Együttműködik az ELTE és a MGGU

Keretmegállapodást kötött az Eötvös Loránd Tudományegyetem és az M. A. Solohov Moszkvai Állami Bölcsészettudományi Egyetem (MGGU) 2013. október 17-én. A szerződést Erdődy Gábor és Vlagyimir Dmitrijevics Nyecsajev, az MGGU rektora írták alá a Rektori Titkárságon.

A megállapodás szerint a felek – többek között – kölcsönösen együttműködnek az oktatás és a kutatás különböző területein, közös tudományos projekteket valósítanak meg, egyetemi kurzusokat és műhelyeket szerveznek majd. A keretszerződés aláírását egyéves előkészítő folyamat előzte meg. A kapcsolat felvételét az MGGU Perspektivikus Kutatások Intézetének igazgatója kezdeményezte az ELTE BTK Ruszisztikai Központjánál.

A szerződés aláírására Nyecsajev rektor mellett Rusztem Jahjevics Gibadulin, a Perspektivikus Kutatások Intézetének igazgatója is Budapestre érkezett. Az ELTE-t Erdődy Gábor nemzetközi kapcsolatokért felelős rektorhelyettes, Borsodi Csaba oktatási és tanulmányi ügyekért felelős rektorhelyettes és Fábri György közkapcsolati és kommunikációs ügyekért felelős rektorhelyettes képviselte.

A szerződéskötést megelőzően az MGGU delegációja meglátogatta a Ruszisztikai Központot, majd Dezső Tamással, a BTK dékánjával az egyetemközi keretszerződés biztosította lehetőségekről, közös projektekről tárgyalt. Az együttműködési szándék eredménye, hogy Gyóni Gábor, a Ruszisztikai Központ történésze nyáron három hónapot töltött az MGGU-n, illetve október elejétől Kiss Ilona kezdte meg tíz hónapos kutatói ösztöndíját. Szeptemberben az MGGU két hallgatója érkezett az Egyetemre a Ruszisztikai Központ meghívására, hogy részt vegyenek az V. Nemzetközi Ruszisztikai Tábor munkájában.

BTK Rusztisztikai Központ

2013.10.18.