Együtt a tehetségekért

2016.01.21.
Együtt a tehetségekért
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) és az Eötvös Loránd Tudományegyetem közös céljának tekinti, hogy az informatika iránt érdeklődő tehetséges diákok tanulmányi karrierjét a középiskolától az egyetemig segítse: a két intézmény ennek érdekében közös programot indított. A jövőben új lehetőséggel bővül az ELTE Informatikai Kar és az NJSZT évtizedes múltra visszatekintő tehetséggondozási együttműködése: az Informatikai Karon Neumann János Tehetséggondozó Kör alakul, amely folytonosságot biztosít a középiskolai és egyetemi tehetséggondozás között. A programok 2016 szeptemberében indulnak.

A két intézmény tehetséggondozó programjának összekapcsolásával az NJSZT által az általános és középiskolában felfedezett és képzett tehetségek mostantól közvetlenül átléphetnek az ELTE Informatikai Kar tehetséggondozó rendszerébe, ahol elsőéves koruktól személyre szabott segítséget kapnak, hogy adottságaikat kibontakoztathassák. A kar speciális tehetséggondozó foglalkozásokat kínál számukra, bevonja őket ipari kutató- és innovációs laborjainak munkájába, személyes tutorokat rendel melléjük és egyenes utat biztosít számukra akár az EIT Digital két diplomás európai mesterképzésébe is, illetve a kar doktori iskolájába. Azokra a hallgatókra, akik élnek a program nyújtotta lehetőségekkel és szívesen fektetnek többletmunkát a jövőjükbe, kiemelkedő karrier vár a legnagyobb kutatás-fejlesztéssel foglalkozó infokommunikációs cégeknél, illetve az egyetemi szférában.

Az ELTE Informatikai Kara – korábban a TTK részeként – 45 éve képez informatikusokat: évente 700 új informatikus alapszakos diák kezdi meg tanulmányait az intézményben, ezzel az Informatikai Karon képzik a legtöbb hazai programtervező informatikust. Az ELTE hagyományaihoz hűen kutatóegyetemi karként az Informatikai Karon kiemelten foglalkoznak a legtehetségesebb diákokkal. A legkiválóbbak, bekerülve az ELTE szakkollégiumi rendszerébe, harmadéves korukra gyakran már kiváló tudományos diákköri dolgozatok szerzői, kutatás-fejlesztési feladatok megoldásában vesznek részt, tanulmányaikat pedig a mesterfokozat megszerzése után általában a doktori képzésben folytatják.

A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság az ELTE oktatóinak közreműködésével 33 éve foglalkozik informatikai tehetséggondozással, versenyek szervezésével, melyeken eddig összesen több mint 270 000 versenyző indult az általános és középiskolai korosztályból.