Kutatási együttműködés az ELTE BTK és az OTP Fáy Alapítvány között

Csejtei Ildikó, az OTP Fáy Alapítvány ügyvezetője és Bartus Dávid, az ELTE Bölcsészettudományi Kar dékánja még 2024 szeptemberében írtak alá hosszútávú oktatási és kutatási együttműködést, amelynek keretében a bölcsészkari hallgatók számára elérhetővé váltak az alapítvány pénzügyi és vállalkozói ismereteket nyújtó tananyagai, illetve ezek egy része be is épült a BTK oktatási programjába. A megállapodásban az is szerepelt, hogy a felek megvizsgálják, mely futó, illetve tervezett kutatások esetén érdemes szorosabb kutatási együttműködést kialakítani.
Az ELTE BTK és az alapítvány most kiválasztott két pilot kutatást, amelyek a 2025 szeptemberéig tartó időszak végére kölcsönösen hasznosítható eredménnyel kecsegtetnek, és további együttműködések alapját képezhetik.
A Puha készségek fejlesztése mesterséges intelligencia segítségével című kutatás vezetője Baditzné Pálvölgyi Kata habilitált egyetemi docens, az ELTE Romanisztikai Intézet oktatója. A projektnek köszönhetően a felsőoktatásban tanuló hallgatók fókuszcsoportos formában fejleszthetik két kiválasztott készségüket, majd kiértékelhetik a fejlődés mértékét.
A Bóna Judit egyetemi tanár, az ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézet igazgatója által vezetett Szocioökonómiai sajátosságok hatása a nyelvi készségekre című kutatás célja a hátrányos helyzetben élők nyelvi képességeinek felmérése és fejlesztése, melyhez átfogó felmérés készül narratív készségteszt, beszédvizsgálatok és szövegértési tesztek segítségével.
Az eredmények célzott tananyagfejlesztési programok kidolgozásához járulhatnak hozzá, az ELTE BTK és az OTP Fáy Alapítvány emellett újabb közös projektek előkészítésén is dolgozik.
Forrás: ELTE BTK