Új dékáni ciklusok az ELTE három karán
Menyhárd Attila 1997-től oktat az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, jelenleg a Polgári Jogi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára és a Jogi Továbbképző Intézet igazgatója. 1993-ban szerzett jogi doktorátust az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, egyetemi évei alatt az ELTE Bibó István Szakkollégium tagja volt. 1997-től a Polgári Jogi Tanszékre tért vissza oktatni tanársegédként, majd adjunktusként. 2003-ban szerezte meg PhD-fokozatát, 2004-ben docensi megbízást kapott, majd 2007-ben habilitált, és ugyanebben az évben a Polgári Jogi Tanszék vezetőjévé nevezték ki. 2012-ben vehette át a professzori kinevezéséről szóló okiratot. Fő kutatási területe a kereskedelmi jog, a kártérítési jog, a dologi jog, a szerződési jog, a jog gazdasági elemzése, jog és irodalom kapcsolata, valamint a polgári jog emberi jogi és alkotmányos aspektusainak vizsgálata. Menyhárd Attila dékáni megbízatása 2016. július 1-jétől három évre szól.
Surján Péter 2016. augusztus 1-jétől újabb három évre szólóan második dékáni ciklusát kezdi meg a Természettudományi Karon. 1978-ban fizikusi oklevelet, majd 1981-ban kvantumkémiából PhD-fokozatot szerzett az ELTE-n. Ezt követően hazai ás külföldi kutatóintézetek és kutatócsoportok munkájában vett részt, 1998-tól az ELTE Kémiai Intézet Fizikai Kémia Tanszékének egyetemi tanára. 2007-2012 között a Bolyai Szakkollégium igazgatója, 2008- 2012 között pedig a Természettudományi Kar Kémia Intézetének igazgatója volt. Fő kutatási területe a kvantumkémia, a kémiai fizika, az elméleti anyagszerkezetkutatás, valamint sokelektron-elmélet.
Szintén második dékáni ciklusát kezdi meg a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon Zászkaliczky Péter. 1987-ben szerzett diplomát az akkor még önálló intézményként működő Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán oligofrénpedagógia–szurdopedagógia szakos gyógypedagógiai tanárként. Doktori fokozatát 2005-ben szerezte meg neveléstudományból, neveléstudományi kutatások szakterületen, summa cum laude minősítéssel. 1989-től oktat a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán majd 2000-től, az ELTE-hez való csatlakozástól a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon: kezdetben tanársegédként, 1994-től adjunktusként, 2000-től főiskolai docensként, főiskolai tanári címét 2006-ban kapta meg. Ugyanettől az évtől a Gyógypedagógiai Tanszék vezetője. Fő kutatási területe fogyatékos emberek szociális inklúziója és rehabilitációja, valamint a gyógypedagógia tudományelméleti és -rendszertani, antropológiai és etikai kérdései. Dékáni megbízása 2016. augusztus 1-jétől három évre szól.