Nyolc érem az Európai Egyetemi Játékokon

2024.07.24.
Az eseményen az ELTE-t 27 sportoló képviselte, hallgatóink két küzdősportban két arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szereztek.

A Debrecenben és Miskolcon július 10. és 24. között megrendezett Európai Egyetemi Játékokon 40 ország 400 egyeteméről csaknem 5000 versenyző mérte össze erejét 17 sportágban. Hazánkból 22 felsőoktatási intézmény 700 sportolója érkezett a játékokra, ami a verseny történetének eddigi legnagyobb létszámú magyar küldöttsége.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemet hét sportágban (kick-boksz, karate, cselgáncs, strandröplabda, taekwon-do, tollaslabda, tenisz) összesen 27 sportoló képviselte, hallgatóink összesen két arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szereztek.

Nichols-izaguirre Dávid Enrique, a PPK pszichológia mesterszakos hallgatója karatéban, Rehák Márk, az ELTE GTK kereskedelem és marketing szakos hallgatója kick-boksz K1-ben állhatott a dobogó legfelső fokára.

Szodorai Bianka, a PPK sportszervezés szakos hallgatója karate kumitéban, Tóth-Szabó Vilmos, a PPK edző Bsc szakos hallgatója kick-boksz full contactban végzett a második helyen. Szmolek Emánuel tanárszakos hallgatónk két ezüstérmet is szerzett a kick-boksz kick light, illetve a pointfighting versenyben.

Egyéniben Zsíros Annamária, a Társadalomtudományi Kar szociológia szakon végzett hallgatója kick-boksz kick lightban állhatott a dobogó harmadik fokára, a másik bronzérmet az ELTE női karate csapata, vagyis Bokori Kata (Tanító- és Óvóképző Kar), Kollár Eszter (Gazdaságtudományi Kar) és Uhlyarik Panna (Bölcsészettudományi Kar) szerezték meg.

A 2024-es Európai Egyetemi Játékok összesített éremtáblázatában Magyarország szerepel az első helyen. Hazánkból a legtöbb érmet a Testnevelési és Sporttudományi Egyetem szerezte, az ELTE nyolc dobogós helyezésével pedig a második lett.

Borítókép: EUG2024