Freemover mobilitás
CEEPUS Freemover mobilitási pályázati felhívás - 2024/25
2024/25 - őszi félév (frissítve: 2024.07.23.)
- A 2024/2025-ös tanév őszi félévére az alábbi CEEPUS tagországokba nyújtható be freemover pályázat. A pályázatok benyújtásának határideje országonként eltérő lehet. Bővebb információ a fogadó ország nemzeti irodájától kapható.
- Célországok lehetnek: Bosznia-Hercegovina, Észak-Macedónia, Horvátország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia (utóbbi esetben csak hallgatók és speciális kurzusra utazó oktatók).
2024/25 - tavaszi félév
- Aktív státuszú hallgatók nyújthatnak be pályázatot valamennyi CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül.
A hivatalos CEEPUS országok: Albánia, Ausztria, Bosznia - Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó*, Észak-Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia.
A Freemover pályázatokat július 1-től kezdve lehet feltölteni a CEEPUS központi pályázati felületen. A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.
Figyelem! A pályázás és - nyertes pályázat esetén - a kiutazás előtt a pályázó felelőssége az adott célország beutazási rendelkezéseinek és a mindenkor hatályos hazai járványügyi intézkedéseknek, valamint a küldő, illetve fogadó intézmények irányelveinek ismerete, illetve a fogadó intézmény fogadókészségének egyeztetése.
Kontaktok:
- CEEPUS pályázat benyújtása (általános információ, technikai jellegű kérdések, pályázati dokumentumok): a Tempus Közalapítvány CEEPUS adminisztrátorai (ceepus@tpf.hu)
- Miszné Korenchy Anikó, pályázati koordinátor: aniko.korenchy@tpf.hu
- Kőhegyi Bernadett, pályázati referens: bernadett.kohegyi@tpf.hu
- Kamocsa Gábor, felsőoktatási együttműködések csoportvezető: gabor.kamocsa@tpf.hu
- ELTE specifikus szabályok, pályázható helyek: Pósch Orsolya, intézményi CEEPUS koordinátor, ceepus@elte.hu
- Szakmai kérdések, tanulmányi ügyek (pl. tárgyelismertetés): kari koordinátorok
I. Pályázati feltételek
Freemover mobilitások keretében a hallgatók részképzésre (féléváthallgatás – Student Mobility) és rövid távú hallgatói mobilitásra (Short Term Student Mobility) jelentkezhetnek a 2024/25-es tanév tavaszi félévére.
Egyes országok az őszi félévben is fogadnak Freemover ösztöndíjasokat, erre külön felhívás esetén nyújtható be pályázat, melyet a Tempus Közalapítvány nyár elején tesz közzé a honlapján.
A) Általános pályázati feltételek
CEEPUS-ösztöndíjas csak az a hallgató lehet, aki megfelel az alábbi feltételeknek:
- két lezárt félév a kiutazásig (MA szakos hallgatók vonatkozásában ebbe beleszámít a BA képzés is),
- a kiutazás szempontjából releváns félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,
- adott hálózat egyetemi/főiskolai felelősének támogatása,
- az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása),
- CEEPUS országbeli állampolgársággal rendelkezik.
Amennyiben a pályázó nem CEEPUS ország állampolgára, de CEEPUS ország akkreditált felsőfokú intézményében tanul, azonos feltételekkel jogosult részt venni a programban. Ebben az esetben a pályázathoz egy ún. „Equal Status” dokumentumot kell feltölteni, amely azt hivatott igazolni, hogy a pályázó a küldő intézmény teljes jogú beiratkozott hallgatója (pl. hallgatói jogviszony-igazolás).
A pályázó saját állampolgárságával, illetve életvitelszerű tartózkodási helyével megegyező országba nem utazhat CEEPUS támogatással!
B) Pályázati feltételek mobilitás típustól függően
- részképzés (féléváthallgatás) – Student Mobility
- Pályázhatnak: alap-, mesterképzéses és PhD hallgatók
- Időtartam: 1 szemeszter vagy trimeszter, 3 -5 hónap
- Minimum kint tartózkodási idő: teljes hónapok, az utolsó hónap legalább 16 nap
- Tevékenység: a kinntartózkodás alatt kurzusok látogatása, teljesítése és kreditszerzés kötelező, kiegészítheti szakmai gyakorlat is. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
- Rövid távú hallgatói mobilitás – Short Term Student mobility
- Pályázhatnak: alap- és mesterképzéses hallgatók és PhD hallgatók
- Időtartam: 1-2 hónap.
- Minimum kint tartózkodási idő: 1 hónap esetében 21 nap, 2 hónap esetében 1 teljes hónap és 16 nap.
- Tevékenység: diplomamunka- vagy disszertáció készítése, ahhoz labormunka, nyári egyetem, intenzív kurzus. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
A pályázásról, az ehhez szükséges elvárásokról, formai feltételekről további információ itt található, valamint a Tempus Közalapítvány hallgatói mobilitásra vonatkozó oldalán.
II. Elnyerhető támogatás összege
Az ösztöndíjat a nyertes pályázó a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő. Az aktuális ösztöndíj összegekről, illetve a kiegészítő támogatásokról bővebben a Központi CEEPUS Iroda honlapján tájékozódhat, az egyes nemzeti CEEPUS irodáknál. Az ösztöndíjat bizonyos országokban kiegészítheti a szállási, illetve étkeztetési költségek megtérítése.
CEEPUS ösztöndíjak országonként (Figyelem, nem mindegyik ország frissítette még a 2024/25-ös tanévben elérhető ösztöndíjak adatait, kérem, figyelje a CEEPUS központi honlapját is friss információért!)
III. Pályázható helyek
A Freemover pályázattípusban a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszban lévő hallgatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok.
Az intézmények kiválasztásához itt találnak segítséget, a IV.B. pontban.
IV. A pályázat benyújtása
A Freemover pályázatok beadásának határideje: november 30. (éjfél).
A pályázatokat kizárólag online kell feltölteni a Központi CEEPUS Iroda honlapjára melynek lépései a következők:
1) Regisztráció: www.ceepus.info / My CEEPUS / Click here to register / regisztrációs lap kitöltése / email címre érkezett linkkel érvényesíteni a regisztrációt / Mobility opció
FONTOS! Regisztrálni csak egyszer kell, újbóli pályázás esetén is ugyanezt a logint kell használni!
2) A pályázat elkészítése: e-mail címmel és jelszóval bejelentkezve: Mobility Desktop felület / Your mobility application / Academic year (legördülő menü) /Action / pályázati űrlap kitöltése
Dokumentumok:
- 1 db Letter of Acceptance: fogadólevél a fogadóintézménytől (aláírás és intézményi pecsét)
- 2 db Letter of Recommendation: 2 db ajánlólevél a hazai intézmény két (nem külsős) oktatójától, aláírva és lepecsételve.
- Nem CEEPUS ország állampolgára: Equal Status dokumentum
A formanyomtatványok letölthetők a www.ceepus.info oldalról. Más dokumentumokkal nem helyettesíthetők. A dokumentumokat aláírással és intézményi pecséttel kell hitelesíttetni.
Ausztriába pályázók a dokumentumok feltöltése nélkül véglegesítik pályázatukat az online rendszerben. Ezt követően az osztrák Nemzeti Iroda meghatározza a rendelkezésükre álló szabad kvóták alapján a Freemover jelöltek körét, majd egy további státuszba („upload documents”) továbbítja őket a ceepus.info-n. Az ilyen pályázóknak csak ezután kell feltölteni a szükséges fogadó nyilatkozatot a fogadóegyetemtől, ill. az ajánlásokat a hazai intézménytől.
A kitöltött, aláírt, intézményi pecséttel ellátott dokumentumokat szkennelt formában fel kell tölteni a pályázathoz, majd a pályázatot a „SUBMIT” gomb megnyomásával véglegesíteni.
3) A pályázat véglegesítése: check & submit gomb
Online support: A központi iroda honlapján (jobb felső sarok) online chat helpdesk szolgáltatás működik angol és német nyelven. Kérjük, hogy technikai problémáikkal ezt a szolgáltatást vegyék igénybe!
A hálózati mobilitási pályázat útja a pályázati felületre belépve nyomon követhető:
- a jelentkező véglegesíti a pályázatát (státusz: submitted, waiting for the nomination from the home NCO)
- a küldő intézmény CEEPUS koordinátora nominálja a küldő ország Nemzeti CEEPUS Irodája felé (státusz: waiting for the award from the host NCO)
- a fogadó ország Nemzeti CEEPUS Irodája - végső döntés a pályázatról (státusz: awarded by host NCO/ rejected by host NCO)
- amennyiben a járványhelyzet miatt a meg nem kezdett mobilitás elhalasztására van szükség, ezt egyeztetni kell a fogadó intézménnyel, és kérni kell a halasztást a fogadó ország nemzeti irodájától (státusz: postponed by the NCO)
- amennyiben a járványhelyzet miatt a megkezdett mobilitás megszakítására van szükség, ezt egyeztetni kell a fogadó intézménnyel, és kérni kell a megszakítás engedélyezését a fogadó ország nemzeti irodájától (státusz: interrupted by the NCO)
Nyertes pályázat esetén a pályázónak az ösztöndíjat elfogadását online vissza kell igazolnia, az ösztöndíj csak ekkor lesz kifizethető (státusz: accepted by applicant)
V. Pályázati eredmények
A CEEPUS programban az ösztöndíjakról a végső döntést a fogadó ország nemzeti irodája hozza meg. A pályázók pályázatuk aktuális állapotát ellenőrizhetik a jelentkezési felületen. A pályázók az ösztöndíj megítéléséről (status: awarded by host NCO) vagy a pályázat elutasításáról (status: rejected by host NCO) rendszerüzenet kapnak a regisztrációkor megadott email-címre.
A kiválasztás során az esélyegyenlőség érvényesítése érdekében a CEEPUS pályázatokat a hátrányos helyzetű jelentkezők számára is elérhetővé kell tenni. Előnyben kell részesíteni a kiválasztás során azokat a jelentkezőket, akik eddig nem részesültek CEEPUS ösztöndíjban (freemover mobilitást is beleértve).
A felsőoktatási intézmény CEEPUS koordinátora csak az általa ösztöndíjra javasolt pályázatokat továbbítja a Tempus Közalapítványnak (továbbiakban: TKA). A TKA elutasítja a beérkezett pályázatokat, amennyiben:
- a benyújtott hallgatói pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek,
- a pályázat formailag nem megfelelő,
- a pályázó a határidő után nyújtotta be a pályázatát,
- a megpályázott hónapok meghaladják a rendelkezésre álló keretet.
Az eredmények a Freemover pályázatok november 30-ig való benyújtása után december-január folyamán várhatóak.
Az ösztöndíj elfogadásáról a pályázónak visszajelzést kell nyújtania a fogadó ország nemzeti irodája felé.
- A pályázat online elfogadásának menete: Manage your mobility applications / Academic year (legördülő menü) / Adott pályázat megnyitása – open / Accept.
- Ezután a pályázat státusza: Accepted by applicant.
- A fogadó ország nemzeti irodája ezután értesítést küld az ösztöndíj elnyeréséről és a további lépésekről.
A pályázat online elfogadása mellett néhány ország papír alapon is kéri az ún. Letter of Acceptance dokumentumot, erről azonban külön értesítést küld a támogatott pályázóknak.
CEEPUS Freemover mobilitási pályázati felhívás - 2023/24
2023/24 - őszi félév (frissítve: 2023.07.10.)
- A 2023/2024-es tanév őszi félévére az alábbi CEEPUS tagországokba nyújtható be freemover pályázat. A pályázatok benyújtásának határideje országonként eltérő lehet. Bővebb információ a fogadó ország nemzeti irodájától kapható.
- Célországok lehetnek: Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Koszovó, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Lengyelország (utóbbi esetben CSAK zenei és művészeti egyetemekre).
- A pályázati felhívást ezen a linken érik el.
2023/24 - tavaszi félév
- Aktív státuszú hallgatók nyújthatnak be pályázatot valamennyi CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül.
A hivatalos CEEPUS országok: Albánia, Ausztria, Bosznia - Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó*, Észak-Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia.
A Freemover pályázatokat július 1-től kezdve lehet feltölteni a CEEPUS központi pályázati felületen. A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.
Figyelem! A pályázás és - nyertes pályázat esetén - a kiutazás előtt a pályázó felelőssége az adott célország beutazási rendelkezéseinek és a mindenkor hatályos hazai járványügyi intézkedéseknek, valamint a küldő, illetve fogadó intézmények irányelveinek ismerete, illetve a fogadó intézmény fogadókészségének egyeztetése.
Kontaktok:
- CEEPUS pályázat benyújtása (általános információ, technikai jellegű kérdések, pályázati dokumentumok): a Tempus Közalapítvány CEEPUS adminisztrátorai (ceepus@tpf.hu)
- Miszné Korenchy Anikó, pályázati koordinátor: aniko.korenchy@tpf.hu
- Kőhegyi Bernadett, pályázati referens: bernadett.kohegyi@tpf.hu
- Kamocsa Gábor, felsőoktatási együttműködések csoportvezető: gabor.kamocsa@tpf.hu
- ELTE specifikus szabályok, pályázható helyek: Pósch Orsolya, intézményi CEEPUS koordinátor, ceepus@elte.hu
- Szakmai kérdések, tanulmányi ügyek (pl. tárgyelismertetés): kari koordinátorok
I. Pályázati feltételek
Freemover mobilitások keretében a hallgatók részképzésre (féléváthallgatás – Student Mobility) és rövid távú hallgatói mobilitásra (Short Term Student Mobility) jelentkezhetnek a 2023/24-es tanév tavaszi félévére.
Egyes országok az őszi félévben is fogadnak Freemover ösztöndíjasokat, erre külön felhívás esetén nyújtható be pályázat, melyet a Tempus Közalapítvány nyár elején tesz közzé a honlapján.
A) Általános pályázati feltételek
CEEPUS-ösztöndíjas csak az a hallgató lehet, aki megfelel az alábbi feltételeknek:
- két lezárt félév a kiutazásig (MA szakos hallgatók vonatkozásában ebbe beleszámít a BA képzés is),
- a kiutazás szempontjából releváns félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,
- adott hálózat egyetemi/főiskolai felelősének támogatása,
- az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása),
- CEEPUS országbeli állampolgársággal rendelkezik.
Amennyiben a pályázó nem CEEPUS ország állampolgára, de CEEPUS ország akkreditált felsőfokú intézményében tanul, azonos feltételekkel jogosult részt venni a programban. Ebben az esetben a pályázathoz egy ún. „Equal Status” dokumentumot kell feltölteni, amely azt hivatott igazolni, hogy a pályázó a küldő intézmény teljes jogú beiratkozott hallgatója (pl. hallgatói jogviszony-igazolás).
A pályázó saját állampolgárságával, illetve életvitelszerű tartózkodási helyével megegyező országba nem utazhat CEEPUS támogatással!
B) Pályázati feltételek mobilitás típustól függően
- részképzés (féléváthallgatás) – Student Mobility
- Pályázhatnak: alap-, mesterképzéses és PhD hallgatók
- Időtartam: 1 szemeszter vagy trimeszter, 3 -5 hónap
- Minimum kint tartózkodási idő: teljes hónapok, az utolsó hónap legalább 16 nap
- Tevékenység: a kinntartózkodás alatt kurzusok látogatása, teljesítése és kreditszerzés kötelező, kiegészítheti szakmai gyakorlat is. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
- Rövid távú hallgatói mobilitás – Short Term Student mobility
- Pályázhatnak: alap- és mesterképzéses hallgatók és PhD hallgatók
- Időtartam: 1-2 hónap.
- Minimum kint tartózkodási idő: 1 hónap esetében 21 nap, 2 hónap esetében 1 teljes hónap és 16 nap.
- Tevékenység: diplomamunka- vagy disszertáció készítése, ahhoz labormunka, nyári egyetem, intenzív kurzus. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
A pályázásról, az ehhez szükséges elvárásokról, formai feltételekről további információ itt található, valamint a Tempus Közalapítvány hallgatói mobilitásra vonatkozó oldalán.
II. Elnyerhető támogatás összege
Az ösztöndíjat a nyertes pályázó a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő. Az aktuális ösztöndíj összegekről, illetve a kiegészítő támogatásokról bővebben a Központi CEEPUS Iroda honlapján tájékozódhat, az egyes nemzeti CEEPUS irodáknál. Az ösztöndíjat bizonyos országokban kiegészítheti a szállási, illetve étkeztetési költségek megtérítése.
CEEPUS ösztöndíjak országonként (Figyelem, nem mindegyik ország frissítette még a 2023/24-es tanévben elérhető ösztöndíjak adatait, kérem, figyelje a CEEPUS központi honlapját is friss információért!)
III. Pályázható helyek
A Freemover pályázattípusban a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszban lévő hallgatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok.
Az intézmények kiválasztásához itt találnak segítséget, a IV.B. pontban.
IV. A pályázat benyújtása
A Freemover pályázatok beadásának határideje: november 30. (éjfél).
A pályázatokat kizárólag online kell feltölteni a Központi CEEPUS Iroda honlapjára melynek lépései a következők:
1) Regisztráció: www.ceepus.info / My CEEPUS / Click here to register / regisztrációs lap kitöltése / email címre érkezett linkkel érvényesíteni a regisztrációt / Mobility opció
FONTOS! Regisztrálni csak egyszer kell, újbóli pályázás esetén is ugyanezt a logint kell használni!
2) A pályázat elkészítése: e-mail címmel és jelszóval bejelentkezve: Mobility Desktop felület / Your mobility application / Academic year (legördülő menü) /Action / pályázati űrlap kitöltése
Dokumentumok:
- 1 db Letter of Acceptance: fogadólevél a fogadóintézménytől (aláírás és intézményi pecsét)
- 2 db Letter of Recommendation: 2 db ajánlólevél a hazai intézmény két (nem külsős) oktatójától, aláírva és lepecsételve.
- Nem CEEPUS ország állampolgára: Equal Status dokumentum
A formanyomtatványok letölthetők a www.ceepus.info oldalról. Más dokumentumokkal nem helyettesíthetők. A dokumentumokat aláírással és intézményi pecséttel kell hitelesíttetni.
Ausztriába pályázók a dokumentumok feltöltése nélkül véglegesítik pályázatukat az online rendszerben. Ezt követően az osztrák Nemzeti Iroda meghatározza a rendelkezésükre álló szabad kvóták alapján a Freemover jelöltek körét, majd egy további státuszba („upload documents”) továbbítja őket a ceepus.info-n. Az ilyen pályázóknak csak ezután kell feltölteni a szükséges fogadó nyilatkozatot a fogadóegyetemtől, ill. az ajánlásokat a hazai intézménytől.
A kitöltött, aláírt, intézményi pecséttel ellátott dokumentumokat szkennelt formában fel kell tölteni a pályázathoz, majd a pályázatot a „SUBMIT” gomb megnyomásával véglegesíteni.
3) A pályázat véglegesítése: check & submit gomb
Online support: A központi iroda honlapján (jobb felső sarok) online chat helpdesk szolgáltatás működik angol és német nyelven. Kérjük, hogy technikai problémáikkal ezt a szolgáltatást vegyék igénybe!
A hálózati mobilitási pályázat útja a pályázati felületre belépve nyomon követhető:
- a jelentkező véglegesíti a pályázatát (státusz: submitted, waiting for the nomination from the home NCO)
- a küldő intézmény CEEPUS koordinátora nominálja a küldő ország Nemzeti CEEPUS Irodája felé (státusz: waiting for the award from the host NCO)
- a fogadó ország Nemzeti CEEPUS Irodája - végső döntés a pályázatról (státusz: awarded by host NCO/ rejected by host NCO)
- amennyiben a járványhelyzet miatt a meg nem kezdett mobilitás elhalasztására van szükség, ezt egyeztetni kell a fogadó intézménnyel, és kérni kell a halasztást a fogadó ország nemzeti irodájától (státusz: postponed by the NCO)
- amennyiben a járványhelyzet miatt a megkezdett mobilitás megszakítására van szükség, ezt egyeztetni kell a fogadó intézménnyel, és kérni kell a megszakítás engedélyezését a fogadó ország nemzeti irodájától (státusz: interrupted by the NCO)
Nyertes pályázat esetén a pályázónak az ösztöndíjat elfogadását online vissza kell igazolnia, az ösztöndíj csak ekkor lesz kifizethető (státusz: accepted by applicant)
V. Pályázati eredmények
A CEEPUS programban az ösztöndíjakról a végső döntést a fogadó ország nemzeti irodája hozza meg. A pályázók pályázatuk aktuális állapotát ellenőrizhetik a jelentkezési felületen. A pályázók az ösztöndíj megítéléséről (status: awarded by host NCO) vagy a pályázat elutasításáról (status: rejected by host NCO) rendszerüzenet kapnak a regisztrációkor megadott email-címre.
A kiválasztás során az esélyegyenlőség érvényesítése érdekében a CEEPUS pályázatokat a hátrányos helyzetű jelentkezők számára is elérhetővé kell tenni. Előnyben kell részesíteni a kiválasztás során azokat a jelentkezőket, akik eddig nem részesültek CEEPUS ösztöndíjban (freemover mobilitást is beleértve).
A felsőoktatási intézmény CEEPUS koordinátora csak az általa ösztöndíjra javasolt pályázatokat továbbítja a Tempus Közalapítványnak (továbbiakban: TKA). A TKA elutasítja a beérkezett pályázatokat, amennyiben:
- a benyújtott hallgatói pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek,
- a pályázat formailag nem megfelelő,
- a pályázó a határidő után nyújtotta be a pályázatát,
- a megpályázott hónapok meghaladják a rendelkezésre álló keretet.
Az eredmények a Freemover pályázatok november 30-ig való benyújtása után december-január folyamán várhatóak.
Az ösztöndíj elfogadásáról a pályázónak visszajelzést kell nyújtania a fogadó ország nemzeti irodája felé.
- A pályázat online elfogadásának menete: Manage your mobility applications / Academic year (legördülő menü) / Adott pályázat megnyitása – open / Accept.
- Ezután a pályázat státusza: Accepted by applicant.
- A fogadó ország nemzeti irodája ezután értesítést küld az ösztöndíj elnyeréséről és a további lépésekről.
A pályázat online elfogadása mellett néhány ország papír alapon is kéri az ún. Letter of Acceptance dokumentumot, erről azonban külön értesítést küld a támogatott pályázóknak.
CEEPUS Freemover pályázati felhívás - 2022/23
2022/23 - őszi félév
- A 2022/2023-as tanév őszi félévére az alábbi CEEPUS tagországokba nyújtható be freemover pályázat. A pályázatok benyújtásának határideje országonként eltérő lehet. Bővebb információ a fogadó ország nemzeti irodájától kapható.
- Célországok lehetnek: Albánia, Bosznia-Hercegovina (csak kivételes esetekben), Csehország (csak kivételes esetekben), Észak-Macedónia, Horvátország, Moldova, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia.
- Részletes pályázati felhívás
2022/23 - tavaszi félév
- Aktív státuszú hallgatók nyújthatnak be pályázatot valamennyi CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül.
A hivatalos CEEPUS országok: Albánia, Ausztria, Bosznia - Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó*, Észak-Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia.
A Freemover pályázatokat július 1-től kezdve lehet feltölteni a CEEPUS központi pályázati felületen. A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.
Figyelem! A pályázás és - nyertes pályázat esetén - a kiutazás előtt a pályázó felelőssége az adott célország beutazási rendelkezéseinek és a mindenkor hatályos hazai járványügyi intézkedéseknek, valamint a küldő, illetve fogadó intézmények irányelveinek ismerete, illetve a fogadó intézmény fogadókészségének egyeztetése.
Kontaktok:
- CEEPUS pályázat benyújtása (általános információ, technikai jellegű kérdések, pályázati dokumentumok): a Tempus Közalapítvány CEEPUS adminisztrátorai (ceepus@tpf.hu)
- Csernyus Aliz: aliz.csernyus@tpf.hu, 061-237-1300/560 (m.)
- Kamocsa Gábor: gabor.kamocsa@tpf.hu, 061-237-1300/240 (m.)
- ELTE specifikus szabályok, pályázható helyek: Pósch Orsolya, erasmus@elte.hu
- Szakmai kérdések, tanulmányi ügyek (pl. tárgyelismertetés): kari koordinátorok
I. Pályázati feltételek
Freemover mobilitások keretében a hallgatók részképzésre (féléváthallgatás – Student Mobility) és rövid távú hallgatói mobilitásra (Short Term Student Mobility) jelentkezhetnek a 2022/23-as tanév tavaszi félévére.
Egyes országok az őszi félévben is fogadnak Freemover ösztöndíjasokat, erre külön felhívás esetén nyújtható be pályázat, melyet a Tempus Közalapítvány nyár elején tesz közzé a honlapján.
A) Általános pályázati feltételekCEEPUS-ösztöndíjas csak az a hallgató lehet, aki megfelel az alábbi feltételeknek:
- két lezárt félév a kiutazásig (MA szakos hallgatók vonatkozásában ebbe beleszámít a BA képzés is),
- a kiutazás szempontjából releváns félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,
- adott hálózat egyetemi/főiskolai felelősének támogatása,
- az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása),
- CEEPUS országbeli állampolgársággal rendelkezik.
Amennyiben a pályázó nem CEEPUS ország állampolgára, de CEEPUS ország akkreditált felsőfokú intézményében tanul, azonos feltételekkel jogosult részt venni a programban. Ebben az esetben a pályázathoz egy ún. „Equal Status” dokumentumot kell feltölteni, amely azt hivatott igazolni, hogy a pályázó a küldő intézmény teljes jogú beiratkozott hallgatója (pl. hallgatói jogviszony-igazolás).
A pályázó saját állampolgárságával, illetve életvitelszerű tartózkodási helyével megegyező országba nem utazhat CEEPUS támogatással!
B) Pályázati feltételek mobilitás típustól függően- részképzés (féléváthallgatás) – Student Mobility
- Pályázhatnak: alap-, mesterképzéses és PhD hallgatók
- Időtartam: 1 szemeszter vagy trimeszter, 3 -5 hónap
- Minimum kint tartózkodási idő: teljes hónapok, az utolsó hónap legalább 16 nap
- Tevékenység: a kinntartózkodás alatt kurzusok látogatása, teljesítése és kreditszerzés kötelező, kiegészítheti szakmai gyakorlat is. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
- Rövid távú hallgatói mobilitás – Short Term Student mobility
- Pályázhatnak: alap- és mesterképzéses hallgatók és PhD hallgatók
- Időtartam: 1-2 hónap.
- Minimum kint tartózkodási idő: 1 hónap esetében 21 nap, 2 hónap esetében 1 teljes hónap és 16 nap.
- Tevékenység: diplomamunka- vagy disszertáció készítése, ahhoz labormunka, nyári egyetem, intenzív kurzus. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
A pályázásról, az ehhez szükséges elvárásokról, formai feltételekről további információ itt található, valamint a Tempus Közalapítvány hallgatói mobilitásra vonatkozó oldalán.
II. Elnyerhető támogatás összege
Az ösztöndíjat a nyertes pályázó a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő. Az aktuális ösztöndíj összegekről, illetve a kiegészítő támogatásokról bővebben a Központi CEEPUS Iroda honlapján tájékozódhat, az egyes nemzeti CEEPUS irodáknál. Az ösztöndíjat bizonyos országokban kiegészítheti a szállási, illetve étkeztetési költségek megtérítése.
CEEPUS ösztöndíjak országonként
III. Pályázható helyek
A Freemover pályázattípusban a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszban lévő hallgatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok.
Az intézmények kiválasztásához itt találnak segítséget, a IV.B. pontban.
IV. A pályázat benyújtása
A Freemover pályázatok beadásának határideje: november 30. (éjfél).
A pályázatokat kizárólag online kell feltölteni a Központi CEEPUS Iroda honlapjára melynek lépései a következők:
1) Regisztráció: www.ceepus.info / My CEEPUS / Click here to register / regisztrációs lap kitöltése / email címre érkezett linkkel érvényesíteni a regisztrációt / Mobility opció
FONTOS! Regisztrálni csak egyszer kell, újbóli pályázás esetén is ugyanezt a logint kell használni!
2) A pályázat elkészítése: felhasználónévvel és jelszóval bejelentkezve: Mobility Desktop felület / Your mobility application / Academic year (legördülő menü) /Action / pályázati űrlap kitöltése
Dokumentumok:
- 1 db Letter of Acceptance: fogadólevél a fogadóintézménytől (aláírás és intézményi pecsét)
- 2 db Letter of Recommendation: 2 db ajánlólevél a hazai intézmény két (nem külsős) oktatójától, aláírva és lepecsételve.
- Nem CEEPUS ország állampolgára: Equal Status dokumentum
A formanyomtatványok letölthetők a www.ceepus.info oldalról. Más dokumentumokkal nem helyettesíthetők. A dokumentumokat aláírással és intézményi pecséttel kell hitelesíttetni.
Ausztriába pályázók a dokumentumok feltöltése nélkül véglegesítik pályázatukat az online rendszerben. Ezt követően az osztrák Nemzeti Iroda meghatározza a rendelkezésükre álló szabad kvóták alapján a Freemover jelöltek körét, majd egy további státuszba („upload documents”) továbbítja őket a ceepus.info-n. Az ilyen pályázóknak csak ezután kell feltölteni a szükséges fogadó nyilatkozatot a fogadóegyetemtől, ill. az ajánlásokat a hazai intézménytől.
A kitöltött, aláírt, intézményi pecséttel ellátott dokumentumokat szkennelt formában fel kell tölteni a pályázathoz, majd a pályázatot a „SUBMIT” gomb megnyomásával véglegesíteni.
3) A pályázat véglegesítése: check & submit gomb
Online support: A központi iroda honlapján (jobb felső sarok) online chat helpdesk szolgáltatás működik angol és német nyelven. Kérjük, hogy technikai problémáikkal ezt a szolgáltatást vegyék igénybe!
A hálózati mobilitási pályázat útja a pályázati felületre belépve nyomon követhető:
- a jelentkező véglegesíti a pályázatát (státusz: submitted, waiting for the nomination from the home NCO)
- a küldő intézmény CEEPUS koordinátora nominálja a küldő ország Nemzeti CEEPUS Irodája felé (státusz: waiting for the award from the host NCO)
- a fogadó ország Nemzeti CEEPUS Irodája - végső döntés a pályázatról (státusz: awarded by host NCO/ rejected by host NCO)
- amennyiben a járványhelyzet miatt a meg nem kezdett mobilitás elhalasztására van szükség, ezt egyeztetni kell a fogadó intézménnyel, és kérni kell a halasztást a fogadó ország nemzeti irodájától (státusz: postponed by the NCO)
- amennyiben a járványhelyzet miatt a megkezdett mobilitás megszakítására van szükség, ezt egyeztetni kell a fogadó intézménnyel, és kérni kell a megszakítás engedélyezését a fogadó ország nemzeti irodájától (státusz: interrupted by the NCO)
Nyertes pályázat esetén a pályázónak az ösztöndíjat elfogadását online vissza kell igazolnia, az ösztöndíj csak ekkor lesz kifizethető (státusz: accepted by applicant)
V. Pályázati eredmények
A CEEPUS programban az ösztöndíjakról a végső döntést a fogadó ország nemzeti irodája hozza meg. A pályázók pályázatuk aktuális állapotát ellenőrizhetik a jelentkezési felületen. A pályázók az ösztöndíj megítéléséről (status: awarded by host NCO) vagy a pályázat elutasításáról (status: rejected by host NCO) rendszerüzenet kapnak a regisztrációkor megadott email-címre.
A kiválasztás során az esélyegyenlőség érvényesítése érdekében a CEEPUS pályázatokat a hátrányos helyzetű jelentkezők számára is elérhetővé kell tenni. Előnyben kell részesíteni a kiválasztás során azokat a jelentkezőket, akik eddig nem részesültek CEEPUS ösztöndíjban (freemover mobilitást is beleértve).
A felsőoktatási intézmény CEEPUS koordinátora csak az általa ösztöndíjra javasolt pályázatokat továbbítja a Tempus Közalapítványnak (továbbiakban: TKA). A TKA elutasítja a beérkezett pályázatokat, amennyiben:
- a benyújtott hallgatói pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek,
- a pályázat formailag nem megfelelő,
- a pályázó a határidő után nyújtotta be a pályázatát,
- a megpályázott hónapok meghaladják a rendelkezésre álló keretet.
Az eredmények a Freemover pályázatok november 30-ig való benyújtása után december-január folyamán várhatóak.
Az ösztöndíj elfogadásáról a pályázónak visszajelzést kell nyújtania a fogadó ország nemzeti irodája felé.
- A pályázat online elfogadásának menete: Manage your mobility applications / Academic year (legördülő menü) / Adott pályázat megnyitása – open / Accept.
- Ezután a pályázat státusza: Accepted by applicant.
- A fogadó ország nemzeti irodája ezután értesítést küld az ösztöndíj elnyeréséről és a további lépésekről.
A pályázat online elfogadása mellett néhány ország papír alapon is kéri az ún. Letter of Acceptance dokumentumot, erről azonban külön értesítést küld a támogatott pályázóknak.
CEEPUS Freemover pályázati felhívás - 2021/22
2021/22 - őszi félév
- A 2021/2022-es tanév őszi félévére szinte az összes CEEPUS tagország megnyitotta ezt a lehetőséget. A pályázatok benyújtásának határideje országonként eltérő lehet. Bővebb információ a fogadó ország nemzeti irodájától kapható.
- Célországok lehetnek: Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.
2021/22 - tavaszi félév
- Aktív státuszú hallgatók nyújthatnak be pályázatot valamennyi CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül.
A hivatalos CEEPUS országok: Albánia, Ausztria, Bosznia - Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó*, Észak-Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia.
A Freemover pályázatokat július 1-től kezdve lehet feltölteni a CEEPUS központi pályázati felületen. A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.
Figyelem! A pályázás és - nyertes pályázat esetén - a kiutazás előtt a pályázó felelőssége az adott célország beutazási rendelkezéseinek és a mindenkor hatályos hazai járványügyi intézkedéseknek, valamint a küldő, illetve fogadó intézmények irányelveinek ismerete, illetve a fogadó intézmény fogadókészségének egyeztetése.
Kontaktok:
- CEEPUS pályázat benyújtása (általános információ, technikai jellegű kérdések, pályázati dokumentumok): a Tempus Közalapítvány CEEPUS adminisztrátorai (ceepus@tpf.hu)
- Csernyus Aliz: aliz.csernyus@tpf.hu, 061-237-1300/560 (m.)
- Kamocsa Gábor: gabor.kamocsa@tpf.hu, 061-237-1300/240 (m.)
- ELTE specifikus szabályok, pályázható helyek: Pósch Orsolya, erasmus@elte.hu
- Szakmai kérdések, tanulmányi ügyek (pl. tárgyelismertetés): kari koordinátorok
I. Pályázati feltételek
Freemover mobilitások keretében a hallgatók normál szakos részképzésre (féléváthallgatás – Student Mobility) és rövid távú hallgatói mobilitásra (Short Term Student Mobility) jelentkezhetnek a 2021/22-es tanév tavaszi félévére.
Egyes országok az őszi félévben is fogadnak Freemover ösztöndíjasokat, erre külön felhívás esetén nyújtható be pályázat, melyet a Tempus Közalapítvány nyár elején tesz közzé a honlapján.
A) Általános pályázati feltételekCEEPUS-ösztöndíjas csak az a hallgató lehet, aki megfelel az alábbi feltételeknek:
- két lezárt félév a kiutazásig (MA szakos hallgatók vonatkozásában ebbe beleszámít a BA képzés is),
- a kiutazás szempontjából releváns félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,
- adott hálózat egyetemi/főiskolai felelősének támogatása,
- az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása),
- CEEPUS országbeli állampolgársággal rendelkezik.
Amennyiben a pályázó nem CEEPUS ország állampolgára, de CEEPUS ország akkreditált felsőfokú intézményében tanul, azonos feltételekkel jogosult részt venni a programban. Ebben az esetben a pályázathoz egy ún. „Equal Status” dokumentumot kell feltölteni, amely azt hivatott igazolni, hogy a pályázó a küldő intézmény teljes jogú beiratkozott hallgatója (pl. hallgatói jogviszony-igazolás).
A pályázó saját állampolgárságával megegyező országba nem utazhat CEEPUS támogatással!
B) Pályázati feltételek mobilitás típustól függően- normál szakos részképzés (féléváthallgatás) – Student Mobility
- Pályázhatnak: alap-, mesterképzéses és PhD hallgatók
- Időtartam: 1 szemeszter vagy trimeszter, 3 -5 hónap
- Minimum kint tartózkodási idő: teljes hónapok, az utolsó hónap legalább 16 nap
- Tevékenység: a kinntartózkodás alatt kurzusok látogatása, teljesítése és kreditszerzés kötelező, kiegészítheti szakmai gyakorlat is. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
- Rövid távú hallgatói mobilitás – Short Term Student mobility
- Pályázhatnak: alap- és mesterképzéses hallgatók és PhD hallgatók
- Időtartam: 1-2 hónap.
- Minimum kint tartózkodási idő: 1 hónap esetében 21 nap, 2 hónap esetében 1 teljes hónap és 16 nap.
- Tevékenység: diplomamunka- vagy disszertáció készítése, ahhoz labormunka, nyári egyetem, intenzív kurzus. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
A pályázásról, az ehhez szükséges elvárásokról, formai feltételekről további információ itt található, valamint a Tempus Közalapítvány hallgatói mobilitásra vonatkozó oldalán.
II. Elnyerhető támogatás összege
Az ösztöndíjat a nyertes pályázó a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő. Az aktuális ösztöndíj összegekről, illetve a kiegészítő támogatásokról bővebben a Központi CEEPUS Iroda honlapján tájékozódhat, az egyes nemzeti CEEPUS irodák linkjeire kattintva. Az ösztöndíjat bizonyos országokban kiegészítheti a szállási, illetve étkeztetési költségek megtérítése.
CEEPUS ösztöndíjak országonként
III. Pályázható helyek
A Freemover pályázattípusban a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszban lévő hallgatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok.
Az intézmények kiválasztásához itt találnak segítséget, a III.B. pontban.
IV. A pályázat benyújtása
A Freemover pályázatok beadásának határideje: november 30. (éjfél).
A pályázatokat kizárólag online kell feltölteni a Központi CEEPUS Iroda honlapjára melynek lépései a következők:
1) Regisztráció: www.ceepus.info / Sign in / Click here to register / 2 oldalas regisztrációs lap kitöltése (személyes és intézményi adatok) / email címre érkezett linkkel érvényesíteni a regisztrációt / Mobility opció
FONTOS! Regisztrálni csak egyszer kell, újbóli pályázás esetén is ugyanezt a logint kell használni!
2) A pályázat elkészítése: felhasználónévvel és jelszóval bejelentkezve: Mobility Desktop felület / Your mobility application / Academic year (legördülő menü) /Action / pályázati űrlap kitöltése
Dokumentumok:
- 1 db Letter of Acceptance: fogadólevél a fogadóintézménytől (aláírás és intézményi pecsét)
- 2 db Letter of Recommendation: 2 db ajánlólevél a hazai intézmény két (nem külsős) oktatójától, aláírva és lepecsételve.
- Nem CEEPUS ország állampolgára: Equal Status dokumentum
A formanyomtatványok letölthetők a www.ceepus.info oldalról. Más dokumentumokkal nem helyettesíthetők. A dokumentumokat aláírással és intézményi pecséttel kell hitelesíttetni.
Ausztriába pályázók a dokumentumok feltöltése nélkül véglegesítik pályázatukat az online rendszerben. Ezt követően az osztrák Nemzeti Iroda meghatározza a rendelkezésükre álló szabad kvóták alapján a Freemover jelöltek körét, majd egy további státuszba („upload documents”) továbbítja őket a ceepus.info-n. Az ilyen pályázóknak csak ezután kell feltölteni a szükséges fogadó nyilatkozatot a fogadóegyetemtől, ill. az ajánlásokat a hazai intézménytől.
A kitöltött, aláírt, intézményi pecséttel ellátott dokumentumokat szkennelt formában fel kell tölteni a pályázathoz, majd a pályázatot a „SUBMIT” gomb megnyomásával véglegesíteni.
A táblázatot online kell kitölteni a rendszerben a "waiting for finance plan" státuszú pályázóknak, miután az osztrák nemzeti iroda előzetesen jóváhagyta a jelentkezésüket (a Finance Plan menü csak ekkor válik elérhetővé a pályázati adatok között). Erről automatikus rendszerüzenetet kapnak. Az online táblázat a pályázat megnyitásával érhető el. A megnyitott pályázaton belül a csatoltan található útmutató szerint 1. lépésként az Open gomb segítségével lehet elérni a Finance Plan menüt, majd a kitöltött és elmentett pénzügyi tervet 2. lépésként be kell nyújtani az osztrák nemzeti irodához (Submit finance plan). A jelzett költségtervnek összhangban kell állnia az ösztöndíj összegével. A táblázat kitöltését a felületen található útmutató segíti.
Az osztrák nemzeti iroda az ösztöndíjat csak a pénzügyi terv benyújtást követően ítéli meg. A pályázat státusza tehát így fog kinézni Ausztriában: 1. submitted, 2. upload documents 3. waiting for finance plan, 4. waiting for the award.
Kérdés esetén forduljanak bizalommal a Tempus Közalapítvány munkatársaihoz a ceepus@tpf.hu email címen, ill. az osztrák nemzeti iroda elérhetőségei és az ösztöndíj összegek megtalálhatók itt.
3) A pályázat véglegesítése: check & submit gomb
Online support: A központi iroda honlapján (jobb felső sarok) online chat helpdesk szolgáltatás működik angol és német nyelven. Kérjük, hogy technikai problémáikkal ezt a szolgáltatást vegyék igénybe!
A hálózati mobilitási pályázat útja a pályázati felületre belépve nyomon követhető:
- a jelentkező véglegesíti a pályázatát (státusz: submitted, waiting for the nomination from the home NCO)
- a küldő intézmény CEEPUS koordinátora nominálja a küldő ország Nemzeti CEEPUS Irodája felé (státusz: waiting for the award from the host NCO)
- a fogadó ország Nemzeti CEEPUS Irodája - végső döntés a pályázatról (státusz: awarded by host NCO/ rejected by host NCO)
Nyertes pályázat esetén a pályázónak az ösztöndíjat elfogadását online vissza kell igazolnia, az ösztöndíj csak ekkor lesz kifizethető (státusz: accepted by applicant)
V. Pályázati eredmények
A CEEPUS programban az ösztöndíjakról a végső döntést a fogadó ország nemzeti irodája hozza meg. A pályázók pályázatuk aktuális állapotát ellenőrizhetik a jelentkezési felületen. A pályázók az ösztöndíj megítéléséről (status: awarded by host NCO) vagy a pályázat elutasításáról (status: rejected by host NCO) rendszerüzenet kapnak a regisztrációkor megadott email-címre.
A kiválasztás során az esélyegyenlőség érvényesítése érdekében a CEEPUS pályázatokat a hátrányos helyzetű jelentkezők számára is elérhetővé kell tenni. Előnyben kell részesíteni a kiválasztás során azokat a jelentkezőket, akik eddig nem részesültek CEEPUS ösztöndíjban (freemover mobilitást is beleértve).
A felsőoktatási intézmény CEEPUS koordinátora csak az általa ösztöndíjra javasolt pályázatokat továbbítja a Tempus Közalapítványnak (továbbiakban: TKA). A TKA elutasítja a beérkezett pályázatokat, amennyiben:
- a benyújtott hallgatói pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek,
- a pályázat formailag nem megfelelő,
- a pályázó a határidő után nyújtotta be a pályázatát,
- a megpályázott hónapok meghaladják a rendelkezésre álló keretet.
Az eredmények a Freemover pályázatok november 30-ig való benyújtása után december-január folyamán várhatóak.
Az ösztöndíj elfogadásáról a pályázónak visszajelzést kell nyújtania a fogadó ország nemzeti irodája felé.
- A pályázat online elfogadásának menete: Manage your mobility applications / Academic year (legördülő menü) / Adott pályázat megnyitása – open / Accept.
- Ezután a pályázat státusza: Accepted by applicant.
- A fogadó ország nemzeti irodája ezután értesítést küld az ösztöndíj elnyeréséről és a további lépésekről.
A pályázat online elfogadása mellett néhány ország papír alapon is kéri az ún. Letter of Acceptance dokumentumot, erről azonban külön értesítést küld a támogatott pályázóknak.
CEEPUS Freemover pályázati felhívás - 2020/21
2020/21 - őszi félév
- Aktív státuszú hallgatók nyújthatnak be pályázatot az alábbi országokba:
- A 2020/2021-es tanév őszi félévére a rendkívüli helyzetre való tekintettel szinte az összes CEEPUS tagország megnyitotta ezt a lehetőséget.
- Célországok lehetnek: Albánia, Ausztria*, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Koszovó, Lengyelország*, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.
*Ausztria és Lengyelország esetében kérjük, előzetesen tájékozódjanak a fogadó ország nemzeti irodájánál.
- A részletes felhívás itt érhető el.
2020/21 - tavaszi félév
- Aktív státuszú hallgatók nyújthatnak be pályázatot valamennyi CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül.
A hivatalos CEEPUS országok: Albánia, Ausztria, Bosznia - Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó*, Észak-Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia.
A Freemover pályázatokat július 1-től kezdve lehet feltölteni a CEEPUS központi pályázati felületen. A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.
Figyelem! A pályázás és - nyertes pályázat esetén - a kiutazás előtt a pályázó felelőssége az adott célország beutazási rendelkezéseinek és a mindenkor hatályos hazai járványügyi intézkedéseknek, valamint a küldő, illetve fogadó intézmények irányelveinek ismerete, illetve a fogadó intézmény fogadókészségének egyeztetése.
Kontaktok:
- CEEPUS pályázat benyújtása (általános információ, technikai jellegű kérdések, pályázati dokumentumok): a Tempus Közalapítvány CEEPUS adminisztrátorai (ceepus@tpf.hu)
- Csernyus Aliz: aliz.csernyus@tpf.hu, 061-237-1300/560 (m.)
- Kamocsa Gábor: gabor.kamocsa@tpf.hu, 061-237-1300/240 (m.)
- ELTE specifikus szabályok, pályázható helyek: Pósch Orsolya, erasmus@elte.hu
- Szakmai kérdések, tanulmányi ügyek (pl. tárgyelismertetés): kari koordinátorok
I. Pályázati feltételek
Freemover mobilitások keretében a hallgatók normál szakos részképzésre (féléváthallgatás – Student Mobility) és rövid távú hallgatói mobilitásra (Short Term Student Mobility) jelentkezhetnek a 2020/21-es tanév tavaszi félévére.
Egyes országok az őszi félévben is fogadnak Freemover ösztöndíjasokat, erre külön felhívás esetén nyújtható be pályázat, melyet a Tempus Közalapítvány nyár elején tesz közzé a honlapján.
A) Általános pályázati feltételekCEEPUS-ösztöndíjas csak az a hallgató lehet, aki megfelel az alábbi feltételeknek:
- két lezárt félév a kiutazásig (MA szakos hallgatók vonatkozásában ebbe beleszámít a BA képzés is),
- a kiutazás szempontjából releváns félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,
- adott hálózat egyetemi/főiskolai felelősének támogatása,
- az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása),
- CEEPUS országbeli állampolgársággal rendelkezik.
Amennyiben a pályázó nem CEEPUS ország állampolgára, de CEEPUS ország akkreditált felsőfokú intézményében tanul, azonos feltételekkel jogosult részt venni a programban. Ebben az esetben a pályázathoz egy ún. „Equal Status” dokumentumot kell feltölteni, amely azt hivatott igazolni, hogy a pályázó a küldő intézmény teljes jogú beiratkozott hallgatója (pl. hallgatói jogviszony-igazolás).
A pályázó saját állampolgárságával megegyező országba nem utazhat CEEPUS támogatással!
B) Pályázati feltételek mobilitás típustól függően- normál szakos részképzés (féléváthallgatás) – Student Mobility
- Pályázhatnak: alap-, mesterképzéses és PhD hallgatók
- Időtartam: 1 szemeszter vagy trimeszter, 3 -5 hónap
- Minimum kint tartózkodási idő: teljes hónapok, az utolsó hónap legalább 16 nap
- Tevékenység: a kinntartózkodás alatt kurzusok látogatása, teljesítése és kreditszerzés kötelező, kiegészítheti szakmai gyakorlat is. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
- Rövid távú hallgatói mobilitás – Short Term Student mobility
- Pályázhatnak: alap- és mesterképzéses hallgatók és PhD hallgatók
- Időtartam: 1-2 hónap.
- Minimum kint tartózkodási idő: 1 hónap esetében 21 nap, 2 hónap esetében 1 teljes hónap és 16 nap.
- Tevékenység: diplomamunka- vagy disszertáció készítése, ahhoz labormunka, nyári egyetem, intenzív kurzus. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
A pályázásról, az ehhez szükséges elvárásokról, formai feltételekről további információ itt található, valamint a Tempus Közalapítvány hallgatói mobilitásra vonatkozó oldalán.
II. Elnyerhető támogatás összege
Az ösztöndíjat a nyertes pályázó a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő. Az aktuális ösztöndíj összegekről, illetve a kiegészítő támogatásokról bővebben a Központi CEEPUS Iroda honlapján tájékozódhat, az egyes nemzeti CEEPUS irodák linkjeire kattintva. Az ösztöndíjat bizonyos országokban kiegészítheti a szállási, illetve étkeztetési költségek megtérítése.
CEEPUS ösztöndíjak országonként
III. Pályázható helyek
A Freemover pályázattípusban a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszban lévő hallgatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok.
Az intézmények kiválasztásához itt találnak segítséget, a III.B. pontban.
IV. A pályázat benyújtása
A Freemover pályázatok beadásának határideje: november 30. (éjfél).
A pályázatokat kizárólag online kell feltölteni a Központi CEEPUS Iroda honlapjára melynek lépései a következők:
1) Regisztráció: www.ceepus.info / Sign in / Click here to register / 2 oldalas regisztrációs lap kitöltése (személyes és intézményi adatok) / email címre érkezett linkkel érvényesíteni a regisztrációt / Mobility opció
FONTOS! Regisztrálni csak egyszer kell, újbóli pályázás esetén is ugyanezt a logint kell használni!
2) A pályázat elkészítése: felhasználónévvel és jelszóval bejelentkezve: Mobility Desktop felület / Your mobility application / Academic year (legördülő menü) /Action / pályázati űrlap kitöltése
Dokumentumok:
- 1 db Letter of Acceptance: fogadólevél a fogadóintézménytől (aláírás és intézményi pecsét)
- 2 db Letter of Recommendation: 2 db ajánlólevél a hazai intézmény két (nem külsős) oktatójától, aláírva és lepecsételve.
- Nem CEEPUS ország állampolgára: Equal Status dokumentum
A formanyomtatványok letölthetők a www.ceepus.info oldalról. Más dokumentumokkal nem helyettesíthetők. A dokumentumokat aláírással és intézményi pecséttel kell hitelesíttetni.
Ausztriába pályázók a dokumentumok feltöltése nélkül véglegesítik pályázatukat az online rendszerben. Ezt követően az osztrák Nemzeti Iroda meghatározza a rendelkezésükre álló szabad kvóták alapján a Freemover jelöltek körét, majd egy további státuszba („upload documents”) továbbítja őket a ceepus.info-n. Az ilyen pályázóknak csak ezután kell feltölteni a szükséges fogadó nyilatkozatot a fogadóegyetemtől, ill. az ajánlásokat a hazai intézménytől.
A kitöltött, aláírt, intézményi pecséttel ellátott dokumentumokat szkennelt formában fel kell tölteni a pályázathoz, majd a pályázatot a „SUBMIT” gomb megnyomásával véglegesíteni.
A táblázatot online kell kitölteni a rendszerben a "waiting for finance plan" státuszú pályázóknak, miután az osztrák nemzeti iroda előzetesen jóváhagyta a jelentkezésüket (a Finance Plan menü csak ekkor válik elérhetővé a pályázati adatok között). Erről automatikus rendszerüzenetet kapnak. Az online táblázat a pályázat megnyitásával érhető el. A megnyitott pályázaton belül a csatoltan található útmutató szerint 1. lépésként az Open gomb segítségével lehet elérni a Finance Plan menüt, majd a kitöltött és elmentett pénzügyi tervet 2. lépésként be kell nyújtani az osztrák nemzeti irodához (Submit finance plan). A jelzett költségtervnek összhangban kell állnia az ösztöndíj összegével. A táblázat kitöltését a felületen található útmutató segíti.
Az osztrák nemzeti iroda az ösztöndíjat csak a pénzügyi terv benyújtást követően ítéli meg. A pályázat státusza tehát így fog kinézni Ausztriában: 1. submitted, 2. upload documents 3. waiting for finance plan, 4. waiting for the award.
Kérdés esetén forduljanak bizalommal a Tempus Közalapítvány munkatársaihoz a ceepus@tpf.hu email címen, ill. az osztrák nemzeti iroda elérhetőségei és az ösztöndíj összegek megtalálhatók itt.
3) A pályázat véglegesítése: check & submit gomb
Online support: A központi iroda honlapján (jobb felső sarok) online chat helpdesk szolgáltatás működik angol és német nyelven. Kérjük, hogy technikai problémáikkal ezt a szolgáltatást vegyék igénybe!
A hálózati mobilitási pályázat útja a pályázati felületre belépve nyomon követhető:
- a jelentkező véglegesíti a pályázatát (státusz: submitted, waiting for the nomination from the home NCO)
- a küldő intézmény CEEPUS koordinátora nominálja a küldő ország Nemzeti CEEPUS Irodája felé (státusz: waiting for the award from the host NCO)
- a fogadó ország Nemzeti CEEPUS Irodája - végső döntés a pályázatról (státusz: awarded by host NCO/ rejected by host NCO)
Nyertes pályázat esetén a pályázónak az ösztöndíjat elfogadását online vissza kell igazolnia, az ösztöndíj csak ekkor lesz kifizethető (státusz: accepted by applicant)
V. Pályázati eredmények
A CEEPUS programban az ösztöndíjakról a végső döntést a fogadó ország nemzeti irodája hozza meg. A pályázók pályázatuk aktuális állapotát ellenőrizhetik a jelentkezési felületen. A pályázók az ösztöndíj megítéléséről (status: awarded by host NCO) vagy a pályázat elutasításáról (status: rejected by host NCO) rendszerüzenet kapnak a regisztrációkor megadott email-címre.
A kiválasztás során az esélyegyenlőség érvényesítése érdekében a CEEPUS pályázatokat a hátrányos helyzetű jelentkezők számára is elérhetővé kell tenni. Előnyben kell részesíteni a kiválasztás során azokat a jelentkezőket, akik eddig nem részesültek CEEPUS ösztöndíjban (freemover mobilitást is beleértve).
A felsőoktatási intézmény CEEPUS koordinátora csak az általa ösztöndíjra javasolt pályázatokat továbbítja a Tempus Közalapítványnak (továbbiakban: TKA). A TKA elutasítja a beérkezett pályázatokat, amennyiben:
- a benyújtott hallgatói pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek,
- a pályázat formailag nem megfelelő,
- a pályázó a határidő után nyújtotta be a pályázatát,
- a megpályázott hónapok meghaladják a rendelkezésre álló keretet.
Az eredmények a Freemover pályázatok november 30-ig való benyújtása után december-január folyamán várhatóak.
Az ösztöndíj elfogadásáról a pályázónak visszajelzést kell nyújtania a fogadó ország nemzeti irodája felé.
- A pályázat online elfogadásának menete: Manage your mobility applications / Academic year (legördülő menü) / Adott pályázat megnyitása – open / Accept.
- Ezután a pályázat státusza: Accepted by applicant.
- A fogadó ország nemzeti irodája ezután értesítést küld az ösztöndíj elnyeréséről és a további lépésekről.
A pályázat online elfogadása mellett néhány ország papír alapon is kéri az ún. Letter of Acceptance dokumentumot, erről azonban külön értesítést küld a támogatott pályázóknak.
CEEPUS Freemover pályázati felhívás - 2019/20
2019/20 - őszi félév
- Aktív státuszú hallgatók nyújthatnak be pályázatot az alábbi országokba: Bulgária, Csehország*, Észak-Macedónia, Horvátország, Koszovó, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia és Szlovákia.
- Csehország csak különösen indokolt esetben fogad freemover pályázókat az őszi félévben. Kérjük, előzetesen tájékozódjanak a cseh nemzeti irodánál.
2019/20 - tavaszi félév
- Aktív státuszú hallgatók nyújthatnak be pályázatot valamennyi CEEPUS tagország bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül.
A hivatalos CEEPUS országok: Albánia, Ausztria, Bosznia - Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó, Észak-Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia.
A Freemover pályázatokat július 1-től kezdve lehet feltölteni a CEEPUS központi pályázati felületen. A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.
Kontaktok:
- CEEPUS pályázat benyújtása (általános információ, technikai jellegű kérdések, pályázati dokumentumok): a Tempus Közalapítvány CEEPUS adminisztrátorai (ceepus@tpf.hu)
- Csernyus Aliz: aliz.csernyus@tpf.hu, 061-237-1300/560 (m.)
- Kamocsa Gábor: gabor.kamocsa@tpf.hu, 061-237-1300/240 (m.)
- ELTE specifikus szabályok, pályázható helyek: Pósch Orsolya, erasmus@elte.hu
- Szakmai kérdések, tanulmányi ügyek (pl. tárgyelismertetés): kari koordinátorok
I. Pályázati feltételek
Freemover mobilitások keretében a hallgatók normál szakos részképzésre (féléváthallgatás – Student Mobility) és rövid távú hallgatói mobilitásra (Short Term Student Mobility) jelentkezhetnek a 2019/20-as tanév tavaszi félévére.
Egyes országok az őszi félévben is fogadnak Freemover ösztöndíjasokat, erre külön felhívás esetén nyújtható be pályázat, melyet a Tempus Közalapítvány nyár elején tesz közzé a honlapján.
A) Általános pályázati feltételekCEEPUS-ösztöndíjas csak az a hallgató lehet, aki megfelel az alábbi feltételeknek:
- két lezárt félév a kiutazásig (MA szakos hallgatók vonatkozásában ebbe beleszámít a BA képzés is),
- a kiutazás szempontjából releváns félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,
- adott hálózat egyetemi/főiskolai felelősének támogatása,
- az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása),
- CEEPUS országbeli állampolgársággal rendelkezik.
Amennyiben a pályázó nem CEEPUS ország állampolgára, de CEEPUS ország akkreditált felsőfokú intézményében tanul, azonos feltételekkel jogosult részt venni a programban. Ebben az esetben a pályázathoz egy ún. „Equal Status” dokumentumot kell feltölteni, amely azt hivatott igazolni, hogy a pályázó a küldő intézmény teljes jogú beiratkozott hallgatója (pl. hallgatói jogviszony-igazolás).
A pályázó saját állampolgárságával megegyező országba nem utazhat CEEPUS támogatással!
B) Pályázati feltételek mobilitás típustól függően- normál szakos részképzés (féléváthallgatás) – Student Mobility
- Pályázhatnak: alap-, mesterképzéses és PhD hallgatók
- Időtartam: 1 szemeszter vagy trimeszter, 3 -5 hónap
- Minimum kint tartózkodási idő: teljes hónapok, az utolsó hónap legalább 16 nap
- Tevékenység: a kinntartózkodás alatt kurzusok látogatása, teljesítése és kreditszerzés kötelező, kiegészítheti szakmai gyakorlat is. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
- Rövid távú hallgatói mobilitás – Short Term Student mobility
- Pályázhatnak: alap- és mesterképzéses hallgatók és PhD hallgatók
- Időtartam: 1-2 hónap.
- Minimum kint tartózkodási idő: 1 hónap esetében 21 nap, 2 hónap esetében 1 teljes hónap és 16 nap.
- Tevékenység: diplomamunka- vagy disszertáció készítése, ahhoz labormunka, nyári egyetem, intenzív kurzus. A tervezett tevékenységeket a pályázat Motivation részében kell kifejteni.
A pályázásról, az ehhez szükséges elvárásokról, formai feltételekről további információ itt található, valamint a Tempus Közalapítvány hallgatói mobilitásra vonatkozó oldalán.
II. Elnyerhető támogatás összege
Az ösztöndíjat a nyertes pályázó a fogadó országtól kapja, ennek mértéke országonként eltérő. Az aktuális összegekről bővebben a Központi CEEPUS Iroda honlapján tájékozódhat, az egyes nemzeti CEEPUS irodák linkjeire kattintva.
CEEPUS ösztöndíjak országonként - 2018
III. Pályázható helyek
A Freemover pályázattípusban a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszban lévő hallgatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok.
Az intézmények kiválasztásához itt találnak segítséget, a III.B. pontban.
IV. A pályázat benyújtása
A Freemover pályázatok beadásának határideje: november 30. (éjfél).
A pályázatokat kizárólag online kell feltölteni a Központi CEEPUS Iroda honlapjára melynek lépései a következők:
1) Regisztráció: www.ceepus.info / Sign in / Click here to register / 2 oldalas regisztrációs lap kitöltése (személyes és intézményi adatok) / email címre érkezett linkkel érvényesíteni a regisztrációt / Mobility opció
FONTOS! Regisztrálni csak egyszer kell, újbóli pályázás esetén is ugyanezt a logint kell használni!
2) A pályázat elkészítése: felhasználónévvel és jelszóval bejelentkezve: Mobility Desktop felület / Your mobility application / Academic year (legördülő menü) /Action / pályázati űrlap kitöltése
Dokumentumok:
- 1 db Letter of Acceptance: fogadólevél a fogadóintézménytől (aláírás és intézményi pecsét)
- 2 db Letter of Recommendation: 2 db ajánlólevél a hazai intézmény két (nem külsős) oktatójától, aláírva és lepecsételve.
- Nem CEEPUS ország állampolgára: Equal Status dokumentum
A formanyomtatványok letölthetők a www.ceepus.info oldalról. Más dokumentumokkal nem helyettesíthetők. A dokumentumokat aláírással és intézményi pecséttel kell hitelesíttetni.
Ausztriába pályázók a dokumentumok feltöltése nélkül véglegesítik pályázatukat az online rendszerben. Ezt követően az osztrák Nemzeti Iroda meghatározza a rendelkezésükre álló szabad kvóták alapján a Freemover jelöltek körét, majd egy további státuszba („upload documents”) továbbítja őket a ceepus.info-n. Az ilyen pályázóknak csak ezután kell feltölteni a szükséges fogadó nyilatkozatot a fogadóegyetemtől, ill. az ajánlásokat a hazai intézménytől.
A kitöltött, aláírt, intézményi pecséttel ellátott dokumentumokat szkennelt formában fel kell tölteni a pályázathoz, majd a pályázatot a „SUBMIT” gomb megnyomásával véglegesíteni.
A táblázatot online kell kitölteni a rendszerben a "waiting for finance plan" státuszú pályázóknak, miután az osztrák nemzeti iroda előzetesen jóváhagyta a jelentkezésüket (a Finance Plan menü csak ekkor válik elérhetővé a pályázati adatok között). Erről automatikus rendszerüzenetet kapnak. Az online táblázat a pályázat megnyitásával érhető el. A megnyitott pályázaton belül a csatoltan található útmutató szerint 1. lépésként az Open gomb segítségével lehet elérni a Finance Plan menüt, majd a kitöltött és elmentett pénzügyi tervet 2. lépésként be kell nyújtani az osztrák nemzeti irodához (Submit finance plan). A jelzett költségtervnek összhangban kell állnia az ösztöndíj összegével. A táblázat kitöltését a felületen található útmutató segíti.
Az osztrák nemzeti iroda az ösztöndíjat csak a pénzügyi terv benyújtást követően ítéli meg. A pályázat státusza tehát így fog kinézni Ausztriában: 1. submitted, 2. upload documents 3. waiting for finance plan, 4. waiting for the award.
Kérdés esetén forduljanak bizalommal a Tempus Közalapítvány munkatársaihoz a ceepus@tpf.hu email címen, ill. az osztrák nemzeti iroda elérhetőségei és az ösztöndíj összegek megtalálhatók itt.
3) A pályázat véglegesítése: check & submit gomb
Online support: A központi iroda honlapján (jobb felső sarok) online chat helpdesk szolgáltatás működik angol és német nyelven. Kérjük, hogy technikai problémáikkal ezt a szolgáltatást vegyék igénybe!
A hálózati mobilitási pályázat útja a pályázati felületre belépve nyomon követhető:
- a jelentkező véglegesíti a pályázatát (státusz: submitted, waiting for the nomination from the home NCO)
- a küldő intézmény CEEPUS koordinátora nominálja a küldő ország Nemzeti CEEPUS Irodája felé (státusz: waiting for the award from the host NCO)
- a fogadó ország Nemzeti CEEPUS Irodája - végső döntés a pályázatról (státusz: awarded by host NCO/ rejected by host NCO)
Nyertes pályázat esetén a pályázónak az ösztöndíjat elfogadását online vissza kell igazolnia, az ösztöndíj csak ekkor lesz kifizethető (státusz: accepted by applicant)
V. Pályázati eredmények
A CEEPUS programban az ösztöndíjakról a végső döntést a fogadó ország nemzeti irodája hozza meg. A pályázók pályázatuk aktuális állapotát ellenőrizhetik a jelentkezési felületen. A pályázók az ösztöndíj megítéléséről (status: awarded by host NCO) vagy a pályázat elutasításáról (status: rejected by host NCO) rendszerüzenet kapnak a regisztrációkor megadott email-címre.
A kiválasztás során az esélyegyenlőség érvényesítése érdekében a CEEPUS pályázatokat a hátrányos helyzetű jelentkezők számára is elérhetővé kell tenni. Előnyben kell részesíteni a kiválasztás során azokat a jelentkezőket, akik eddig nem részesültek CEEPUS ösztöndíjban (freemover mobilitást is beleértve).
A felsőoktatási intézmény CEEPUS koordinátora csak az általa ösztöndíjra javasolt pályázatokat továbbítja a Tempus Közalapítványnak (továbbiakban: TKA). A TKA elutasítja a beérkezett pályázatokat, amennyiben:
- a benyújtott hallgatói pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek,
- a pályázat formailag nem megfelelő,
- a pályázó a határidő után nyújtotta be a pályázatát,
- a megpályázott hónapok meghaladják a rendelkezésre álló keretet.
Az eredmények a Freemover pályázatok november 30-ig való benyújtása után december-január folyamán várhatóak.
Az ösztöndíj elfogadásáról a pályázónak visszajelzést kell nyújtania a fogadó ország nemzeti irodája felé.
- A pályázat online elfogadásának menete: Manage your mobility applications / Academic year (legördülő menü) / Adott pályázat megnyitása – open / Accept.
- Ezután a pályázat státusza: Accepted by applicant.
- A fogadó ország nemzeti irodája ezután értesítést küld az ösztöndíj elnyeréséről és a további lépésekről.
A pályázat online elfogadása mellett néhány ország papír alapon is kéri az ún. Letter of Acceptance dokumentumot, erről azonban külön értesítést küld a támogatott pályázóknak.
CEEPUS Freemover pályázati felhívás - 2018/19. tavasz
CEEPUS országok
Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.
A pályázat benyújtásának menete
A Freemover pályázatokat 2018. november 30-ig kell feltölteni a www.ceepus.info központi pályázati felületen. A jelentkezés kizárólag online zajlik.
Bővebb információ a pályázás menetéről és a csatolandó dokumentumokról a Tempus Közalapítvány honlapján érhető el a következő linkeken:
A CEEPUS programban az ösztöndíjat minden esetben a fogadó ország biztosítja a támogatott pályázóknak.
A pályázatok elbírálásával, ösztöndíjazással, kinti tanulmányokkal/oktatással, fogadó intézmény keresésével kapcsolatban a fogadó ország nemzeti irodájánál érdeklődhetnek.
Az ösztöndíjak aktuális összegei, a fogadó országok nemzeti irodáinak elérhetőségei, ill. egyéb hasznos információk a CEEPUS központi pályázati felületen az egyes országok linkjeire kattintva találhatók. A Network menüpont alatt az egyes országok aktív CEEPUS kapcsolatokkal rendelkező intézményeinek listája is megtalálható.
Amennyiben kérdése van a pályázással kapcsolatban, keresse Pósch Orsolya nemzetközi koordinátort az erasmus@elte.hu e-mail címen.
LETÖLTÉSEK
CEEPUS ösztöndíjak országonként - 2018
CEEPUS Freemover pályázat felhívás - 2018/19. ősz
*Csehország és Szerbia csak különösen indokolt esetben fogad Freemover pályázókat az őszi félévben.
A Freemover pályázatokat július 1-től kezdve lehet feltölteni a CEEPUS központi pályázati felületen. A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.
Bővebb információ a pályázás menetéről és a csatolandó dokumentumokról a Tempus Közalapítvány honlapján érhető el a következő linkeken:
A CEEPUS programban az ösztöndíjat minden esetben a fogadó ország biztosítja a támogatott pályázóknak.
A pályázatok elbírálásával, ösztöndíjazással, kinti tanulmányokkal/oktatással, fogadó intézmény keresésével kapcsolatban a fogadó ország nemzeti irodájánál érdeklődhetnek.
Az ösztöndíjak aktuális összegei, a fogadó országok nemzeti irodáinak elérhetőségei, ill. egyéb hasznos információk a CEEPUS központi pályázati felületen az egyes országok linkjeire kattintva találhatók. A Network menüpont alatt az egyes országok aktív CEEPUS kapcsolatokkal rendelkező intézményeinek listája is megtalálható.
Amennyiben kérdése van a pályázással kapcsolatban, keresse Pósch Orsolya nemzetközi koordinátort az erasmus@elte.hu e-mail címen.
LETÖLTÉSEK
CEEPUS ösztöndíjak országonként - 2018