ELTE-s érmek a 39. Budapest Maratonon

2024.10.15.
A nők mezőnyében Garai Ágnes Szonja, a TTK biológia szakos alumnusa, az ELTE Sashegyi Gepárdok csapat tagja aranyérmet, a férfiaknál Vásárhelyi Máté, a Pedagógiai és Pszichológiai Kar hallgatója ezüstérmet szerzett a hétvégi versenyen.

Idén 39. alkalommal rendezték meg a SPAR Budapest Maraton Fesztivált, amelyen közel harmincezer sportoló teljesítette a meghirdetett 18 futó-, illetve sétatáv valamelyikét. A résztvevők a főváros legszebb részeit, többek között a Parlamentet és több Duna-hidat érintve teljesítették a távokat október 12-én és 13-án, a rajt és a cél az ELTE Lágymányosi Campusán volt. A kétnapos rendezvényre több mint 1000 településről érkeztek résztvevők, míg külföldről 6300-an indultak a megmérettetésen, ami rekordnak számít a hazai sporteseményeknél. A programokra a hétvége alatt mintegy hatvanezer érdeklődő látogatott ki.

A 42 kilométeres maratoni távon az ELTE polgárai kiváló eredményeket értek el. A nők mezőnyében a TTK biológia szakos alumnusa, az ELTE Sashegyi Gepárdok csapat tagja, Garai Ágnes Szonja elsőként ért célba 2 óra 54 perc 46 másodperces eredménnyel, míg a férfiaknál a Pedagógiai és Pszichológiai Kar hallgatója, Vásárhelyi Máté (Castor SE) másodikként végzett 2 óra 29 perc 36 másodperccel.

A férfi győztes, a német Carlo Nenasto (b) és a második helyezett Vásárhelyi Máté (j)

A borítóképen: Garai Ágnes Szonja