35 éves a New York-i Gyermekjogi egyezmény

2024. november 20.

ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)

2024. november 20. -

ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)

Megemlékezés és előadások a gyermekjogok világnapján a Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat keretében.

Az ENSZ Közgyűlése 1989. november 20-án fogadta el a gyermekek jogairól szóló egyezményt, ez a nap azóta a gyermekjogok világnapja. Az egyezmény csaknem egy évvel később, 1990 szeptemberében lépett hatályba, Magyarország az 1991. évi LXIV. törvényben ratifikálta a szabályozást, amely a részvétel, a védelem és a megelőzés alapelveit figyelembe véve a világ első kötelező érvényű nemzetközi jogi eszközeként szabályozza a gyermekek jogait.

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar 2017-ben indította el gyermekjogi szakjogász, illetve jogi szakokleveles gyermekjogi szakember képzéseit, a kar, illetve a Polgári Jogi Tanszék azóta rendszeresen szervez gyermekjogi konferenciákat. A mostani rendezvény a gyermekjogok világnapja mellett a New York-i Gyermekjogi egyezmény 35. születésnapjáról is megemlékezik, a témakör szakértői pedig a gyermekjogok egy-egy szűkebb területéről értekeznek majd előadásaikban.

Részletes program és regisztráció hamarosan!