25 éves az Erasmus

2012. május 16.

ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)

2012. május 16. -

ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)

Idén 25 éves az Erasmus, az Európai Bizottság egyik legismertebb és legsikeresebb programja. Magyarországról mintegy harmincötezer diák élt eddig az ösztöndíj nyújtotta lehetőséggel, így az Erasmus program a felsőoktatás egészére jelentős hatást gyakorol, és gazdasági szempontból is kiemelkedő jelentőségű.

A program negyedszázados fennállásának méltó megünneplésére a Tempus Közalapítvány konferenciát szervez 2012. május 16-án az Erasmus program értékeinek, jelentőségének, a felsőoktatás minőségi fejlődésében játszott meghatározó szerepének bemutatására. A konferenciát dr. Kis Norbert felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár nyitja meg.

A program eredményeinek és hatásainak áttekintése mellett a rendezvény olyan jelen idejű kérdéseket is vizsgál, mint a kiutazó diákok motivációi, az ösztöndíjasok előtt álló perspektívák, a nemzetközi mobilitás és a foglalkoztatás közti kapcsolódási pontok. A programot volt diákok, oktatók, nemzetközi ügyekkel foglalkozó munkatársak személyes történetei is gazdagítják.

Részletes program és regisztráció

Időpont: 2012. május 16. 10:00
Helyszín: ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3. I. em.)