Budapesti Városdiplomáciai Akadémia

2024.08.16.
Budapesti Városdiplomáciai Akadémia
A nyolchónapos intenzív akkreditált felnőttképzésre egyetemi hallgatók jelentkezését is várják.

A mai, globalizált világban egyre nagyobb a városok súlya és nemzetközi szerepe. Minden második ember városban él, a városok a gazdasági növekedés és társadalmi innováció központjai. Az üvegházhatású gázok kibocsátásának több mint 70%-a városokból származik, a megtermelt energia kétharmadát a városok fogyasztják el. Az elmúlt évtizedben felpezsdült a városok közötti diplomáciai tevékenység, a nagyvárosok egyre fontosabb szerepet játszanak a globális problémák kezelésében.Tökéletes példa erre a klímaváltozás ügye, ahol a városok többet vállalnak és tesznek, mint a kormányok.

Az Európai Unió nagyarányú keleti kibővítése során a 2004 óta csatlakozott 13 ország közül Magyarország hozta az unióba a legnagyobb várost. Budapest méreténél és lakosainak számánál fogva kiemelkedően a legjelentősebb főváros az EU keleti felében. A városdiplomáciai képzésnek különös aktualitást kölcsönöz az a politikai körülmény, hogy a négy visegrádi fővárosban egymással párhuzamosan választottak progresszív, habár különböző politikai színezetű városvezetést, amely sajátos versenyben áll a kormánnyal.

A Budapesti Városdiplomáciai Akadémia célja a közelmúltban végzett diplomások, valamint egyetemi hallgatók megismertetése a nemzetközi és városdiplomáciai élettel. Az Akadémia missziója olyan értékvezérelt fiatal külpolitikai gárda és tudásbázis építése, amely konstruktívan részt vesz a jövőt alakító nagy vitákban és képes nagyfelbontású képet alkotni a körülöttünk zajló eseményekről.

A nyolchónapos intenzív akkreditált felnőttképzés egyesíti az elméleti perspektívákat gyakorlati kérdésekkel és globális társadalmi, gazdasági, politikai és történelmi problémákat elemez a városok diplomáciájára fókuszálva. A résztvevők megismerik a városok közötti diplomáciai tevékenységet és szerepüket a globális kihívások kezelésében. A foglalkozásokra havonta két alkalommal, szombati napokon kerül sor, így alkalmas teljes munkaidőben foglalkoztatottak, illetve nappali tagozatos hallgatók számára is.

Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 22.