Utak az oktatásfejlesztésben – gondolkozzunk együtt!
Az Egyetem még 2022-ben határozta el, hogy polgáraival együttműködésben keresi a választ a felsőoktatás kihívásaira. Hogyan változik a tanulási folyamat napjainkban? Hogyan lehet motiválni a hallgatókat, és miként támogathatjuk a speciális szükségletű hallgatókat? Hogyan vonhatók be a hallgatók az innovációba? Milyen lehetőségeik vannak a kurzusfejlesztésre az oktatóknak? Mi javíthatja az oktatás minőségét, és hogyan lehet megfelelni a fenntarthatóság szempontjainak? Milyen szerepet játszhat a mesterséges intelligencia a képzésfejlesztésben és a hallgatók szolgálatában?
A rendezvényen az ELTE oktatói, kutatói, szakértői és hallgatói beszélnek eredményeikről, tapasztalataikról és elképzeléseikről a felsőoktatásban folyó oktatási tevékenységgel, a jelenlegi és jövőbeli trendekkel és gyakorlatokkal kapcsolatban. Az oktatásmódszertan különböző területeire fókuszáló konferencia lehetőséget teremt az információcserére és a tudásmegosztásra az egyetem polgárai között, akik ily módon közösen találhatnak válaszokat és megoldásokat a felmerülő problémákra.
A fő téma idén az, merre, hogyan haladjunk tovább a digitális térben, az oktatói munkában, a hallgatók támogatásában. A plenáris előadást Fenyvesi Kristóf, a Jyväskylä Egyetem vezető kutatója és Dósa Kata, a Budapesti Corvinus Egyetem központvezetője tartja. Az előadásokat előre felvett videók formájában mutatják be, ezeket diszkusszió követi.
A konferenciára érdeklődőket is várnak, a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni 2025. február 3-ig lehet.
A korábbi előadások absztraktjait az alábbi linken tekintheti meg, a 2023-as konferencia plenáris előadásait itt nézheti meg, a konferenciasorozatról itt talál további információt.