Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (BGGYK)

Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (BGGYK)

2024. október 11.

10.00 – 11.30

Mi fán terem a gyógypedagógia? Játékos, interaktív workshop

Ha részt veszel workshopunkon, különböző gyógypedagógus szerepeket élhetsz meg a játékokon keresztül. Gyere el és tapasztald meg, milyen játékokat használ egy gyógypedagógus a fejlesztésben és a terápiában! Izgalmas kulisszatitkokkal várunk benneteket.

Előadók: Horváth Sára egyetemi tanársegéd, Földi Fanni egyetemi tanársegéd
Terem: A épület alagsor -150

10.00 – 10.45

A beszéd félelmetesebb, mint egy pók?

Tudtad, hogy több ember fél a nyilvános beszédtől, mint a pókoktól vagy a magasságtól? Ennek a szorongásnak a leküzdésében a beszédtechnika fejlesztése is sokat segíthet. Illetve abban is, hogy beszéded érthetőbb, kifejezőbb, önazonosabb legyen. Ha szívesen kipróbálnád magad egy beszédtechnika foglalkozás keretein belül, és megnéznéd, hogyan lehet hatni a saját beszédtechnikádra speciális gyakorlatokkal, akkor tarts velünk az ELTEFeszten. Létszám: maximum 20 fő

Előadók: Damásdi Nóra egyetemi tanársegéd, Somosi Ambrus logopédus, beszédtanár
Terem: A épület alagsor -123

11:00 – 11:45

Szemléletformálással a befogadó munkahelyekért

Gondolkodtál már azon, hogy a fogyatékossággal élő emberekről mit gondolnak a társadalom tagjai? Neked mi jut eszedbe akkor, ha találkozol egy fogyatékos emberrel? És mit gondolnak mondjuk a cégvezetők, amikor jelentkezik egy állásra egy fogyatékos ember? Kell-e, lehet-e megváltoztatni a fogyatékossággal élő emberekkel kapcsolatos attitűdjeinket? Interaktív workshopunk során megismerkedünk a fogyatékossággal élő személyekkel kapcsolatos legjellemzőbb attitűdökkel, ezek okaival és egy olyan participatív szemléletformáló programmal, mely a fogyatékossággal élő emberek sikeres munkaerőpiaci integrációját támogatja a munkahelyek befogadóvá tételével.

Előadó: Perlusz Andrea főiskolai tanár, dékánhelyettes
Terem: A épület alagsor -123

13:00 – 14:00

Segítőkutyák a gyógypedagógiában

Érdekel a segítőkutyák világa? Hogyan járulhatnak hozzá gazdáik fizikai/mentális/szociális jó(l)létéhez? Szívesen találkoznál segítőkutya–gazda párosokkal? Ha a válaszod igen, ajánljuk figyelmedbe ezt a programot, amelyet a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesület közreműködésével valósítunk meg.

Előadók: Gál Enikő, Kovács-Czirják Helga, Loványi Eszter, Mányik Richárd
Terem: A épület alagsor -123


Kérdezz! Felelünk!

Beszélgetés a 2024-es felvételiről a Trefort-kertben, a Bárczi sátrában Márkus Eszterrel, a BGGYK dékánhelyettesével. Gyere el és kérdezz!

Az ELTE BGGYK sátránál 8:30 és 15:00 között sok-sok információval és játékkal várunk Benneteket!