Témavezetőket és külső partnereket keres a CHARM-EU

2025.02.19.
Témavezetőket és külső partnereket keres a CHARM-EU
A CHARM-EU mesterképzésének végzősei a program záró fázisában vállalati és társadalmi partnerek által ajánlott diplomamunka-projekteken dolgoznak külső szakértők mentorálása és belsős témavezetők támogatása mellett. Az Egyetemszövetség egyaránt várja az érdeklődő partnerek és ELTE-s oktatók jelentkezését, akik szívesen támogatnák 1-1 hallgatói csoport munkáját.

Az első közös diplomát (joint degree) kínáló európai mesterképzést elindító CHARM-EU egyetemszövetség akadémiai partnerei mellett együtt dolgozik az igazgatási, a gazdasági és a társadalmi szféra szereplőivel is. A fenntarthatóság globális kihívásai mesterképzés záró szakaszában (Capstone) a hallgatók a Szövetség külső szakértői hálózatával együttműködve közösen hoznak létre új tudást és megoldásokat az ENSZ fenntartható fejlődési céljaihoz kapcsolódó egyes társadalmi kihívásokon dolgozva.

A közös mesterszak 2025 szeptemberében kezdődő Capstone fázisához CHARM-EU olyan külső partnereket keres, akik egy kihívásalapú diplomamunka-projekt benyújtásával és egy-egy hallgatói csoport külső mentorálásával segítenék a szemeszter megvalósulását. A részletes felhívás itt érhető el

A Szövetség továbbá ELTE-s oktatók jelentkezését is várja akár a már benyújtott projektjavaslatokhoz kapcsolódó belső témavezetői feladatok ellátására, akár új projektjavaslatok benyújtására.  Amennyiben kutatási/oktatási tevékenysége kapcsolódik a képzés témáihoz, illetve szívesen részt venne témavezetőként a mesterképzésben, örömmel várjuk jelentkezését a mesterképzés Capstone-fázisának ELTE-s koordinátoránál, Jesús Reyes Nunez-nél. 

Jelentkezési határidő: 2025. március 3. 

Az előző szemeszterben két hallgatói csoport töltötte Budapesten a Capstone fázist Velich Andrea (ELTE BTK) és Varga Attila (ELTE PPK) témavezetése mellett, valamint két vállalati partner, a Budapest Gyógyfürdői Zrt. és a Fővárosi Vízművek közreműködésével. A diákok a vállalati partnerekkel karöltve a városhoz és a víz tematikájához illeszkedő Capstone-kihíváson dolgoztak: az egyik csoport Budapest gyógyfürdőihez kapcsolódva a fenntartható víz-, fürdő- és örökséggazdálkodásra fókuszált, míg a másik a fenntartható dunai vízgazdálkodást és a kapcsolódó kreatív innovációk előmozdítását vizsgálta.