Tizenhat ország központja lesz az ELTE Konfuciusz Intézete
Mezey Barna, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora és Hszu Lin, a Konfuciusz Intézeteket felügyelő kínai nyelvoktatási tanács, a Hanban igazgatója aláírta a Konfuciusz Intézetek Közép- és Kelet-európai Regionális Oktatási Centrumának budapesti megalapításáról szóló szerződést 2013. november 13-án Pekingben. Az ELTE Konfuciusz Intézete így a hálózat közép- és kelet-európai regionális tanárképző központja lesz, amely azt jelenti, hogy az Eötvös Loránd Tudományegyetem tizenhat térségbeli ország számára válik rendszeres képzések helyszínévé – tájékoztatott Pekingből Mezey Barna.
A Centrum megvalósításának érdekében az ELTE 2014. január 1. és 2017. december 31. között évente 20 millió forint költségvetési támogatásban részesül, míg a Konfuciusz Intézeteket felügyelő kínai nyelvoktatási tanács, a Hanban a képzések költségét állja. Hamar Imre, az ELTE Konfuciusz Intézet igazgatója elmondta, hogy a különböző országokból érkezőknek évi több alkalommal, 1–2 hetes továbbképzéseket fognak tartani. Hamar Imre arról is beszámolt, hogy a költségvetésből 150 millió forintot kapnak a középméretű kínai-magyar és magyar-kínai szótárak elkészítésére és kiadására. A Hanban öt éven keresztül évi 80 ezer dollárral (körülbelül 17,8 millió forint) támogatja az ELTE Kínai Tanszékét, ez két magyar oktatói állás fedezetét jelenti.
Magyarország első közép-kelet-európai országként és harmadik európai uniós tagállamként nyitotta meg önálló kulturális intézetét 2013. november 13-án Pekingben. A Magyar Kulturális Központot Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára, a magyar-kínai kétoldalú kapcsolatokért felelős kormánybiztosa nyitotta meg.