22. AELFE konferencia

2024.06.24.
22. AELFE konferencia
A Semmelweis Egyetem Szaknyelvi Intézete alkalmazott nyelvészeti konferenciát rendez magyar és külföldi előadókkal.

Challanges of LSP teaching and research in the era of the language technological revolution (Az LSP oktatásának és kutatásának kihívásai a nyelvi technológiai forradalom korában) alcímű, angol nyelvű konferencia fő előadói Fóris Ágota (Károli Gáspár Református Egyetem), Guinda Carmen Sancho (Madridi Műszaki Egyetem), Hüttner Júlia (Bécsi Egyetem), Kecskés István (University at Albany) és Stefania M. Maci (Bergamoi Egyetem).

A hibrid formában megrendezett konferencián a mesterséges intelligencia, a korpusz-alapú kutatás, a diskurzuselemzés, az egészségügyi és interkulturális kommunikáció, a fordítás és tolmácsolás, a jogi és orvosi kommunikáció, valamint francia, német és orosz szaknyelvi témakörök kerülnek terítékre, ezekkel a témákkal előadók jelentkezését is várják június 30-ig.

A részletes program, az előadói és résztvevői regisztrációk pontos határideje, valamint az előadások absztraktjai (hamarosan) a konferencia honlapján érhetők el.