Hárman kaptak Széchenyi-díjat az ELTE-n
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk alkalmából kitüntetéseket adományozott, az elismeréseket március 14-én az Országházban adták át.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem oktatói közül 2022-ben Széchenyi-díjat kapott
- Bányai Éva pszichológus, az ELTE Pszichológiai Intézet professor emeritusa Magyarország számára kivételesen értékes, a hipnózis kutatása és gyakorlati alkalmazása terén iskolateremtő tudományos pályája, valamint a pszichoonkológia tudományágának megalapításában és a pszichológusképzésben betöltött kiemelkedő szerepe elismeréseként;
- Gósy Mária nyelvész, az ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézet egyetemi tanára Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályafutása, az általános és a magyar fonetika, illetve a pszicholingvisztika területén elért eredményei, valamint a GMP beszédpercepciós diagnosztika kifejlesztését és sztenderdizálását megalapozó kutatásai elismeréseként;
- Keszler Borbála nyelvész, az ELTE Magyar Nyelvészeti Tanszék professor emeritusa Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályafutása, a magyar nyelvtörténet és az orvosi nyelv kutatása, valamint a magyar helyesírási szabályzat megalkotása és nyelvészek generációinak oktatása terén egyaránt kiemelkedő és elhivatott szakmai munkája elismeréseként.
A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott
- Tél Tamás Széchenyi-díjas fizikus, a fizikatudomány doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusa és Fizika Doktori Iskolájának korábbi vezetője, az MTA–ELTE Elméleti Fizikai, illetve Fizika Tanítása Kutatócsoportjainak volt vezetője a magyarországi káoszelméleti kutatásokban betöltött vezető szerepe, valamint a fizikatanítás oktatásának megújítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai és vezetői tevékenysége elismeréseként.
A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapott
- Jászapáti Petra rövidpályás gyorskorcsolyázó, az ELTE BTK hallgatója a Pekingben megrendezett XXIV. Téli Olimpiai Játékokon elért kiemelkedő eredménye, harmadik helyezése elismeréseként.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Vitályos Eszter, az EMMI európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára március 11-én adott át kitüntetéseket március 15. alkalmából a Pesti Vigadóban.
A Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült
- Szerencsés Károly történész, az ELTE Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszék egyetemi docense.
Ugyancsak március 11-én a Szépművészeti Múzeumban Nagy István agrárminiszter adott át kitüntetéseket azoknak, akik tevékenységükkel segítették a magyar agrárium fejlődését.
A Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést átvehette
- Estók János, történész, muzeológus, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár főigazgatója, az ELTE Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék főiskolai tanára jelentős agrártudományi és művelődéstörténeti kutatómunkája, valamint értékes tudományszervezői és intézményirányító tevékenysége elismeréseként.
Március 17-én újabb állami elismeréseket adott át Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese.
Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehetett át
- Kisteleki Károly, az ELTE Római Jogi és Összehasonlító Jogtörténeti Tanszék adjunktusa, közel két évtizedes adminisztrációs és igazgatási munkájáért, valamint jelentős tudománynépszerűsítő és oktatói tevékenységéért.