Remekeltek a magyarok az Európai Lány Informatikai Diákolimpián

2024.08.01.
Remekeltek a magyarok az Európai Lány Informatikai Diákolimpián
Két ezüst- és egy bronzérmet, valamint egy dicséretet szereztek a magyar középiskolások a hollandiai Veldhovenben megrendezett versenyen, a csapatot az ELTE Informatikai Kar és Neumann János Számítógéptudományi Társaság munkatársai készítették fel a megmérettetésre. 

Világszerte és hazánkban is viszonylag kevés nő dolgozik informatikusként, az Európai Lány Informatikai Diákolimpia (EGOI) célja épp ezért az, hogy a női példaképeket és a versenyzők sikereit reflektorfénybe állítva minél több lányt inspiráljon arra, hogy informatikusként építsen magának karriert.

Az idei megmérettetésen 57 ország csaknem 200 tanulója indult, a résztvevőknek a verseny két napján négy-négy programozási feladatot kellett megoldaniuk a megfelelő algoritmus kitalálásával, majd ennek kódolásával.

A négyfős magyar delegációból Keresztély Zsófia, a budapesti Szent István Gimnázium diákja és Nagy Korina, a kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium diákja is ezüstérmet szereztek. Horváth Dóra, a Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium diákja bronzéremmel tért haza, Nguyen Kim Dorka, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákja pedig a második napi eredményéért dicséretet kapott.

A diákok az ELTE Informatikai Karán készültek fel a versenyre, a kar oktatóinak és mentoráló hallgatóinak segítségével, a Neumann János Számítógéptudományi Társaság (NJSZT) együttműködésével. A több hónapos online és helyszíni felkészülést tábor zárta. A felkészítésben kulcsszerepet vállalt az ELTE IK két adjunktusa, Erdősné Németh Ágnes csapatvezető és Németh Zsolt.

„Mint a versenyzők elmondták, legnagyobb felismerésük az volt, hogy a világ minden táján ugyanazokkal a problémákkal küzdünk és ugyanazoknak a dolgoknak örülünk, azaz sokkal több az egyezőség, mint a különbség az egyes földrészekről érkezők közt. Az EGOI lehetőséget ad a jógyakorlatok cseréjére, a tapasztalatok megosztására és a női példaképek megismerésére is” – kommentálta az idei eredményeket Erdősné Németh Ágnes.

A versenyzők felkészítését a Kulturális és Innovációs Minisztérium, valamint a Nemzeti Tehetség Program támogatta (NTP-STEM-23-0016).

Forrás: ELTE IK