ESG és társadalmi innovációk

ESG és társadalmi innovációk
03/20

2025. március 20. 09:30 - 17:00

Harmónia Palota (1088 Budapest, Múzeum u. 9.)

03/20

2025. március 20. 09:30 - 17:00

Harmónia Palota (1088 Budapest, Múzeum u. 9.)


A fenntartható működés alapelveiről szóló TINLAB-URBAN21 konferenciára hallgatók és oktatók jelentkezését is várják.

A TINLAB–URBAN21 konferenciasorozat célkitűzése, hogy a városokat, várostérségeket felkészítse a 21. század kihívásaira, és olyan társadalmi innovációkat, jó gyakorlatokat mutasson be, amelyek segíthetnek ezen kihívások eredményes kezelésében.

A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium által támogatott konferencia célja, hogy bemutassa, miként kapcsolódhat össze az ESG keretrendszer és a társadalmi innováció. Az ESG (Environmental, Social, Governance) szemléletmód térnyerése nemcsak a fenntartható működés alapjait fekteti le a vállalatok és közösségek számára, hanem teret ad az innovációnak is annak érdekében, hogy fontos társadalmi, gazdasági és környezeti kihívásokra valódi megoldások születhessenek. Az ESG szellemisége és a társadalmi innováció révén a résztvevők olyan eszközöket és módszereket ismerhetnek meg, amelyek segítségével konkrét lépéseket tehetnek a társadalmi és környezeti problémák megoldása érdekében.

A rendezvény kiemelt témái:

  • Az ESG keretrendszer gyakorlati alkalmazása a vállalatoknál, és szerepe a társadalmi innovációk létrejöttében
  • Társadalmi hatásmérés
  • Sikeres példák: olyan projektek bemutatása, amelyek innovatív módon járultak hozzá társadalmi, gazdasági és környezeti problémák megoldásához.

A konferencián való részvétel lehetőséget ad arra, hogy az érdeklődők a hazai és nemzetközi legjobb gyakorlatokat megismerve, inspirációt és tudást nyerjenek saját projektjeik megvalósításához. A rendezvényen többek között szó lesz a társadalmi hatásmérésről, a társadalmi vállalkozások mentorálásáról, valamint a TINLAB kísérleti fejlesztéseiről is. 

A szervezők várják 

  • városvezetők, önkormányzatoknál és önkormányzati intézményeknél dolgozó fejlesztési szakemberek;
  • felsőoktatási intézmények innovációs kérdésekkel foglalkozó oktatói, a téma iránt érdeklődő egyetemi hallgatók;
  • minisztériumok és háttérintézményeik innovációs területen dolgozó szakemberei;
  • kutató szervezetek, társadalomtudományi műhelyek képviselői;
  • civilek, társadalmi vállalkozások, nem állami gazdaság- és vállalkozásfejlesztési szervezetek, intézmények képviselőinek jelentkezését.

A konferencia díjmentes. 

Regisztráció és részletes program