Átadták a Göncz Árpádné-díjakat

2024.11.27.
Átadták a Göncz Árpádné-díjakat
Az elismerést két kiemelkedő szakember, Csepregi András és Jakubinyi László vehette át a fogyatékos személyek támogatása érdekében végzett munkájáért Pordán Ákostól, a Kézenfogva Alapítvány ügyvezetőjétől valamint Göncz Annamáriától, Göncz Árpádné lányától.

Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar és a KézenFogva Összefogás a Fogyatékosokért Alapítvány idén először adta át a Göncz Árpádné-díjat, amelynek célja, hogy elismerje azon hazai, a tudományos és a gyakorlati élet területén elkötelezett, legkiválóbb szakemberek munkásságát, akik több éve a fogyatékos személyek önálló életvitelének támogatásáért dolgoznak. A díjazottak munkássága egyaránt hozzájárul a társadalmi befogadás, az önálló életvitel és a szakmai közösség fejlesztéséhez. 

Csepregi András pedagógiai szakpszichológus, az ELTE Atipikus Viselkedés és Kogníció Gyógypedagógiai Intézet egyetemi oktatója. Pályafutását Békés megyében kezdte, a korai fejlesztés és az autizmussal élő gyermekek támogatásának egyik hazai úttörője. Szakmai érdeklődése elsősorban az autizmussal élő gyermekek, fiatalok állapotmegismerésére, fejlesztésére és támogatására fókuszálódott. Mára a legelismertebb szakemberek közé tartozik ezen a területen, gyakorlati szakemberként, oktatóként, kutatóként és alapvető autizmus-szakmai művek szerzőjeként. Tevékenységét korábban többek között pro Familiis Díjjal és Apáczai Csere János-díjjal ismerték el. A díjátadón felolvasott méltatás.

Jakubinyi László, a miskolci Szimbiózis Alapítvány alapítója, közel három évtizede dolgozik azért, hogy fogyatékossággal élő személyek számára fenntartható életlehetőségeket teremtsen. Az általa vezetett Baráthegyi Majorság és más szociális farmok példát mutatnak a társadalmi vállalkozások területén. Számos hazai és nemzetközi elismerés birtokosa, és aktívan dolgozik a szociális farmok magyarországi hálózatának bővítésén, amely új távlatokat nyit a fogyatékos személyek életminőségének javításában. Több egyetem külsős oktatója, számos hazai és nemzetközi program munkatársa, eddig 15 országban tartott konferenciákon, szemináriumokon előadásokat. A díjátadón felolvasott méltatás.

Forrás: ELTE BGGYK