Középiskolásoknak indít tehetséggondozó programokat az ELTE
Az elnyert összegből az ELTE Informatikai Kar iskolalátogatási programokat, szakköröket, diákolimpiai felkészítő és pályaorientációs foglalkozásokat, versenyeket, táborokat, workshopokat szervez új tananyagok kifejlesztésével; kibővített, új programmal rendezi meg az e-HÓD versenyt és a Lányok Napját; kampusz- és laborlátogatásokat tart; valamint vonzó és sikeres női karrierutakat is bemutat a középiskolásoknak.
A program kiemelt figyelmet fordít a hátrányos helyzetű régiókból érkező diákokra, megvalósításában pedig a kar oktatói mellett a doktori és tanárszakos hallgatókra is támaszkodik. Az ELTE IK főként a matematika, informatika és fizika fakultációs vagy szakkörös diákok részvételére számít.
Az ELTE Természettudományi Kar az összeget olyan programokra fordítja, amelyek a kar képzéseit és kutatásait népszerűsítik a középiskolákban, köztük legalább három vidéki intézményben. A projekt kiemelt célja, hogy minél több tehetséges diák jelentkezzen a TTK-ra olyan területekről, amelyekről korábban viszonylag kevés felvételiző indult el a természettudományok világa felé (lányok, hátrányos helyzetű kistérségekben élők, látássérültek).
A 2023-as év végén indult Sansz Programba már több mint 100 középiskolás diák jelentkezett és vett részt a TTK online vagy személyes jelenléttel zajló programjain, nyílt napjain, múzeumlátogatásokon vagy épp a Kutatók Éjszakáján. 2024 márciusában indulnak a diákok projektmunkái, a résztvevők mentortanárok vezetésével a TTK-n futó kutatásokba kapcsolódhatnak be. Májusban terepgyakorlat, júniusban szaktábor vár a diákokra, akik július elején a program zárásaként nyilvános, online is követhető tudományos diákkonferencián számolnak be az elért eredményekről és a kutatásuk során szerzett tapasztalatokról.
A borítóképen: diákok a NaTE által szervezett "Lányok Napja" rendezvényen az ELTE Informatika Karán 2023-ban