el az Excel  fájlt:
vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_2021).
3. Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formáumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
4. Küldje meg az Excel fájlt, a hitelesített PDF dokumentumot és a szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változást igazoló dokumentumot az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail címre.

Segítség az űrlap kitöltéséhez és a leadáshoz

  • Az űrlapon láthatja, hogy lehetőség van elsődleges és másodlagos szempontok alapján is pályázni.
  • Az elsődleges szempontok elsősorban szociális ösztöndíjakhoz, programban való részvételhez kötöttek. Ezen kívül a koronavírus járvánnyal összefüggésben egy új szempont is bekerült az elsődleges szempontok közé (A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás). Ez utóbbi szempontot kifejezetten a járványügyi veszélyhelyzet időszakával, eseményeivel összefüggő váratlan gazdasági, társadalmi, szociális változás indokolhatja a pályázó hallgató életében. 
  • A másodlagos szempont szerint Önnek valamely kedvezményezett településen bejelentett lakcímmel kell rendelkeznie. A másodlagos szempont "Település" cella mellett ellenőrizheti, hogy az Ön települése a kedvezményezettek közé tartozik-e. Ha az Ön települése nincs a listában, akkor a másodlagos szempont szerint nem jogosult a támogatásra, de az elsődleges szempontok alapján kaphat támogatást.
  • Akkor is jogosult a kiegészítő támogatásra, ha csak az elsődleges vagy csak a másodlagos kritériumoknak felel meg, tehát nem kell mindkét részt kitöltenie.

A. Amennyiben elsődleges szempont alapján kíván pályázni: (Kivétel: A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás)

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben az elsődleges szempontok közül bármelyik felsorolt támogatásban részesült, a szürke téglalapra kattintva válassza ki, hogy melyik évben kapta meg a támogatást. Amennyiben a felsorolt lehetőségek közül többre is jogosult (volt), ezt kérjük bejelölni az űrlapon, de elegendő csak az egyikről kérni igazolást. A támogatás elnyeréséhez már egy jogosultság is elegendő.
  • Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, be kell szereznie az igazolást a kitöltött elsődleges szempontokhoz. 
  • Az elsődleges szempontokat általában a Quaestura tudja leigazolni. Amennyiben nem ők, akkor az a hatóság illetékes, amelyik az adott ösztöndíjat utalta Önnek. Az igazolás jelenlegi módjáról érdeklődjön az illetékes szervnél. A (javasolt) eljárási módokat a Pályázat beadásának módja részben olvashat.

B. Amennyiben "A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás" szempont alapján pályázik:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Jelölje meg "A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás" szempontot az űrlapon. 
  • A változást kérjük indokolni, alátámasztani, a jogosultságot bemutatni a pályázók részéről. Ilyen lehet például:
    - váratlanul beálló keresőképtelenség
    - váratlan haláleset;
    - egyéb olyan változás, aminek kapcsán még nem volt lehetséges az elérhető szociális támogatások érvényesítése.
  • Szerezze be egy külön igazolást, ami bizonyítja a szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változást. (Ezt - a pályázati anyaga beküldése után - a Szociális Ösztöndíj Bizottság megvizsgálja, és az ő döntésük alapján fogja az intézményi Erasmus+ koordinátor a pályázati űrlapon igazolni a szempontot.)
  • Az alábbiak alapján töltse ki az elsődleges szempontokat igazoló aláíró adatait: Az igazolás kiállítására jogosult szervezet: ELTE OI Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya Igazolást kiállító személy neve, beosztása: Németh Katalin Anna, intézményi Erasmus+ koordinátor Munkahelyi telefon, e-mail: erasmus@elte.hu
  • Nevezze át a fájlt a fent megadott forma szerint (vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021, pl.  Toth_Imre_19951231_ELTE_2021). 
  • Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formáumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
  • Küldje meg az Excel fájlt, a hitelesített PDF dokumentumot és a szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változást igazoló dokumentumot az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail címre.

C. Amennyiben másodlagos szempont alapján kíván pályázni:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben a másodlagos szempont szerint Ön valamely kedvezményezett településen bejelentett lakcímmel rendelkezik, akkor a szürke cellára kattintva jelölje ki, hogy mely településen rendelkezik a bejelentett lakcímmel. (Ha az Ön települése nincs a listában, akkor a másodlagos szempont szerint nem jogosult a támogatásra, de az elsődleges szempontok alapján kaphat támogatást.)
  • A másodlagos szempontot az Intézményi Erasmus+ koordinátor fogja igazolni.  Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, az alábbiak alapján töltse ki a másodlagos szempontokat igazoló aláíró adatait: 
    Igazolást kiállító személy neve, beosztása: Németh Katalin Anna, intézményi Erasmus+ koordinátor
    Munkahelyi telefon, e-mail: erasmus@elte.hu
  • Miután mindent kitöltött, a fájlt nevezze át a fent megadott forma szerint (vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021, pl.  Toth_Imre_19951231_ELTE_2021). 
  • Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formátumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
  • Küldje meg az Excel fájlt, a hitelesített PDF dokumentumot, és a lakcímkártyájáról készített jó minőségű fotót/szkent az erasmus.out@dep.elte.hu e-mail címre.

Esélyegyenlőségi támogatás - 2020/21

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdet szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra azon hallgatók számára, akik a 2020/2021-es tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjra pályáznak. A pályázat beadásának nem feltétele az elnyert ösztöndíjas státusz, tehát az Erasmusra pályázó hallgatók az Erasmus-támogatás elnyerése előtt is beadhatják kiegészítő támogatásra vonatkozó igényüket.

Felhívjuk figyelmét, hogy a koronavírus járvánnyal összefüggésben egy új szempont alapján is jogosult lehet a kiegészítő támogatásra. (A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás). Ez utóbbi szempontot kifejezetten a járványügyi veszélyhelyzet időszakával, eseményeivel összefüggő váratlan gazdasági, társadalmi, szociális változás indokolhatja a pályázó hallgató életében. 

Pályázati dokumentumok

Igénylőlap (xlsx)
A pályázati felhívás teljes szövege (pdf)

Az ösztöndíj összege

A megpályázható összeg az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül:

  • tanulmányi célú mobilitás esetén havi 200 euró,
  • szakmai gyakorlati mobilitás esetén havi 100 euró.

Kiegészítő támogatásra csak akkor jogosult a hallgató, ha az Erasmus+ ösztöndíjat is sikeresen megpályázta és elnyerte, kiutazott, továbbá teljesítette külföldi tanulmányi kötelezettségét, megvalósítva ezzel az Erasmus+ mobilitást. (Az elnyert kiegészítő támogatási összeg hozzáadódik az Erasmus ösztöndíjhoz, tehát a 90%-át az ösztöndíj 1. részletével együtt kapja meg a hallgató.)

A pályázat leadásának határideje őszi kiutazóknak: 2020. június 19. (12:00)  

A pályázat leadásának határideje tavaszi kiutazóknak és pótpályázóknak: 2020. október 26. (12.00)
 

Azok az Erasmus+ mobilitást nyert hallgatók, akik jogosultak lennének a támogatásra, de pályázatukat nem tudták a megadott határidőig leadni, továbbra is benyújthatják azt, még a mobilitásuk megkezdése előtt. Esetükben a kiegészítő támogatásról a rendelkezésre álló keret függvényében külön döntés születik, melyről emailben kapnak értesítést.

A pályázat beadásának módja

Amennyiben a Quaestura/HÖK iroda igazolja a jogosultságát: 

1. Töltse ki az igénylőlapot (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli), majd az alábbi séma alapján nevezze el az Excel  fájlt:
vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_2021).
2. Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formátumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
3. Küldje meg az Excel fájlt és a hitelesített PDF dokumentumot a Quaesturának/HÖK irodának. 
(A pályázat eredményéről illetve hiánypótlás szükségességéről az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya fogja értesíteni.)

Amennyiben az Intézményi Erasmus+ koordinátor igazolja a jogosultságát: 

1. Töltse ki az igénylőlapot (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli), majd az alábbi séma alapján nevezze el az Excel  fájlt:
vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_2021).
2. Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formátumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
3. Küldje meg az Excel fájlt, a hitelesített PDF dokumentumot, és a lakcímkártyájáról készített jó minőségű fotót/szkent az erasmus.out@dep.elte.hu email címre.

Amennyiben NEM a fent felsorolt szervezetek/személyek igazolták a jogosultságát (pl.: Önkormányzat, egyéb szerv):

1. Töltse ki az igénylőlapot (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli), majd az alábbi séma alapján nevezze el az Excel  fájlt:
vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_2021).
2. Küldje meg az Excel fájlt az igazoló szervezetnek. Kérje meg az igazolót, hogy töltse ki az igazoló adatait az Excelben, majd igazolja a jogosultságot.
3. Szerezze be az igazoló személy/szervezet aláírásával és pecsétjével ellátott eredeti űrlapot majd KÉK tollal írja alá Ön is.
5. Postázza el a minden fél által aláírt igénylőlapot 1 példányban az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályára (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 37.) és küldje meg az igénylőlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát az erasmus.out@dep.elte.hu emailcímre.

Amennyiben "A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás" szempont alapján pályázik:

1. Szerezze be a szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változást igazoló dokumentumot.
2. Töltse ki az igénylőlapot (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli), majd az alábbi séma alapján nevezze el az Excel  fájlt:
vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_2021).
3. Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formáumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
4. Küldje meg az Excel fájlt, a hitelesített PDF dokumentumot és a szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változást igazoló dokumentumot az erasmus.out@dep.elte.hu email címre.

Segítség az űrlap kitöltéséhez és a leadáshoz

  • Az űrlapon láthatja, hogy lehetőség van elsődleges és másodlagos szempontok alapján is pályázni.
  • Az elsődleges szempontok elsősorban szociális ösztöndíjakhoz, programban való részvételhez kötöttek. Ezen kívül a koronavírus járvánnyal összefüggésben egy új szempont is bekerült az elsődleges szempontok közé (A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás). Ez utóbbi szempontot kifejezetten a járványügyi veszélyhelyzet időszakával, eseményeivel összefüggő váratlan gazdasági, társadalmi, szociális változás indokolhatja a pályázó hallgató életében. 
  • A másodlagos szempont szerint Önnek valamely kedvezményezett településen bejelentett lakcímmel kell rendelkeznie. A másodlagos szempont "Település" cella mellett ellenőrizheti, hogy az Ön települése a kedvezményezettek közé tartozik-e. Ha az Ön települése nincs a listában, akkor a másodlagos szempont szerint nem jogosult a támogatásra, de az elsődleges szempontok alapján kaphat támogatást.
  • Akkor is jogosult a kiegészítő támogatásra, ha csak az elsődleges vagy csak a másodlagos kritériumoknak felel meg, tehát nem kell mindkét részt kitöltenie.

A. Amennyiben elsődleges szempont alapján kíván pályázni: (Kivétel: A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás)

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben az elsődleges szempontok közül bármelyik felsorolt támogatásban részesült, a szürke téglalapra kattintva válassza ki, hogy melyik évben kapta meg a támogatást. Amennyiben a felsorolt lehetőségek közül többre is jogosult (volt), ezt kérjük bejelölni az űrlapon, de elegendő csak az egyikről kérni igazolást. A támogatás elnyeréséhez már egy jogosultság is elegendő.
  • Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, be kell szereznie az igazolást a kitöltött elsődleges szempontokhoz. 
  • Az elsődleges szempontokat általában a Questura Iroda vagy a HÖK Iroda tudja leigazolni. Amennyiben nem ők, akkor az a hatóság illetékes, amelyik az adott ösztöndíjat utalta Önnek. Az igazolás jelenlegi módjáról érdeklődjön az illetékes szervnél. A (javasolt) eljárási módokat a Pályázat beadásának módja részben olvashat.

B. Amennyiben "A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás" szempont alapján pályázik:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Jelölje meg A pályázó szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változás" szempontot az űrlapon. 
  • A változást kérjük indokolni, alátámasztani, a jogosultságot bemutatni a pályázók részéről.
    Ilyen lehet például:
    - váratlanul beálló keresőképtelenség
    - váratlan haláleset;
    - egyéb olyan változás, aminek kapcsán még nem volt lehetséges az elérhető szociális támogatások érvényesítése.
  • Szerezze be egy külön igazolást, ami bizonyítja a szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változást. (Ezt - a pályázati anyaga beküldése után - a Szociális Ösztöndíj Bizottság megvizsgálja, és az ő döntésük alapján fogja az intézményi Erasmus+ koordinátor a pályázati űrlapon igazolni a szempontot.)
  • Az alábbiak alapján töltse ki az elsődleges szempontokat igazoló aláíró adatait:
    Az igazolás kiállítására jogosult szervezet: ELTE OI Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya
    Igazolást kiállító személy neve, beosztása: Németh Katalin Anna, intézményi Erasmus+ koordinátor
    Munkahelyi telefon, email: erasmus@elte.hu
  • Nevezze át a fájlt a fent megadott forma szerint (vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021, pl.  Toth_Imre_19951231_ELTE_2021). 
  • Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formáumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
  • Küldje meg az Excel fájlt, a hitelesített PDF dokumentumot és a szociális helyzetében bekövetkezett hirtelen változást igazoló dokumentumot az erasmus.out@dep.elte.hu email címre.

C. Amennyiben másodlagos szempont alapján kíván pályázni:

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben a másodlagos szempont szerint Ön valamely kedvezményezett településen bejelentett lakcímmel rendelkezik, akkor a szürke cellára kattintva jelölje ki, hogy mely településen rendelkezik a bejelentett lakcímmel. (Ha az Ön települése nincs a listában, akkor a másodlagos szempont szerint nem jogosult a támogatásra, de az elsődleges szempontok alapján kaphat támogatást.)
  • A másodlagos szempontot az Erasmus+ intézményi koordinátor fogja igazolni.  Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, az alábbiak alapján töltse ki a másodlagos szempontokat igazoló aláíró adatait: 
    Igazolást kiállító személy neve, beosztása: Németh Katalin Anna, intézményi Erasmus+ koordinátor
    Munkahelyi telefon, email: erasmus@elte.hu
  • Miután mindent kitöltött, a fájlt nevezze át a fent megadott forma szerint (vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_2021, pl.  Toth_Imre_19951231_ELTE_2021). 
  • Mentés másként funckióval mentse el az Excel fájlt PDF formátumban is. Menjen fel a magyarorszag.hu/szuf_avdh_feltoltes weboldalra és a PDF-et feltöltve hitelesítse az igénylőlapot.
  • Küldje meg az Excel fájlt, a hitelesített PDF dokumentumot, és a lakcímkártyájáról készített jó minőségű fotót/szkent az erasmus.out@dep.elte.hu email címre.

Esélyegyenlőségi támogatás - 2019/20

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdet szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra azon hallgatók számára, akik a 2019/2020-as tanévben Erasmus+ mobilitási ösztöndíjra pályáznak. A pályázat beadásának nem feltétele az elnyert ösztöndíjas státusz, tehát az Erasmusra pályázó hallgatók az Erasmus-támogatás elnyerése előtt is beadhatják kiegészítő támogatásra vonatkozó igényüket.

Pályázati dokumentumok

Igénylőlap (xlsx)
Pályázati felhívás teljes szövege (docx)

Az ösztöndíj összege

A megpályázható összeg az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül:

  • tanulmányi célú mobilitás esetén havi 200 euró,
  • szakmai gyakorlati mobilitás esetén havi 100 euró.

Kiegészítő támogatásra csak akkor jogosult a hallgató, ha az Erasmus+ ösztöndíjat is sikeresen megpályázta és elnyerte, kiutazott, továbbá teljesítette külföldi tanulmányi kötelezettségét, megvalósítva ezzel az Erasmus+ mobilitást. (Az elnyert kiegészítő támogatási összeg hozzáadódik az Erasmus ösztöndíjhoz, tehát a 90%-át az ösztöndíj 1. részletével együtt kapja meg a hallgató.)

A pályázat leadásának határideje: 2019. május 24. (12:00)

Pótpályázó hallgatóknak: 2019. október 25. (12.00)

Azoknak a szakmai gyakorlatot elnyert hallgatóknak, akik jogosultak lennének a támogatásra, de az igénylőlapot nem tudták leadni a fent megadott időpontokig, lehetőségük van az igénylőlapot az ösztöndíj kifizetéséhez szükséges dokumentumok beküldésével egy időben benyújtani (a részleteket lásd itt). Az ő esetükben a kiegészítő támogatásról a rendelkezésre álló keret függvényében külön döntés születik, melyről emailben kapnak értesítést.

A pályázat beadásának módja

Az igénylést kizárólag elektronikusan kitöltve, magyar nyelven, a megadott igénylőlapon lehet benyújtani, az alábbiak szerint:

  • a kitöltött és kinyomtatott, eredeti, KÉK tollal aláírt igénylőlapot 1 példányban az ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályán (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 37.) kell leadni;
  • az igénylőlap elektronikusan kitöltött (xlsx formátumú, nem szkennelt, aláírás nélküli) változatát az erasmus@elte.hu emailcímre kell elküldeni.
    Az emailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni:
    vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_1920 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_1920).
    Az email tárgyában kérjük feltüntetni: Jelentkezés: Erasmus+ szociális kiegészítő támogatás.

Az elsődleges szempontok szerinti jogosultságot az igénybejelentő lapon kell igazolni, tehát külön igazolást benyújtani nem szükséges. Az igénybejelentő lap „Igazolás” részét kell kitöltetni és aláíratni, lepecsételtetni az illetékes szervezet hivatalos képviselőjével (általában: ELTE Quaestura vagy HÖK Iroda). Amennyiben a felsorolt lehetőségek közül többre is jogosult (volt), ezt kérjük bejelölni az űrlapon, de elegendő csak az egyikről kérni igazolást.

Felhívjuk figyelmét, hogy a formailag nem megfelelően kitöltött és beküldött pályázatokat nem áll módunkban befogadni!

Segítség az űrlap kitöltéséhez és a leadáshoz

  • Az űrlapot először mentse le, a lementett fájlt megnyitva tudja majd elektronikusan kitölteni.
  • Az űrlap első részét - a személyes adatok megjelöléséig - elektronikusan töltse ki (évfolyam: ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; szak: amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; képzési szint: BA/MA/PhD/osztatlan).
  • Amennyiben az elsődleges szempontok közül bármelyik felsorolt támogatásban részesült, a szürke téglalapra kattintva válassza ki, hogy melyik évben kapta meg a támogatást. (Itt több támogatási típust is megjelölhet, de a támogatás elnyeréséhez már egy is elegendő.)
  • Amennyiben a másodlagos szempont szerint Ön valamely kedvezményezett településen bejelentett lakcímmel rendelkezik, akkor a szürke cellára kattintva jelölje ki, hogy mely településen rendelkezik a bejelentett lakcímmel. (Ha az Ön települése nincs a listában, akkor a másodlagos szempont szerint nem jogosult a támogatásra, de az elsődleges szempontok alapján kaphat támogatást.)
  • Akkor is jogosult a kiegészítő támogatásra, ha csak az elsődleges vagy csak a másodlagos kritériumoknak felel meg, tehát nem kell mindkét részt kitöltenie.
  • Amikor a szürke cellák közül minden releváns részt kitöltött, nyomtassa ki a dokumentumot úgy, hogy A4-es terjedelmű legyen!
  • Ezt követően szerezze be az aláírást és pecsétet a kitöltött elsődleges/másodlagos szempontokhoz.
  • Az elsődleges szempontokat általában a Questura Iroda vagy a HÖK Iroda tudja leigazolni. Amennyiben nem ők, akkor az a hatóság illetékes, amelyik az adott ösztöndíjat utalta Önnek.
  • A másodlagos szempontot az Erasmus+ intézményi koordinátor fogja igazolni. Amennyiben tehát ezt jelölte be, akkor a pályázatához le kell adnia a lakcímkártyája másolatát is (természetesen a lakcímkártyán annak a településnek kell szerepelnie, amelyiket az űrlapon kiválasztott).
  • FONTOS: Az űrlap alján alá kell írnia a dokumentumot KÉK tollal!

Mindezeket követően két dolga van:

1. Az űrlap elektronikus változatán – a már aláírt űrlap alapján – töltse ki az elsődleges szempontokat igazoló aláíró adatait. Amennyiben a másodlagos szempontot kívánja leigazoltatni, úgy ide az alábbiakat írja: Igazolást kiállító személy neve, beosztása: Szontágh Anikó, intézményi Erasmus+ koordinátor, munkahelyi telefon, email: erasmus@elte.hu.
Miután mindent kitöltött, a fájlt nevezze át a fent megadott forma szerint (vezetéknév_keresztnév_születési dátum [ÉÉÉÉHHNN formában]_ELTE_1920, pl.  Toth_Imre_19951231_ELTE_1920). 
Végül küldje el elektronikus formában az erasmus@elte.hu emailcímre, a tárgyhoz a következőt írva: Jelentkezés: Erasmus+ szociális kiegészítő támogatás.

2. Az aláírt eredeti űrlapot itt adja le: ELTE Oktatási Igazgatóság Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, 1056 Budapest, Szerb utca 21–23. I. em. 37.
Akadályoztatása esetén az űrlapot postán is beküldheti – kérjük, ügyeljen arra, hogy a dokumentumnak meg kell érkeznie 2019. május 24-ig!
(Az eredeti űrlapon az igazoló személy neve és elérhetősége kézzel kitöltve is megfelelő.)

Minta kitöltött elektronikus űrlapra (ilyet kell Önnek elektronikusan beküldenie)
Minta leadandó, kinyomtatott űrlapra (ilyet kell Önnek kinyomtatva és aláírva leadnia)

Felhívjuk figyelmét, hogy a határidő után, hiányosan vagy hibásan benyújtott pályázatokat nem áll módunkban befogadni!


Esélyegyenlőségi támogatás - 2018/19

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdetnek szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2018/2019-as tanévben Erasmus+ tanulmányi célú mobilitási ösztöndíjat kívánnak elnyerni/elnyertek. A pályázat beadásának nem feltétele az elnyert ösztöndíjas státusz, tehát minden részképzésre pályázó hallgató adhat be kiegészítő igényt.

AZ ÖSZTÖNDÍJ ÖSSZEGE

A megpályázható összeg az elnyert Erasmus+ alapösztöndíjon felül:

  • tanulmányi célú mobilitás esetén havi 200 euró,
  • szakmai gyakorlati mobilitás esetén havi 100 euró.

A kiegészítő támogatást csak akkor kapják meg a hallgatók, ha az Erasmus+ ösztöndíjat is sikeresen megpályázták, és elnyerték, kiutaztak, továbbá teljesítik külföldi tanulmányi kötelezettségüket, megvalósítva ezzel az Erasmus+ mobilitást. (De a kiegészítő támogatáshoz szükséges pályázatot az Erasmus+ támogatás elnyerése előtt is leadhatják.)

A pályázati határidő (a 2018/2019-es tanévi – őszi és tavaszi félévi – kiutazásokra vonatkozó igénylőlap benyújtásának határideje): 
2018. május 24. (12:00)
Tavaszi félévben kiutazó és pótpályázó hallgatóknak: 2018. október 25. (12:00)

Azoknak a, szakmai gyakorlatot elnyert hallgatóknak, akik jogosultak lennének a támogatásra, de az igénylőlapot nem tudták leadni május 24-ig vagy október 25-ig, lehetőségük van benyújtani az igénylőlapot az ösztöndíj kifizetéséhez szükséges dokumentumok beküldésével egy időben (https://www.elte.hu/erasmus/kiutazas-elott ). Részükre a kiegészítő támogatásról a rendelkezésre álló keret függvényében külön döntés születik, melyről e-mailben kapnak értesítést.

A pályázatok beadásának módja:

Az igénylőlapot kizárólag számítógéppel kitöltve, magyar nyelven, csakis a megadott igénylőlapon lehet benyújtani:

  • 1 nyomtatott, eredeti (kék színű tintával aláírt) példányban a küldő intézmény Erasmus+ koordinátorához (Szontágh Anikó, ELTE OI Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya, 1056 Budapest, Szerb utca 21–23. I. emelet 37-es szoba), valamint
  • 1 elektronikusan kitöltött (nem szkennelt, aláírás nélküli, xls formátumú, NEM pdf, doc etc.) változatot az erasmus@elte.hu e-mail címre is el kell küldeni.
    Az e-mailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: Vezetéknév_Keresztnév_(születési dátum)_ÉÉÉÉHHNN_ELTE_1819 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_1819). Az e-mail tárgyában kérjük feltüntetni: JELENTKEZÉS: ERASMUS+ SZOCIÁLIS KIEGÉSZÍTŐ TÁMOGATÁS

A formailag nem megfelelően kitöltött és beküldött pályázatokat nem áll módunkban befogadni.

Az elsődleges szempontok szerinti jogosultságot az igénybejelentő lapon kell igazolni, tehát külön igazolást benyújtani nem szükséges. Az igénybejelentő lap "Igazolás" részét kell kitöltetni és aláíratni, lepecsételtetni az illetékes szervezet hivatalos képviselőjével (általában: ELTE QUAESTURA vagy HÖK Iroda). Amennyiben a felsorolt lehetőségek közül többre is jogosult (volt), ezt kérjük bejelölni az űrlapon, de elegendő csak az egyikről kérni igazolást.

Pályázati dokumentumok:

Igénylőlap (2018/19) (XLS)

Pályázati felhívás teljes szövege (2018/2019) (DOC)

Tippek, trükkök az űrlap kitöltéséhez és a leadáshoz

  1. Az űrlapot mentse le, és engedélyezze a dokumentum szerkesztését.
  2. Az űrlap első részét a személyes adatok megjelöléséig, számítógéppel töltse ki. (Évfolyam= ahányadik évfolyamban jelenleg tanul, pl. 2. évfolyam; Szak= amit jelenleg tanul, pl. pszichológia; OM azonosító= 7-essel kezdődő azonosító szám a diákigazolványán; Képzési szint: BA/MA/PhD/Osztatlan-pl. ha jogász vagy tanár)
  3. Amennyiben az elsődleges szempontok közül bármelyik felsorolt támogatásban részesült a szürke téglalapra kattintva válassza ki, hogy melyik évben kapta meg a támogatást. (Itt több támogatási típust is megjelölhet, de a támogatás elnyeréséhez már egy is elegendő.)
  4. Amennyiben a másodlagos szempont szerint Ön valamely kedvezményezett településen bejelentett lakcímmel rendelkezik, akkor a szürke cellára kattintva jelölje ki, hogy mely településen rendelkezik a bejelentett lakcímmel. (Ha az Ön települése nincs a listában, a másodlagos szempont szerint nem jogosult a támogatásra, ettől még az elsődleges szempontok alapján kaphat támogatást.)
  5. Amennyiben csak a másodlagos kritériumoknak felel meg, akkor is jogosult lehet a kiegészítő támogatásra (ugyan ez igaz az elsődleges szempontokra is).
  6. Amikor minden, számítógéppel kitölthető részt kitöltött nyomtassa ki a dokumentumot úgy, hogy az egy A4-es oldal terjedelmű legyen!
  7. Ezt követően "szerezze be" az aláírást és pecsétet az elsődleges/másodlagos/mindkettő szempontok részhez (amennyiben azok közül bármelyikre is jogosult).
  8. Az elsődleges szempontok részt általában a Questura Iroda vagy a HÖK Iroda fogja tudni leigazolni Önnek.Amennyiben ők nem, akkor mindig az a hatóság, aki az ösztöndíjat Önnek utalta!
  9. A másodlagos részt úgy igazolhatja, ha leadja a lakcímkártyája másolatát a pályázatához (természetesen a lakcímkártyán annak a településnek kell szerepelnie, amelyikett az űrlapon kiválasztott). Ezt a részt az Erasmus+ Intézményi Koordinátor a leadott lakcímkártya-másolat alapján fogja igazolni.
  10. FONTOS: Az űrlap alján a hallgatónak alá kell írnia a dokumentumot KÉK TOLLAL! (A dátumot és a helyszínt is ki kell tölteni!)

Mindezeket követően két dolga van:

1: Az elektronikus űrlapon töltse ki, hogy végül kitől sikerült beszereznie az aláírást az elsődleges szempontok igazolására. Amennyiben a másodlagos szempontok igazolása is szükséges, úgy ahhoz a részhez az alábbiakat írja: Igazolást kiállító személy: Szontágh Anikó, intézményi Erasmus+ kooridnátor, elérhetőség: erasmus@elte.hu. Miután mindent kitöltött, a fájlt nevezze át a fent megadott forma szerint, majd küldje át elektronikus formában az erasmus@elte.hu e-mail címre a tárgyhoz a következőt írja: JELENTKEZÉS: ERASMUS+ SZOCIÁLIS KIEGÉSZÍTŐ TÁMOGATÁS

2: Az aláírt eredeti kinyomtatott űrlapot adja le ide: Pieskó Petra, ELTE OI Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya 1056 Budapest, Szerb utca 21–23. I. emelet 37-es szoba. Akadályoztatása esetén küldje be postán- figyeljen arra, hogy a dokumentumnak be kell érnie május 24-ig, tehát ha aznap adja fel a dokumentumot, az nem fog beérkezniidőben.) Nem probléma, ha ezen az igazoló személy neve és elérhetősége nem számítógéppel van kitöltve, de az elektronikus változaton mindenképp legyen ott, hogy végül ki igazolta az adott részt.

Mindezt legkésőbb 2018. május 24-ig tegye meg. Határidő után,hiányosan vagy hibásan benyújtott pályázatokat nem tudunk elfogadni.

  1. Minta kitöltött elektronikus űrlapra
  2. Minta leadandó "fizikai" űrlapra (Önnek szkennelve nem kell elküldenie az űrlapot, csak xls formátumban és kinyomtatva aláírva leadnia, ez csak egy tájékoztató minta arról, hogy miként nézhet ki, egy végső leadott dokumentum

EN