A Gazdálkodástudományi Intézet (GTI) programjai

2019.10.02.
A Gazdálkodástudományi Intézet (GTI) programjai

2019. október 11.

10.00-11.00 Általános tájékoztató a GTI alapszakjairól

Előadók: Ormos Mihály igazgató, Andor György igazgatóhelyettes
Helyszín: Gólyavár, Mária Terézia terem

11:00-12:00 Tájékoztatók a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, a nemzetközi gazdálkodás, valamint a pénzügy és számvitel alapszakokról

Előadók: Ormos Mihály igazgató, Tóth Zsuzsanna Eszter tanszékvezető
Helyszín: Gólyavár, Mária Terézia terem

12.00-12.20 Erőközpontok a 21. században: az unipoláris világrend vége?

Melyek a világ meghatározó gazdasági és katonai centrumai napjainkban? Még mindig az USA a világ megkérdőjelezhetetlen vezető hatalma? Mely országok lehetnek a potenciális kihívók: Oroszország, Kína, esetleg India? Bipoláris vagy multipoláris világ felé tartunk? Milyenek Európa kilátásai a globális hatalmi versenyben? Egyáltalán, miért határozza meg a mindennapjainkat a világgazdaság és világpolitika hatalmi dinamikája?

Előadó: Dombi Ákos egyetemi docens
Helyszín: Gólyavár, Pázmány Péter terem

12.20-12.40 Agilis… agilis működés mindenhol

Darwin A fajok eredete című munkája szerint nem a legokosabb fajok, és nem is a legerősebbek maradnak életben, hanem azok, amelyek a legjobban képesek alkalmazkodni. Az agilis módszerek is ezt hirdetik. Átverés vagy csodafegyver? Segítheti-e ugyanaz a gondolkodás a multikat, a startupokat… és a családokat?

Előadó: Bedzsula Bálint egyetemi tanársegéd
Helyszín: Gólyavár, Pázmány Péter terem

12.40-13.00 Vállalatok pénzügyei

Ki lehet-e deríteni előre egy üzleti ötletről, hogy érdemes-e belevágni? Megtanulható-e az, hogyan lehet sikeresen vezetni egy vállalatot? Létezik-e olyan tudás, amellyel elkerülhető a vállalati csőd? Létezik-e jó pénzügyi szakember mély számviteli tudás nélkül? Bizonyítható-e, hogy a pénzügyi módszereket jól alkalmazó vállalatok jobban teljesítenek?

Előadó: Tóth Tamás egyetemi adjunktus
Helyszín: Gólyavár, Pázmány Péter terem

13.00-13.20 Hallgatók az aknamezőn

Hogy éljük túl a szinte biztos halált, mely az induló vállalkozásokra az üzleti életben leselkedik? A nemzetközi gazdasági statisztikák szerint tíz induló vállalkozásból tíz év alatt nyolc nyomtalanul tűnik el a piacról. Mi kell ahhoz, hogy egy cég a túlélők között legyen, s mit tud segíteni ebben az a képzés, amelyet az ELTE GTI kínál?

Előadó: Verebics János egyetemi docens
Helyszín: Gólyavár, Pázmány Péter terem

13.20-13.40 Jönnek a robotok…. csak hype vagy valóság? A pénzügyi és számviteli szakma jövője

A világ egyik legnagyobb könyvvizsgáló és pénzügyi tanácsadó cége, a KPMG egy friss tanulmányában azt jósolja, hogy a következő 15 évben a számviteli és pénzügyi feladatok 50, de akár 75 százalékát is robotok vehetik át az emberektől. Melyek azok a tipikus számviteli és pénzügyi feladatok, amiket nagy valószínűséggel robotok fognak ellátni az emberek helyett a jövőben? Hogyan tud a szakma erre felkészülni? Milyen képességekkel és tudással rendelkező pénzügyi és számviteli szakemberekre lesz szükség a jövőben?

Előadó: Szívós László egyetemi adjunktus
Helyszín: Gólyavár, Pázmány Péter terem

13.40-14.00 Nem szokványos befektetési formák

Mire szolgál a befektetés? Milyen befektetési lehetőségek léteznek a részvényeken túl? Mibe fektessünk válság idején, és egyáltalán mit jelent az, hogy válság? Az alternatív befektetések világa nem csak a nyersanyagokig, az ezekre kiírt határidős és opciós piacig ér: fektethetünk old-timer autókba, baseball kártyákba, régi pénzérmékbe, festményekbe, más műkincsekbe és egyéb fura dolgokba is. A kérdés mindössze annyi: vajon megéri?

Előadó: Ormos Mihály egyetemi tanár
Helyszín: Gólyavár, Pázmány Péter terem