Két tehetség, ha összefog...
Balázs Gergő egyetemi tanulmányait végigkísérik a hallgatói tudományos életben és a nemzetközi perbeszédversenyeken elért eredmények. Tagja volt az ELTE ÁJK perbeszédcsapatának, amely 2018-ban a Washington D.C.-ben megrendezett Philip C. Jessup Nemzetközi Jogi Perbeszédversenyen több mint 120 egyetem közül megnyerte az összevont felperesi és alperesi beadványokért járó abszolút első helyet. Ezért az eredményért Trócsányi László igazságügyi miniszter elismerő oklevelet adományozott a csapat számára. Csapatban első helyezést ért el és a legjobb szónok díját is hazavihette a Nemzetközi Magánjogi és Európai Gazdasági Jogi Tanszék 2019-es Émile Noël európai uniós kereskedelmi jogi perbeszédversenyén is.
Dolgozataival két alkalommal is első helyezést ért el az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Nemzetközi Jogi Tagozatában. 2021-ben az ÁJK két másik hallgatójával együtt elnyerte az Országos Tudományos Diákköri Tanács Pro Scientia Aranyérmét, amely a hallgatói évek alatt nyújtott egyéni, tudományos összteljesítményt díjazza, sőt megkapta Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa különdíját is. Magáénak tudhatja az ELTE ÁJK Hajnóczy-díját a Nemzetközi és EU Közjogi TDK titkáraként végzett diákköri tevékenysége elismeréseként. Kutatási tervével a 2019/2020-as tanévben elnyerte az ÚNKP támogatását, elkészült munkáját a bírálók a legkiválóbbak közé választották. Az évek során számos publikációja jelent meg, és több számottévő előadást is tartott.
Kajtár Gábor 2008 óta tanít a Nemzetközi Jogi Tanszéken, 2014-ben elnyerte az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézete által alapított Pro Dissertatione Iuridica Excellentissima Díjat, amelyet az intézet kutatóiból álló bíráló bizottság doktori dolgozata alapján ítélt neki. 2017-ben az ELTE ígéretes kutatója lett, az Új Nemzeti Kiválósági Programban tízhónapos ösztöndíjat nyert el, Bolyai János Kutatási Ösztöndíjban részesült. Az Egyetem Rektori Kiválósági Különdíjban részesítette 2016-ban, az elismerést azok kapják, akiknek oktatási tevékenysége, tudományos kutatásai és egyetemi közéleti aktivitása egyaránt kiemelkedő. 2018-ban ELTE Szenátusi Érdemérmet kapott.
Több mint 10 éve készíti fel az ÁJK hallgatóit a nemzetközi perbeszédversenyekre, ahol tanítványai sorra érik el a kiemelkedő eredményeket. Mentorálásával 2019-ben az ELTE Jessup Team világbajnok lett, miközben egy másik ELTE-s csapata első lett az európai Telders versenyen is: ezzel az eredménnyel az ELTE lett a világon az első olyan egyetem, amelyiknek ugyanazon évben sikerült mindkét nemzetközi jogi versenyt megnyernie. Az Egyetem hírnevét, szakmai elismertségét növelő, folyamatos és kiemelkedően sikeres tehetséggondozási tevékenységét az ÁJK többször is Pro Jurisprudentia Practica Emlékéremmel ismerte el, majd az ELTE is Pro Ingenio díjban részesítette. Felkészítő tanárként évek óta segíti a kari OTDK-munkát, diákjai rendre a legkiválóbbak közt végeznek az országos döntőben. A minőségi felsőoktatás érdekében kifejtett tevékenysége elismeréseként 2019-ben az Országos Tudományos Diákköri Tanács Mestertanár Aranyérmet adományozott neki.
Az interjút az ELTE ÁJK honlapján olvashatja el.