Letölthető a szakdolgozatírók kézikönyve

2019.03.25.
Letölthető a szakdolgozatírók kézikönyve
Megjelent Körtvélyesi Zsolt, az ELTE TáTK Emberi Jogi és Politikatudományi Tanszék adjunktusának Bevezetés a tudományos szöveg írásába című kötete az ELTE Eötvös Kiadó gondozásában. A kötet az ELTE Oktatási és Képzési Tanácsának 2018. évi tankönyv- és jegyzettámogatási pályázatán nyert támogatást.

Szókratész és Platón idejében a tudományos diskurzus valóban személyes beszélgetéseken keresztül zajlott, maga az „akadémia” szó is a beszélgetés helyéül szolgáló ligetre utal. Napjaink tudományos világában azonban az írásé a főszerep: ahhoz, hogy be tudjunk kapcsolódni a tudományos diskurzusba, először meg kell ismernünk a hangadókat és tisztázni viszonyunkat a korábbi megszólalókhoz. 

A kiadvány elsősorban egyetemi hallgatók számára készült, akiknek számos alkalommal kell tudományos igényű szövegeket írniuk. Végigkalauzol a szakdolgozat készítésének folyamatán a témaválasztástól és a kutatói hipotézistől kezdve a kutatási módszertanon, az idézetek és hivatkozások alkalmazásán át egészen a dolgozat felépítéséig. Fő célja, hogy a Pázmány Péter által lefektetett alapokat követve tudományos igazságokra vezérlő kalauzt adjon azok kezébe, akiknek egyetemi közegben kell kutatáson alapuló dolgozatot írniuk. Körtvélyesi Zsolt az ELTE TÁTK nemzetközi tanulmányok képzésben született szakdolgozatokból leszűrt tapasztalatokból indul ki, és az ott észlelt leggyakoribb hibák elkerüléséhez kíván segítséget nyújtani. Bár a könyv tudományos dolgozatok készítéséről szól, tanácsai a tudományon kívüli világban is hasznosak lehetnek.

A kiadvány digitális formában ingyenesen letölthető az ELTE TáTK honlapjáról (PDF, 4,1 Mybte). A szerző arra is biztatja az olvasókat, hogy írják meg a jegyzettel kapcsolatos tapasztalataikat, javaslataikat és észrevételeiket az eutud@tatk.elte.hu e-mail címre.