ELTE Sikerek Veled: testről és lélekről

2025. április 29. 18:30
ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27., fszt. 4.)
2025. április 29. 18:30 -
ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27., fszt. 4.)
Milyen tényezők befolyásolhatják a testi és lelki jóllétünket? Hogyan óvjuk meg fizikai és mentális egészségünket? Mi kell a kiegyensúlyozott, tartalmas élethez? Miként lehetünk hatékonyabbak a testi-lelki egyensúlyunk megtartásában? Hogyan járul hozzá jóllétünkhöz a család, a barátok, a párkapcsolatok, a szexualitás, az önismeret, a tudatos jelenlét, a pozitív gondolkodás, a hálaadás, a hit, a művészet, a mese, a munka, az egészségfejlesztés, a helyes táplálkozás, a testmozgás és a természetjárás?
Mindezek fényében beszélgetnek friss sikereikről, a hozzá vezető útról, tapasztalataikról, egyetemi tanulmányaik, oktatóik szerepéről az ELTE volt hallgatói: Helstáb Laura pszichológus, mese- és művészetterapeuta, Hevesi Krisztina sport-, egészségfejlesztő és szexuálpszichológus, Juhász Bettina pszichológus, a Mélylevegő Projekt egyik alapítója, Kohlné Dr. Papp Ildikó pszichológus, dietetikus és Simon Gábor, a BEAC igazgatója.
Helstáb Laura (PPK '17) pszichológia és kommunikáció szakon végzett, majd a meseterápia és művészetterápia módszerével gazdagodva haladt tovább a szakmai útján, a pszichológusi hivatást választva. Magánrendelésében egyéni tanácsadással foglalkozik, emellett csoportokat vezet. Szakmai és személyes életének is fontos része a testi-lelki egészség megteremtése, az alkotáson, mozgáson, táplálkozáson, önismereten keresztül. Ebben a témában ír cikkeket, tart tréningeket.
Hevesi Krisztina (PPK '10, '17) sport-, egészségfejlesztő és szexuálpszichológus, az ELTE PPK Személyiség és Egészségpszichológia Tanszék oktatója. Kutatási területei a stressz és megküzdés, valamint a fizikai aktivitás és a szexuális elégedettség szerepe a jóllétben, mentális egészségben. Az ELTE egészség- és pozitív pszichológiai szemléletének megfelelően az élettel való elégedettség, boldogság, a pozitív élmények és érzelmek, a tartalmas kapcsolatok keretében értelmezi a szexuális egészséget. A Magyar Pszichológiai Társaság Szexuálpszichológiai Szekciójának alapítója és elnöke, több kötet szerzője.
Juhász Bettina (PPK '21) pszichológus, a mentális egészség lelkes támogatója. Célja, hogy a pszichológia ne misztikum legyen, hanem könnyen érthető, praktikus útmutató az élethez. Azért dolgozik, hogy segítsen jobban megérteni önmagunkat és másokat, hogy harmonikusabb kapcsolatokra, kiegyensúlyozottabb és motiváltabb életre leljünk. A Mélylevegő Projekt egyik alapítója, platformjaikon közérthető és gyakorlatias információkat találhatunk a mentális egészségről, mert hiszik, hogy mindenkinek jár a boldog, kiteljesedett élet.
Kohlné Papp Ildikó (PPK '09) hazánkban jelenleg az egyetlen olyan pszichológus és dietetikus végzettségű szakember, akinek több mint 15 év tanácsadói tapasztalata van. Fő szakterülete az evészavarok, az elhízás, illetve a speciális étrendet és életmódot igénylő krónikus betegségek (pl. inzulinrezisztencia, cukorbetegség, policisztás ovárium szindróma) kezelése. Ezekkel a problémákkal a gyakorlatban egyéni, pár- és családterápiás, valamint csoportos tréningek formájában, továbbá elméleti szinten (tudományos kutatások, publikációk, előadások) is foglalkozik. Ezen kívül főleg életvezetési nehézségekkel, önértékelési problémákkal, valamint önismereti kérdésekkel fordulnak hozzá. A Túry Ferenc vezetésével működő Belvárosi Evészavar Műhely.
Simon Gábor (TáTK '09, GTI '19) a BEAC igazgatója, sportoló-sportvezető. Hallgatóként és később alumnusként is az ELTE sportéletének szervezője 2008 óta. Korábban Nb2-es futsal játékos, ma "all-round" sportoló. 2012 óta a BEAC igazgatója. A 2024-es M4 Sport Év Sportolója Gálán "Év közösségi sporteseménye díjas" Kárpát-medencei Egyetemek Kupája alapítója és főszervezője 2010 óta.
A rendezvény ingyenes, azonban a személyes és az online részvétel is regisztrációhoz kötött.