Vándorló micro:bitek
A Micro:bit botorkálás elnevezésű kezdeményezés célja, hogy a BBC micro:bit eszközt (ha csak átmeneti használatra is), minél több iskolába eljuttassák, és a diákok játékos programozási/kódolási tevékenységeken keresztül megismerhessék, kipróbálhassák az eszközben rejlő lehetőségeket, ezzel is fejlesztve informatikai gondolkodásukat.
„A BBC micro:bit kisméretű, programozható panel, beépített szenzorokkal (iránytű, gyorsulásmérő, fényérzékelő), LED-mátrix kijelzővel, ki/bemeneti csatlakozókkal, Bluetooth technológiával. Az eszközt egyszerűen használható, grafikus blokknyelv segítségével is programozhatjuk, hasonlóan a Scratch környezethez” – mondta el a szerkezetről Abonyi-Tóth Andor, aki az eszköz használatáról az idei Kutatók Éjszakáján tartott foglalkozást.
A Robi és Bori nevet viselő eszközöket az ELTE Informatikai Kar Média- és Oktatásinformatikai Tanszékén belül létrejött T@T Labor és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság munkatársai, Abonyi-Tóth Andor, Pluhár Zsuzsa és Turcsányi-Szabó Márta mutatták be.
Folyamatosan várják azon iskolák jelentkezését, amelyek ki szeretnék próbálni az oktatásban a micro:biteket.