ELTE-sek a Stipendium Hungaricum ünnepi konferenciáján

2024.06.13.
ELTE-sek a Stipendium Hungaricum ünnepi konferenciáján
Az ösztöndíjprogram 10 éves fennállását ünneplő programsorozat hivatalos záróeseményén felsőoktatási oktatók és vezetők, valamint a nemzetköziesítés területével foglalkozó munkatársak találkoztak. A rendezvényen egyetemünk jó gyakorlatai és programjai is bemutatkoztak.

Lengyel Miklós képzésekért és ösztöndíjprogramokért felelős helyettes államtitkár (Külgazdasági és Külügyminisztrérium), Constantinovits Milán szakmai főigazgató-helyettes (Matthias Corvinus Collegium) és Dobos Gábor igazgató (Study in Hungary Igazgatóság, Tempus Közalapítvány)  köszöntőjét követően A nemzetköziesítés hatása a felsőoktatási tanulási környezet változásaira – az EU perspektíva bemutatása címmel tartott előadást Irina Ferencz, az Academic Cooperation Associaton (ACA) igazgatója.

A plenáris kerekasztalon a hazai fejlesztésekről és nézőpontokról beszélgetett Dorner Helga igazgató (ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet), Charaf Hassan dékán (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem), Mádai Ferenc egyetemi docens (Miskolci Egyetem) és Nguyen Luu Lan Anh igazgató (ELTE PPK Interkulturális Pszichológiai és Pedagógiai Intézet) Fábri György habilitált egyetemi docens (ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet) moderálásával.

A program második felében hat szekcióülést tartottak, öt szekcióban ELTE-s résztvevővel. Az ELTE Savaria Műszaki Intézet vállalati kapcsolataival és a duális képzésben rejlő lehetőségekkel önálló szekcióban foglalkoztak Kollár László egyetemi tanár, Andó Mátyás egyetemi docens és Bak Árpád egyetemi docens részvételével. "A nemzetközi tanulási környezet oktatói és hallgatói megközelítésből" szekció szakértői (Dorner Helga és Nguyen Luu Lan Anh – ELTE PPK, valamint Nagy Viktória – ELTE IK Diáktámogató Központ) többek között a befogadó egyetemi környezetre és az oktatói munka folyamatos támogatására hívták fel a figyelmet.

A nemzetközi hallgatók számára kulcskérdés, hogy a magas minőségű programok mellett milyen integrációs és tanulási lehetőségeket kínál számukra az adott intézmény. A Budapesti Corvinus Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem programjai mellett meghívást kapott a szekcióba az ELTE Book of Your Life projektje is, amelyet Szöllősi Szilvia, az Egyetemi Stratégiai Iroda vezetője mutatott be. 

A nemzetközi képzések fejlesztési irányait vizsgáló szekcióban többek között két ELTE-s kar megközelítései jelentek meg, Balogh F. András igazgató (ELTE BTK Germanisztika Intézet) és Erdei Luca egyetemi adjunktus (ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet) tolmácsolásában. A magyar mint idegen nyelv oktatásának módszertani kihívásairól Pap Andrea egyetemi adjunktus (ELTE BTK Nyelvi Közvetítés Intézete) is megosztotta tapasztalatait.

A rendezvényen poszterbemutatót is szerveztek, a konferencia összes előadása letölthető innen, a fotók itt elérhetők.