Nemzetközi tanévnyitóra utaznak az ELTE-s diákok
A három napos rendezvényen ipari problémákra keresnek üzletileg is hasznosítható megoldásokat, amelyeket a terület kiemelkedő képviselői alkotta zsűri előtt mutatnak be. A nemzetközi tanévnyitót két éve az ELTE Informatikai Karán rendezték.
Az EIT Digital keretében az érdeklődő hallgatók 9 ország 20 vezető európai egyeteme által kínált 8 mesterprogram közül választhatnak. A két éves képzés során kötelező szakmai gyakorlaton és két hetes nyári iskolán is részt vesznek a diákok. A program sikeres elvégzése esetén a hallgatók kettős diplomát és egy, az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) által kiállított oklevelet kapnak. Az EIT Digital mesterképzése keretében az ELTE-n a Szoftver- és szolgáltatás-architektúrák (Software and Service Architectures - SSA) és a Biztonság és adatvédelem (Security and Privacy – S&P) szakokat választhatják a hallgatók, valamint a BME-n is elérhető két képzés.
Horváth Zoltán, az EIT Digital Budapest igazgatója, az ELTE IK dékánja elmondta: „jelentős a munkaerőhiány az informatikai területen, nincs elég kiváló műszaki ismeretekkel rendelkező szakember. Az EIT Digital mesterképzése ebből a szempontból is hiánypótló program, mert egyedülálló módon ötvözi azokat az oktatási, kutatási és üzleti tevékenységeket, amelyek
lehetővé teszik a hallgatók számára, hogy az informatikai ismeretek mellett vállalkozói készségeket is elsajátítsanak, ezáltal pedig Európa a digitális átalakulás egyik vezető szereplője lehet."
Horváth Zoltán hozzátette: „a képzés színvonalát jól mutatja, hogy a korábbi években végzett több mint harminc magyar hallgató mind megtalálta a helyét a munkaerőpiacon, a legtöbben vezető hazai informatikai cégeknél dolgoznak, de vannak olyan hallgatók is, akik az EIT Digital Doktori Iskolájában, Budapesten folytatják tanulmányaikat.” Nemcsak a magyarok hozzák haza a nemzetközi programban szerzett tudásukat, több külföldi hallgató is úgy döntött, hogy a Magyarországon töltött egy év után hazánkban marad: az ELTE Informatikai Karán tanul egy mexikói és egy olasz doktorandusz; egy holland alumnus pedig egy magyar KKV-nál helyezkedett el.
A nemzetközi program sikerességét bizonyítja, hogy globális szinten az EIT Digital mesterképzésén végzett hallgatók 76%-a elhelyezkedett, 24%-a pedig doktori képzés keretein belül folytatja tanulmányait. A végzettek közel egyharmada már tanulmányai befejezése előtt kapott állásajánlatot, 89%-uk Európában, 98%-uk a technológiai szektorban dolgozik. A végzettek 58%-a tervezi, hogy két éven belül saját vállalkozást indít. Patrick Hartigan, az EIT Digital Master School vezetője kiemelte: „Az EIT Digital egyedülálló innovációs és vállalkozásösztönző programjai az európai oktatási kínlat élvonalába tartoznak. Célunk, hogy az EIT Digital partnerintézményeinek – egyetemeknek, kutatóintézeteknek és vállalatoknak – köszönhetően sokszínűbb és könnyebben hozzáférhető, magas színvonalú tananyagok készüljenek. Az EIT Digital egy globálisan elismert oktatási márka felépítésén dolgozik.”
További információ az EIT Digital mesterképzéséről és a Budapesten választható lehetőségekről itt található.