Egyetemi PR és kommunikáció a maszk mögül

2020.10.13.
Egyetemi PR és kommunikáció a maszk mögül
Online workshopot rendezett az UNICA nemzetközi egyetemi hálózat az Eötvös Loránd Tudományegyetem közreműködésével. 

Az ELTE szervezésében zajlott idén az UNICA nemzetközi egyetemi hálózat 9. PR és Kommunikáció Workshop rendezvénye. Az eseményt hagyományosan a hálózat valamelyik tagegyeteme rendezi, idén az ELTE biztosította volna a helyszínt, de a járvány miatt a tanácskozás végül digitális formában folyt, több mint 70 fő követésével. A témát a COVID-19 járvány inspirálta: „Egyetemi PR és kommunikáció a maszk mögül”. 

Borhy László, az ELTE rektora és Luciano Saso, az UNICA elnöke köszöntőbeszédét követően Jón Örn Gudbjartsson, az Izlandi Egyetem kommunikációs vezetője, az UNICA PR és kommunikáció munkacsoportjának elnöke ismertette a rendezvény felépítését.

A workshop két egymást követő szekcióban zajlott. Az első a kríziskommunikáció és a bizonytalan időszakban történő egyetemi kommunikáció tapasztalatait járta körbe. Megosztotta tapasztalatait az Izlandi Egyetem, a Ljubljanai Egyetem és a római Sapienzia Egyetem képviselője, vizsgálva az egyetemek társadalmi szerepét a krízis idején, az információ és támogatás kérdéskörét, illetve az online események tapasztalatait. Az ELTE képviseletében Teslár Ákos kommunikációs osztályvezető adott elő az egyetem PR és kommunikációs tevékenységéről annak tükrében, hogyan lehet bizonytalan időben is megbízható kommunikációt folytatni.

A második szekció az egyetemek nemzetközi rekrutációs, beiskolázási tevékenységét vizsgálta a COVID-19 járvány idején. A Kelet-Londoni Egyetem, a Luxembourg-i Egyetem és a brüsszeli Vrije Egyetem szakemberei a márkavezért marketingkommunikáció kérdéskörét, a közösségi média mint hallgatók eléréséül szolgáló eszköz jó gyakorlatát, valamint a teljesen online hallgatótoborzásra való átállás stratégiáját mutatták be. Az ELTE részéről Igaz-Öhler Katalin nemzetköziesítési projektvezető mutatta be az egyetem nemzetközi rekrutációs stratégiáját a járvány idején, valamint esettanulmányként az Erasmus+ pótpályázat kampányát idén szeptemberben.

Az esemény zárásaként Jón Örn Gudbjartsson összefoglalta az elhangzottakat és megköszönte az aktív részvételt a workshopon.