A Földön kívüli élet nyomai

A Földön kívüli élet nyomai
02/24

2016. február 24.

ELTE TTK Fejér Lipót-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, fszt. 0-805. terem)

02/24

2016. február 24. -

ELTE TTK Fejér Lipót-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, fszt. 0-805. terem)


Folytatódik az „Élő adás” biológiai ismeretterjesztő sorozat, melynek következő alkalmán, 2016. február 24-én Kereszturi Ákos tart előadást „Asztrobiológia” címmel, aki többek között a MTA Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont, Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézet tudományos munkatársa, az Asztrofizikai és Geokémiai Laboratórium vezetője, a NASA Astrobiology Institute TDE fókuszcsoport tagja, és a Magyar Csillagászati Egyesület alelnöke.

Napjaink legjobb távcsövei és űrszondái segítségével keresik a Földön kívüli élet nyomait. Ugyanakkor a kutatók korlátozottak is, hiszen azt is csak becsülni tudják, mennyire lakható egy adott környezet. Az előadás a mai becsléseket és vezérfonalakat tekinti át az esélyesnek látszó célpontoknál.

Az ELTE Biológiai Intézete által, nem csak középiskolásoknak szervezett „Élő adás” ismeretterjesztő sorozat a biológia különféle ágai között kalandozik, célja a legizgalmasabb és legújabb kutatási eredmények, és a megválaszolatlan nyitott kérdések bemutatása. A biológia robbanásszerűen fejlődő tudománya egyre több részletet tár fel előttünk: az élőlényeket alkotó molekulák rejtett világától a sejtek és az egyedek szintjén át egészen a fajok sokaságából felépülő életközösségekig.

Facebook

Időpont
: 2016. február 24. 17:00
Helyszín: ELTE TTK Fejér Lipót-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, fszt. 0-805. terem)

Élő adás