Charles Manson pere
2024. december 06. 19:00 - 22:00
ELTE ÁJK Somló Auditórium és Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)
2024. december 06. 19:00 - 22:00
ELTE ÁJK Somló Auditórium és Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)
1969 nyarán brutális gyilkosságsorozat rázta meg az Egyesült Államokat. Los Angeles elit negyedein úrrá lett a pánik, amikor augusztus 9-én reggel holtan találták a 8 és fél hónapos terhes Sharon Tate színésznőt, valamint még több másik hollywoodi hírességet a filmcsillag Los Angeles-i otthonában. Másnap hasonló kegyetlenséggel végeztek a La Bianca házaspárral. Az elkövetők az áldozatok vérével írt üzeneteket hagytak a falakon. Az események Tate-La Bianca gyilkosságok néven vonultak be a történelembe. A szálak egy Charles Manson nevű férfi által alapított és irányított, magára csak „Család”-ként hivatkozó hippi kommunához vezettek.
De ki is volt Manson valójában? Jézus Krisztus, ahogyan többször önmagára hivatkozott? Vagy maga a Sátán? Egy őrült, manipulatív szektavezér? Vagy csak egy szerencsétlen sorsú gyermek, aki sohasem kapta meg azt a szeretetet, amire szüksége lett volna? Mi kell ahhoz, hogy elhagyd a szeretteidet és mindenedet, beleértve a lelkedet is, és odaadd valaki másnak? Hogy engedelmeskedj neki, még akkor is, amikor azt kéri tőled, hogy mészárolj le ártatlan embereket, és hagyj magad után valami boszorkányosat?
Manson és a „Család” története óriási hatást gyakorolt a popkultúrára. Az ELTE Perjátszó Kör őszi bemutatójában megelevenedik a XX. század második felének egyik leghírhedtebb figurája, valamint a gyilkos hippik megrázó históriája, továbbá az is kiderül, mi köze van egy vidámparki csúszdának a világvégéhez. Az előadás az Aula Magnában 19:00 órakor kezdődik.
Charles Manson és a The Beatles „Fehér Albuma”
1968. november 22-én jelent meg a Beatles legendás dupla lemeze, a "Fehér Album". Charles Manson ennek az albumnak jó pár daláról azt hitte, a Beatles "titkos üzenetet" küld számára, és ezekre hivatkozva vadította be hippi szektájának tagjait 1969 nyarán. De mit értett félre Manson, és mit akart üzenni a Beatles valójában? Vajon milyen viszonyban van az alkotói szándék a közönség értelmezésével? Mindez kiderül Kisteleki Károly, az ELTE Római Jogi és Összehasonlító Jogtörténeti Tanszék adjunktusa, a Perjátszó Kör vezetője előadásából.
Helyszín: I-es tanterem (Somló Auditórium, I. em. 106.)
Az előadáson és a beszélgetésen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.