Az ELTE a 25. Educatio kiállításon

2025.01.14.
Az ELTE a 25. Educatio kiállításon
Az ELTE standjánál tapasztaltak szerint a középiskolások egyre korábban és egyre tudatosabban keresik a számukra megfelelő egyetemet.

Az Educatión idén is az ELTE standja volt az egyik leglátogatottabb helyszín. A standnál a kiállítás három napja alatt több mint 350-en (hallgatók, oktatók, a kari felvételi irodák, tanulmányi hivatalok, kollégiumok, nemzetközi ügyekkel és kommunikációval foglalkozó szervezeti egységek munkatársai) gondoskodtak arról, hogy a felvételire készülők és szüleik minden friss információhoz hozzájussanak az ELTE képzéseiről, a felvételi eljárásról, a kollégiumi elhelyezésről, a campusok pezsgő kulturális és sportéletéről, valamint az egyetem kínálta nemzetközi ösztöndíj-lehetőségekről, különös tekintettel az Erasmus-programra.

A második napon a kiállítás nagyszínpadán Borhy László akadémikus, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora mutatta be a csaknem négy évszázados múltra visszatekintő intézményt, kiemelve az ELTE tudományos, kulturális, közösségi és sportéletének egy-egy kiemelkedő aspektusát.

A középiskolások többsége már konkrét tervekkel, a megcélzott szak ismeretében érkezett a kiállításra, így kérdéseik a teljes képzési kínálat helyett inkább az adott szakkal kapcsolatos speciális témákat feszegették. Az érdeklődők többsége 11-12. évfolyamos diák volt, de évről évre nő azoknak a száma, akik már a középiskola első éveiben tudatosan keresik a számukra legmegfelelőbb egyetemet vagy képzési formát.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem a február 15-i jelentkezési határidőig még számos eseményt kínál azoknak, akik jobban meg szeretnék ismerni az egyetem képzéseit. A kari nyílt napok mellett külön rendezvény, a Pedagógusképzési nyílt nap várja azokat leendő hallgatókat, akik tanárként képzelik el jövőjüket, a szülők számára pedig a január 23-i Szülői Fórum ad lehetőséget a további tájékozódásra.

Az Educatión több mint 850 középiskolás lépett be ELTE Next közösségbe, amelynek tagjai a tanév során exkluzív programokon, vezetett túrákon, izgalmas tudományos előadásokon vehetnek részt, emellett kedvezményesen válogathatnak az ELTE Eötvös Kiadó könyvkínálatából is. Az ELTE Next így jelenleg több mint 4 ezer tagot számlál.

A kiállítást kísérő Educatio+ szakmai konferencián bemutatkozott az EDUFlow, az ELTE egyetemi  oktatásmódszertani képzése is, amely a digitalizáció és az innovatív pedagógiai módszerek révén kívánja támogatni az egyetem oktatóit. Chogyelkáné Babócsy Ildikó, az ELTE Oktatási Igazgatóság e-learning szakértője előadásában kiemelte, hogy míg a kutatói karrier világosan kijelölt mérföldkövekkel és elismerésekkel jár, addig az oktatói életpálya kevésbé strukturált, és művelői gyakran nem kapnak megfelelő módszertani támogatást.

Az EDUFlow többek közt ezt a hiányt hivatott betölteni egy olyan szisztematikus képzési rendszerrel, amely a pedagógiai és technológiai készségek mellett az oktatói és szakértői feladatok végzéséhez szükséges soft skillek fejlesztését helyezi középpontba. A program első lépcsőjében 12 oktatót képeznek, akik 10 hónap alatt elsajátítják a digitális oktatás és kurzusdizájn alapjait. Az ELTE-n már megkezdődött a második évfolyam résztvevőinek kiválasztása, a végzős ösztöndíjasok pedig olyan hazai és nemzetközi projektekben kamatoztathatják majd az itt tanultakat, mint a CHARM-EU egyetemi szövetség vagy a Digitális Oktatásfejlesztési Kompetencia Központ (DOKK).

Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás 2025

Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás 2025

0

/

0

0

/

0